Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Próżność, to ukochany grzech Szatana! Czy „Adwokat Diabła” jest filmem chrześcijańskim?


Odtwórz w YouTube
 

Największym sukcesem Szatana jest to, że ludzie w niego przestali wierzyć. Dla niektórych wtopił się on w tłum, a dla innych po prostu zniknął, stał się niewidzialny przez co wydaje się, że jest zupełnie niegroźny. To nieprawda! Szatan jest coraz groźniejszy, bo ludzie nie dostrzegają bądź nie chcą dostrzegać jak ogromne niesie on za sobą zagrożenie, co bardzo dobrze zobrazowano w książce i filmie „Adwokat Diabła”. Tomasz Kolanek i Jerzy Wolak zapraszają na program filmowy „W postprodukcji”.


DATA: 2020-08-05 07:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ciekawe rozważania ale jeszcze ciekawszym było by omówienie problemu Szatana na podstawie "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Szczęść Boże !
1 miesiąc temu / Jeremi
 
To jest film satanistyczny a nie chrześcijański. Jak ktoś nie rozumie, to niech się modli o dar rozeznawania duchów. Być może wtedy zrozumie.Niby-przesłanie tego filmu jest zręcznym kamuflażem. Oczywiście, że są dzieła dobre i złe, moralne i niemoralne. Sztuka jest emanacją tego co człowiek ma w sercu. Jezus mówi w ewangelii: "Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy." Mt 12,35 Tak samo więc są filmy, książki dobre i złe. Dla chrześcijanina walory artystyczne są ważne ale nie powinny być ważniejsze od ducha obrazu.
1 miesiąc temu / Stachu spod skl
 
Ciekawy byłem, kiedy wreszcie ktoś wspomni ten film. W zasadzie, przede wszystkim, scenariusz. Od kilku lat próbuję zwrócić uwagę wielu osób, na problem tzw. równouprawnienia. Film o którym mowa, wyraźnie wskazuje na szczególną rolę osób płci żeńskiej nie mylić z kobietami ! w działaniach szatana na tym świecie. Osób płci żeńskiej - nie wolno mylić z pojęciem kobiety ! To dwa zupełnie różne byty ! Prawdziwe kobiety są przyjazne mężczyznom. A osobniki podszywające się pod kobiety z uwagi na cielesność ale brak duchowości - niestety nie. Pozdrawiam. Ygli22.
1 miesiąc temu / ygli22
 
diabeł występuję jeszcze we współczesnych filmach dla dzieci i młodzieży produkowanych w ...Czechach, to chyba ostatni kraj w europie gdzie można to jeszcze zobaczyć w filmach, a to przecież kraj gdzie ludzi niewierzących jest więcej, nawet ksiądz tam pracujący nie mógł mi tego fenomenu jakoś wytłumaczyć
1 miesiąc temu / stach
 
Film poruszający. Pamiętam, jak wszedł na ekrany. Zwykle po wyjściu z kina widzowie dzielą się wrażeniami. Tutaj była cisza. Ja też milczałem. Myśli jakie kłębiły się w mojej głowie: w którą stronę prowadzę moje życie? jak rozpoznać i uniknąć pułapek, w które wpadła postać grana przez Keanu? Jak na film z Hollywood, to jest to film bardzo chrześcijański. Chrześcijański - w znaczeniu mocnego ostrzeżenia przed grzechem i jego skutkami.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Hmm... Powiedziałbym, że mamy dziś poważniejsze problemy, niż rozważanie "chrześcijańskości" tego czy innego dzieła artystycznego. W sferze sztuki racja wydaje się leżeć w takich opiniach jak ta wyrażona przez Oscara Wilde: ?Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są tylko książki dobrze napisane i źle napisane.? /?Portret Doriana Grey?a?/. Jeśli dzieło nie jest jednoznacznie bluźniercze i celowo obliczone na obrazę uczuć religijnych, powinno być oceniane tylko pod kątem walorów artystycznych. Akurat "Adwokat diabła" jest - moim zdaniem - dziełem wybitnym, dobrze zagranym i zekranizowanym, dającym pole do głębszej refleksji. Nie jest dla mnie istotne, na ile jest ono "poprawne kanonicznie".
1 miesiąc temu / Kinomaniak
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.