DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prymas Irlandii na Synodzie Biskupów: musimy poważnie pomyśleć, jak docierać do młodych

Prymas Irlandii na Synodzie Biskupów: musimy poważnie pomyśleć, jak docierać do młodych
źródło: twitter.com / Eamon Martin

Przez całe obrady synodalne przewija się idea „opcji preferencyjnej na rzecz młodzieży” – powiedział w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną metropolita Armagh w Irlandii Północnej abp Eamon Martin. Bierze on udział w watykańskim zgromadzeniu Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania.

 

Prymas całej Irlandii stwierdził, że idea ta różni się w zależności od kontynentu, kultury, kraju. – Ale mnie, Irlandczykowi, synod pozwala zdać sobie sprawę, że we wszystkim, co robimy, we wszystkich naszych strukturach, wypowiedziach, spotkaniach powinniśmy naprawdę poważnie myśleć o tym, jak docieramy do ludzi młodych, jak dotykamy ich życia, w ich zagubieniu, we wszystkich walkach i trudnościach, jakie przeżywają, by próbować dać im okazję do spotkania z Jezusem – wskazał abp Martin.

 

Pytany, czy należy się spodziewać jedynie dokumentu końcowego synodu, czy także posynodalnej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka, hierarcha odparł, że „nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie”. – Ale uważam, że młodzi ludzie są tak drodzy sercu papieża, że byłbym zaskoczony, gdyby nie skorzystał ze sposobności, żeby coś powiedzieć specjalnie do nich. Być może nie w formie długiej adhortacji, ale na przykład w formie listu, publikacji wideo lub audio, która przemówi do użytkowników mediów cyfrowych – zaznaczył irlandzki hierarcha.

 

KAI

TK


DATA: 2018-10-15 20:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie podlizywać się młodym ,nie zamieniać kościoła na dom kultury w którym musi "się dziać" zachować autorytety ,posprzątać we własnych szeregach i być prawdziwymi przewodnikami duchowymi
5 miesięcy temu / janka
 
Głosić niezmienną ewangelię, potępiać grzech tak jak to Kościół robił od blisko 2000 lat i przestać zabawiać młodych.
5 miesięcy temu / Krzysiek
 
Młodym potrzeba Autorytetów, które jak w czasach Apostolskich pociągną ich do życia w Kościele Chrystusowym...Młodzi nie potrzebują pochylania się nad nimi TYLKO pokazania im NA CZYM POLEGA ŻYCIE w PRZYJAŹNI Z BOGIEM...a polega ono na PRZESTRZEGANIU PRAWA USTANOWIONEGO PRZEZ BOGA...NA ODPOWIEDZIALNOŚCI WIERNEJ BOGU.BLIŹNIEMU I SOBIE SAMEMU...Młodzież nie potrzebuje tulenia i towarzyszenia cudzołożnikom, czy sodomitom....Młodzież potrzebuje w świecie OAZY, gdzie będzie mogła żyć GODNIE gdzie piękno , dobro i prawda Ewangelii NIE BĘDZIE IM TYLKO GŁOSZONA ale UKAZYWANA przez życie w SACRUM RODZICÓW....KAPŁANÓW....ŚWIATA...
5 miesięcy temu / Megi
 
Przesłanie księdza Ratzingera,kiedy jeszcze nie był kardynałem :Kryzys wiary w Europie ma swoje korzenie w zaniedbaniu nauki o stworzeniu.
5 miesięcy temu / M.S.Kazimierzak.
 
rozumiem synod debaty nad problemami, ale niech mi ktoś mi wyjaśni tą nowomowę, synod dotyczący rozeznawania powołania??? nad czym tu debatować, rozumiem temat rozeznawania duchowego i zagrożeń, we współczesnym świecie, ale rozeznawania powołania, no ludzie w czym tu problem, chyba w braku głoszenia prostych katechez, bo każdy młody człowiek jest powołany do świętości i w dalszej mierze do małżeństwa, a jeśli zdarzy się tak, że młody człowiek dłużej przebywa w kościele, modli się, adoruje Pana Jezusa, przystępuje do sakramentów. To Duch Święty poprowadzi i do kapłaństwa, czy życia konsekrowanego. Zadanie podstawowe nie przeszkadzać powołanym do służby Bożej. Kapłan w konfesjonale, poprzez rozmowę poprowadzi, byle nie przeszkadzać powołanym, nie siać zamętu durnymi sympozjami dotyczącymi rozeznawania powołania, no ludzie.
5 miesięcy temu / axe
 
biskupi znormalnieć i wrócić na ziemię.
5 miesięcy temu / raf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.