DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Prowokacje lewicy na Marszu Powstania Warszawskiego

Prowokacje lewicy na Marszu Powstania Warszawskiego
Fot. W. Krynski/Forum

Sobotni IX Marsz Powstania Warszawskiego nie obył się bez incydentów. Uczestnicy prowokowani byli głównie oskarżeniami o faszyzm i tęczowymi flagami – podobnymi do tych, które w ostatnich dniach użyte zostały w trakcie wulgarnych pomnikowych happeningów przedstawicieli LGBT.

 

W trakcie marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Roty Marszu Niepodległości kilka razy musiała podjąć interwencje stołeczna policja. Jej rzecznik, nadkomisarz Sylwester Marczak sugeruje możliwość złożenia zawiadomień o popełnieniu wykroczeń i przestępstw.

 

Demonstracja środowisk narodowych pod hasłem „Niemieckie zbrodnie nierozliczone” wyruszyła po godzinie 17:00 i przeszła od ronda Dmowskiego do placu Krasińskich.

 

W rejonie ulicy Foksal przedstawiciele lewicy wywiesili transparenty zrównujące patriotyzm z ideologią narodowosocjalistyczną: „Powstań przeciwko faszyzmowi” oraz „Feminizm nie faszyzm”. Skandowali również między innymi: „Precz z faszyzmem” i „Warszawa wolna od faszyzmu”.

Wymachiwali flagą z symbolem partii Razem, rzucali plastikowymi butelkami w stronę uczestników marszu.

 

Vis a vis homolobbyści wywiesili tęczową flagę, a na balustradzie okna prowokował manifestantów, mężczyzna sprawiający silne wrażenie osoby chorej. Zamiast pogotowia zajęli się nim jednak policjanci. Nadkomisarz Marczak stwierdził, że mógł on swym zachowaniem stwarzać zagrożenie dla siebie lub innych osób a materiał dokumentujący całe zdarzenie będzie szczegółowo analizowany.

 

Funkcjonariusze wylegitymowali też ludzi przebywających w mieszkaniach, z których w stronę uczestników marszu poleciały różne przedmioty. 

 

 

Skoro ulicą idą osoby, których celem jest oddanie hołdu bohaterom sprzed 76 lat, a wśród nich idą również dzieci, to trudno nazwać takie zachowanie normalnym. Wiele osób może się zastanawiać nad tym, czym było podyktowane takie zachowanie. A naszym zadaniem jest działać. I zachowanie policjantów był jak najbardziej prawidłowe – wyjaśniał powody interwencji.

 

Z kolei na schodach przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu mężczyzna trzymał w ręku dwie flagi: biało-czerwoną oraz tęczową. Ta prowokacja została szybko stłumiona przez cywilnych świadków. Sprawcę wylegitymowali mundurowi. 

 

 

 

Dla nas najważniejsze było, żeby nie doszło do konfrontacji. W tym przypadku uniemożliwiliśmy to, żeby doszło do czegoś więcej, jak tylko do słownej utarczki – skomentował nadkomisarz Marczak.

 

Jeszcze na placu Krasińskich marsz Powstania Warszawskiego został na chwilę wstrzymany w związku z podjętą przez kilka osób próbą blokady.

 

„(…) po analizie tych incydentów i zawiadomień, policjanci przekażą ewentualne sprawy do sądu, a w przypadku przestępstw do dalszej analizy do prokuratury” – czytamy na stronie dziennik.pl.

 

 

Źródło: Twitter, Facebook, dziennik.pl

RoM

 


DATA: 2020-08-02 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie pozwolmy sobie pluć w twarz. Mam nadzieję, że Ordo Iuris przygotuje projekty prawne zakazujące nie tylko propagandy lgbt, ale i samych praktyk homoseksualnych.
6 dni temu / Izydor Oracz
 
Nie wiem, czy ktoś z PiSu zorganizował prowokację z kucającym facetem, i nie wiem poco im argumenty kiedy jest oczywiste, że LGBTowcy to degeneraci.
7 dni temu / Johnny
 
@Darek: "Podobno"
7 dni temu / jank
 
Prowokację z facetem kucającym na balkonie podobno zorganizował ktoś z członków PiSu, żeby mieć argumenty, że osoby LGBT to degeneraci. Może warto to do końca wyjaśnić?
7 dni temu / Darek
 
@Stefan Dokładnie. Zasłona dymna ze spraw ideologicznych. Dlatego też nagle w sejmie zajęto się sprawą aborcji, aby odciągnąć uwagę od kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem. Tak to by leżało sobie w zamrażarce marszałka.
7 dni temu / trooper
 
@Tytus ma rację, to wszystko, łącznie z propozycjami wypowiedzenia konwencji stambulskiej nagle się obudzi li!, to przykrywka dla realizacji amerykańskiej ustawy 447, nakazującej rozbójniczy zwrot m.in. przez Polskę żydowskiego mienia bezspadkowego gminom i organizacjom żydowskim. Z Panem Bogiem
7 dni temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.