DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Arcybiskup Jędraszewski miał rację! Nawet Prymas Całej Irlandii traktuje Gretę Thunberg jak proroka

Arcybiskup Jędraszewski miał rację! Nawet Prymas Całej Irlandii traktuje Gretę Thunberg jak proroka
Fot. Reuters / Forum

Prymas Całej Irlandii arcybiskup Eamon Martin stanął po stronie szwedzkiej nastolatki będącej „twarzą” ekologistów, Grety Thunberg. Hierarcha nazwał jej głos… profetycznym i wezwał do większego słuchania młodych ludzi i tego, co mają do powiedzenia.

 

W wypowiedzi dla brytyjskiego tygodnika „The Tablet” arcybiskup Armagh w Irlandii Północnej stwierdził, że nie rozumie ludzi, którzy krytykują Thunberg. – Ona jest pasjonatką tego, w co wierzy. Jest tylko młodą dziewczyną, a mówi w sposób profetyczny do świata. I co my robimy? Atakujemy ją. Atakujemy jej przesłanie – ocenił hierarcha.

– W istocie jest wielu negacjonistów, którzy wierzą, że wszystko to jest zmyślone. Tymczasem widzimy, że klimat rzeczywiście się zmienia i wiemy, że naukowcy są całkowicie jednomyślni, gdy mówią nam, że zachowania człowieka co najmniej pogłębiają ten problem – uważa abp Martin.

 

 

Źródło: KAI / thetablet.co.uk

RoM

  

  


DATA: 2019-12-31 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prymas Irlandi zapomnial dodac, falszywego, proroka.
6 miesięcy temu / georg
 
@ anonim nieznośne jest to niepodpisywanie komentarzy i apeluję do moderatorów, aby takowych wpisów ni umieszczali!: Powodów, dla których abp Jędraszewski nie otrzyma kapelusza kardynalskiego jest bardzo wiele i nawet nie będę usiłował ich egzemplifikować. Ogólnie rzecz ujmując: nie pasuje On Franciszkowi do ORKIESTRY!
6 miesięcy temu / Karol
 
Grete powinno się traktować stosownie do wieku a nie jak eksperta. Czy ona po tych kilku klasach szkoły robi jakiekolwiek badania na temat tego co mówi np. śladów węglowych. Niemniej wszelkie dane ma do dyspozycji niewątpliwie. Z tym że bez żadnej możliwości weryfikacji itd.
6 miesięcy temu / tl
 
Całkiem nie dawno Pan Gadowski wykształcony dziennikarz zaatakował UWAGA-UWAGA- 16-latke ...to tyle w ramach mojego dystansu. Na poważnie powiem krótko jak napisałem wcześniej ......a takim tekstem do dziecka zachował sie Pan jakby nikt pana nie wychował hamsko i bez kultury reszta to POLITYKA.........
6 miesięcy temu / tyci
 
...- naukowcy wcale nie są jednomyślni, po prostu preferuje się grupę ideologów jak kiedyś " ekonomistów marksizmu- leninizmu"
6 miesięcy temu / Darius
 
Kościół irlandzki rozum stracił? czy wiarę?
6 miesięcy temu / moim zdaniem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.