DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Prymas Czech ocenzurowany w katolickiej prasie! Artykuł o islamskiej przemocy odrzucony

Prymas Czech ocenzurowany w katolickiej prasie! Artykuł o islamskiej przemocy odrzucony
Piotr Wojnarowski/FORUM

Prymas Czech, arcybiskup Pragi kard. Dominik Duka, nie może swobodnie publikować artykułów w katolickiej prasie własnego kraju. Oficjalnie przeszkodą jest brak miejsca na łamach tygodnika, ale czeskie media piszą wprost o „poprawnościowej” cenzurze.


Po zamordowaniu ks. Jacquesa Hamela na północy Francji przez islamskich terrorystów, kard. Dominik Duka przesłał do renomowanego czeskiego tygodnika Katolicky tydenik swój komentarz. Choć jest prymasem kraju, redakcja odrzuciła tekst, oficjalnie argumentując to brakiem miejsca na swoich łamach.

 

Ostatecznie swój komentarz kardynał opublikował więc na internetowym blogu. Czeski portal „Novinky” przekonuje, że cała sprawa ma jednak drugie dno, a tekst kardynała nie został wcale odrzucony ze względów technicznych. Na przeszkodzie miała stanąć poprawność polityczna. W redakcji tygodnika nie chciano po prostu publikować artykułu tak jednoznacznie oceniającego islamską skłonność do przemocy.

 

Purpurat w swoim tekście wezwał bowiem do zerwania zasłony milczenia wokół islamskiego terroryzmu, stwierdzając, że kontynuacja biernej polityki byłaby „samobójstwem naszego społeczeństwa”. Jak dodawał, konieczne jest położenie większego nacisku na modlitwę za ofiary islamskiego terroryzmu, przy jednoczesnym porzuceniu prób usprawiedliwiania morderców. Prymas stwierdza wprost, że w religii islamskiej kryją się nurty pełne przemocy. Muzułmanie, którzy odrzucają agresywne rozwiązania, muszą jasno reagować i występować przeciwko nim, by zachować swoją wiarygodność.

 

Katolicky tydenik od lat 90. należy do czeskiego episkopatu, którego przewodniczącym jest właśnie kard. Duka. Uchodzi za oficjalną kościelną gazetę kraju. Portal „Novinky” cytuje redaktor naczelną tygodnika, która tłumaczy, że wszystko jest wyłącznie nieporozumieniem prowadzącym do niepotrzebnych spekulacji. Portal przypomina jednak, że kard. Duka ma wśród czeskich katolików wielu krytyków, bo nie kryje się ze swoim stanowiskiem względem masowej imigracji odmiennym od tego, które prezentuje choćby papież Franciszek.

 

 

 

Źródła: katholisches.info, novinky.cz

Pach

DATA: 2016-08-12 12:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I jak tu nie wierzyć w masonerię kościelną?
ponad 4 lata temu / panda
 
Arabowie mają swój kraj,np.Irak,Syrię,Afganistan i inne ,więc co oni tu w Europie szukają? Boją się wojny?Jakiej wojny?Przecież tylko islamiści z IS mogą się bać nalotów amerykańskich lub rosyjskich !Przypomnijmy sobie , jak o swój kraj ,Polskę,walczyli z Niemcami Polacy! Prawdopodobnie ten gremialny najazd Arabów na Europę to zlecenie IS .Oni tu już są i będą a potem na rozkaz rozpoczną wojnę partyzancką z nami wszystkimi. Próby takiej wojny z Europejczykami już widzimy np.w Belgii czy we Francji. Oby tylko nasz polski rząd nie wpuścił do kraju tych bandziorów,bo będzie po nas!
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
A czy to nie przypadkiem Caritas przy wsparciu episkopatu bierze się za sprowadzanie muzułmanów do Polski? W Czechach przynajmniej prymas wypowiedział się wyraźnie po której stoi stronie.
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Takie "knedliki" są możliwe tylko po SVII.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Może zabrać gazecie przydomek "katolicki". W końcu to ks. Prymas...
ponad 4 lata temu / daffy
 
"W redakcji tygodnika nie chciano po prostu publikować artykułu tak jednoznacznie oceniającego islamską skłonność do przemocy." Rzekłbym, że to nie jest "skłonność do przemocy" lecz wyssane z mlekiem matki jady nienawiści do wszystkiego i wszystkich, którzy myśla inaczej niż ten ich zboczony faszystowski mahomet. Zbrojna wojna religijna już się rozpocczęła, z tym wyjątkiem, że to przede wszystkim muzułmanie używają broni, zamiast modlitwy.
ponad 4 lata temu / odszkodowania
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.