DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jakże miałoby być inaczej?Przecież to oczywiste,że kasta nie może dopuścić do szargania jej świętości i nietykalności nawet słownej,choćby nie miała racji.
10 miesięcy temu / nn
 
Rozbawiony śmiej się dalej ale chyba z siebie bo są przypadki wyjścia z tego typu chorób. Akurat przywoływanie uwarunkowań biologicznych gromi retoryke naturalności tych zjawisk. Bo to są fundamenty rozumowania logicznego. To tak jakby informatyk chciał aby wykonany przez niego software uległ wirusom i powiedział, że to jest Oki. Odrobina logiki i życie będzie lepsze a reżim marksistowski się oddali.
11 miesięcy temu / Mataleo
 
Słusznie, sprawiedliwie i zbawiennie
11 miesięcy temu / Abel
 
Za krótko ukarał,tylko 3 tygodnie? To kpina,powinien na 3 lata i do dymisji.
11 miesięcy temu / Credo
 
do Rozbawionego: rozumiem, że ludzie urodzeni z różnymi wrodzonymi wadami psychicznymi i fizycznymi, deformacjami, bliźniacy syjamscy, niepełnosprawni intelektualnie, psychopaci, pedofile, i wszyscy inni urodzili się tacy zgodnie z zamiarem Stwórcy, więc nie należy im pomagać stać się normalnymi, bo skoro tacy się urodzili naturalnie, a takie rzeczy występują też u zwierząt, znaczy że to jest normalne i mają tak żyć? Proszę się zastanowić zanim się coś napisze. Od czasu wygnania z Raju człowiek za karę żyje w świecie złym, ze skażoną naturą i każdy ma jakieś wady, ciągoty do złego, w tym rzecz że to trzeba zwalczać, każdy musi nosić swój krzyż, i ten co urodził się bez nóg, i ten co ma zaburzenia popędu płciowego i każdy inny. Kompletnie czym innym jest takie zaburzenie popędu płciowego, choroba czy wada jak każda inna, są to normalni ludzie, a czym innym akty sodomiczne, nieważne czy między dwoma mężczyznami, czy między mężczyzną a kobietą, zawsze jest to złe.
11 miesięcy temu / Albertus
 
Ludzie mają orientacje, niektórzy nawet skłonność do dzieci, a ideolodzy mają swoje cele - i o to tu chodzi. Komuniści zawsze szukają mniejszości do wyzwalania, a tak naprawdę do realizacji własnych celów
11 miesięcy temu / do rozbawiony
 
Ludzie i orientacji seksualnej LGBT to nie ideologia, ale LUDZIE. Takie mają uwarunkowania biologiczne, a więc zgodne z zamiarem Stwórcy. Żadna religijna ideologia nie jest w stanie tego zmienić, podobnie jak nie są w stanie tego zmienić modlitwy i kontemplacje.
11 miesięcy temu / Rozbawiony
 
A my za przykładem red. Michalkiewicza odmówimy sobie różaniec i odwiedzin u ojców OP wraz z odmówieniem sobie hojnego wyparcia klasztorków.
11 miesięcy temu / non possumus
 
Do ZIELONY... ależ droga jest jedna jasno określona. To zasady wiary katolickiej. Jeśli jej przestrzegamy to nawet w szybko zmieniającym się świecie nie pogubimy się wręcz przeciwnie idziemy w jasno określonym kierunku. Dla mnie osobiście nowe nurty ideologie i pomysły na lepszy świat nie są problemem. Bo wiem którą ścieżką iść
11 miesięcy temu / Retro
 
Powiało delikatnie normalnością...
11 miesięcy temu / Kasandra
 
Obyś miała rację. Nikt rozsądny nie będzie po nim płakał, tak jak nikt nie płacze po wyleczeniu choroby zakaźnej, z powodu opuszczenia ciała przez chorobotwórcze drobnoustroje.
11 miesięcy temu / @lil
 
Kiedy prowincjał wyjaśni sprawę molestowania w zakonie dominikanów o jakim mówił 3 lata temu o. Adam Wyszyński? Ta sprawa nadal nie doczekała się ukarania winnych, mimo ostatnich zapowiedzi episkopatu i listu odczytanego w kościołach?.
11 miesięcy temu / tradycja
 
Pokuta czy kara? Wg mnie jeszcze lepszym określeniem jest polecenie urlopu i wskazówka: wyciszenia, potem przemyślenia i na koniec odnalezienia drogi. Świat zmienia się tak szybko, że czasami mamy trudność w ocenie, który szlak bezpiecznie prowadzi do celu. Pomylić drogę może każdy, ważne aby odnaleźć tę właściwą.
11 miesięcy temu / zielony
 
Roczna suspensa z nakazem fizycznej pracy w celu samodzielnego utrzymania się. I wtedy byśmy zobaczyli jaki z niego chojrak.
11 miesięcy temu / Hanys
 
Zakon ustanowiony "szczególnie dla przepowiadania i zbawiania dusz", teraz chce "bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem". Znamienne
11 miesięcy temu / M.
 
Ksiedza Kneblewskiego za sympatie " nazbyt" narodowe usunieto z probostwa... i ten przyklad zdecydowania ojciec prowincjał powinien brać z biskupa Tyrawy
11 miesięcy temu / Darius
 
Kara zbyt łagodna, ale zastanawiają sformułowania o.prowincjała, np.: właściwy sposób ''prowadzenia sporów ideowych'' -czy wewnątrz KK są i czy mogą być spory ideowe?? i drugi cytat: ''bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem'' -ciekawe kogo dokładnie o.prowincjał ma na myśli?
11 miesięcy temu / Anaja
 
Myślę, że właściwszą karą byłby co najmniej rok wypowiadania się w mediach. Przecież gołym okiem widać niesamowite parcie na szkło w działaniach o. Pawła. Po 3 tygodniach wyjdzie i będzie odrabiał zaległości.
11 miesięcy temu / west
 
Trzy tygodnie... Myślałem raczej o trzech latach :/
11 miesięcy temu / AS
 
to dosc delikatnie zatem jaki wniosek o prowincjale?
11 miesięcy temu / zbigniew
 
odejdzie z zakonu
11 miesięcy temu / lil
 
@ Czytelnik: On przegina od bardzo dawna i wcale nie trochę. Brak mu tak potrzebnego, szczególnie dla zakonnika, ducha pokory i posłuszeństwa. Sieje zamęt i sam powinien dobrze zastanowić się, co dalej z sobą począć, bo na razie wyróżnia go tylko notoryczne parcie na szkło... Źle się dzieje w polskim Kościele!
11 miesięcy temu / Karol
 
cyt: ''bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem'' --- ciekawe, jakich potrzebujących miał na myśli Prowincjał? Jeżeli tęczowych, to tylko w jedności z kościołem biskupa Szymona Niemca i celebransa z durszlakiem na głowie. Jedność z Kościołem Katolickim odpada.
11 miesięcy temu / Ewa
 
Modernista - wrog Kosicola. Zaczelam miec podejrzenia gdy w jednym z programow tv promowal branie eucharystii w lapki. Mysle, ze wiele szkody juz wyrzadzil swoim nauczzaniem
11 miesięcy temu / awe
 
Kazdy wierzacy wie,ze Kosciol Katolicki ,Pismo Swiete
11 miesięcy temu / Irena Ksendzov
 
Czyli 3 tygodnie na przemyślenie swoich wypowiedzi
11 miesięcy temu / trooper
 
@czytelnik Nie odejdzie bo nie będzie się miał jak utrzymać.Ciepły kąt,regularne posiłki i dach nad głową,o który nie trzeba się martwić,to są rzeczy nie do pogardzenia.A w 'cywilu' takie osoby są potrzebne na raz,po to by zrealizować czyjeś zamiary.Jak te zamiary zostaną zrealizowane rączkami takiego człowieka jak Gużyński,to idzie on w odstawkę.Jest już nikomu niepotrzebny,spełnił swoje zadanie i do widzenia.Było przecież w firmie parę takich przypadków złamania ślubów i pozostali dobrze wiedzą jak to się kończy.Świat nie musi wiedzieć o tych zdarzeniach,ale zainteresowani owszem i dlatego myślę,że Gużyński ugnie się i na jakiś czas przycichnie.Może choć tyle unikniemy zgorszenia.
11 miesięcy temu / widz
 
Ojciec Paweł Guzyński nie pierwszy raz bawi się w polityka. Owszem, ma prawo mieć swoje zdanie, ale także ma obowiązek jako kapłan, zachować je dla siebie. Najbardziej wkurzają nie tylko mnie duchowni którzy zapominają, że ich psim obowiązkiem jest głoszenie Słowa Bożego, a nie jątrzenie i stawianie się po jednej ze stron sporu politycznego. Wielu wiernych ma podstawowe braki w wiedzy religijnej i zasadach chrześcijańskiej moralności, więc "politykowanie" osób duchownych obciąża ich kapłańskie sumienia grzechem zaniedbania. Nie po politykę przychodzi się do kościoła...
11 miesięcy temu / Kryga
 
...bronić potrzebujących....to koniecznie w partii Biedronia, bo oni tak bardzo bronią dewiantow przed katolikami
11 miesięcy temu / Życzliwy
 
Dobre i to, ale moim zdaniem powinien być suspendowany.
11 miesięcy temu / kid
 
Arcybiskup Jędraszewski ma rację , broni nas przed demoralizacją rodziny ,jest wspaniałym pasterzem i wreszcie uzmysłowił POLAKOM , jak wielkie spustoszenie naszych wartości nam grozi ,a na to zgody nie ma i nie może być ...
11 miesięcy temu / anna
 
Wielbicieli sodomii ekskomunikować.
11 miesięcy temu / Jot
 
Oby Paweł nie odszedl z zakonu bo coś mi sie wydaje ze tak moze sie stac. Troche przegina ale to myślący brat.
11 miesięcy temu / Czytelnik
 
Trzy tygodnie w kontemplacyjnym klasztorze - czy to aby na pewno kara? Toż to sanatorium tylko bez potańcówek.
11 miesięcy temu / Maria
 
ARCYBISKUP JEDRASZEWSKI BRONI NAS PRZED LGTB , PRZED DEMORALIZACJĄ RODZINY , I NA PEWNO MA RACJĘ , MAMY WSPANIAŁEGO PASTERZA KTÓRY BRONI WARTOŚCI MORALNYCH ..
11 miesięcy temu / anna
 
Trzy tygodnie to za mało czasu na modlitwę, kontemplację i przeczytanie choćby jednej mądrej książki, ale dobrze, że chociaż tyle, a nie tzw. "upomnienie". Czekamy też na podobne ukaranie o. Ludwika Wiśniewskiego. Wiem, że jest stary, ale tak jak przed laty robił wiele dobrego np. duszpasterstwo i "zaplecze" duszpasterstwa w Lublinie pamiętamy z sympatią i podziękowaniem, tak teraz każda jego wypowiedź jest szkodliwa a często zwyczajnie głupia aż wstyd.
11 miesięcy temu / Noe
 
Ojcze Prowincjale, Bog zaplac za te decyzje! Tym zas ktorzy krytukuja o. Kozackiego, powiem tylko tyle, sam fakt, ze kara zostala ogloszona dla o. Guzynskiego jest bardziej dotkliwy, niz te 3 tygodnie. Szczegolnie dzisiaj, 08.08, zycze calemu Zakonowi aby trwal wiernie na drodze wyznaczonej przez sw. Dominika, On wiedzial co robi. Nie poprawiajmy zalozyciela i patryjarchy Zakonu Kaznodziejskiego!
11 miesięcy temu / Trad
 
Kara słuszna, ale bardzo łagodna. Nie chodzi tutaj o pojedyncze zachowanie ojca, ale całokształt jego działań jest wysoce naganny. Może się opamięta, choć osobiście w to wątpię.
11 miesięcy temu / Michu.
 
W coś ty się wplątał Ojcze? Kochamy i wybaczymy. Uwolnij się z tej smyczy i wróć do Kościoła. Czekamy na Ciebie.
11 miesięcy temu / Maria
 
Pytanie, czy tę pokutę dostał zanim ludzie spoza zgromadzenia zaczęli jego wypowiedź krytykować, czy też dopiero potem. Poza tym, takie osoby powinny być wydalane z chrześcijańskich zakonów. Jezus jasno powiedział, co sądzi na poruszany przez biskupa Jędraszewskiego temat.
11 miesięcy temu / :(
 
Ten ojczulek zasługuje co najmniej na 3 lata bez odwołania!
11 miesięcy temu / Krzysztof
 
Wesoły o. Gużyński weźmie sobie tablet do celi i jakoś przetrwa te trzy tygodnie. Kto go tam będzie sprawdzał, co robi w celi?
11 miesięcy temu / xxx
 
Wielkie dzięki ojcu prowincjałowi Pawłowi Kozackiemu za zdecydowana reakcje na słowa ojca Giżynskiego. Tak postawiona sprawa wyjaśni sytuację a rekolekcje pomogą samemu błądzącemu ojcu Giżyńskiemu, za którego trzeba się modlić. Bóg zapłać
11 miesięcy temu / lk
 
Modernistyczna pokuta.
11 miesięcy temu / Zarzadca
 
Nareszcie, obawiam się tylko, że 3 tygodnie to za mało żeby o.Gużyński skruszał.
11 miesięcy temu / Maria
 
Ale co miał Gużyński do powiedzenia,to zdążył powiedzieć.Widać tak miało być.
11 miesięcy temu / OTo
 
Najpierw potrzebujący, potem Kościół... Cała wypowiedź prowincjała jest dyplomacją, bo nie chodzi o sposób prowadzenia sporu tylko o to, że o. Górzyński przeszedł na drugą stronę barykady.
11 miesięcy temu / mac
 
I Bogu chwała!
11 miesięcy temu / Yde
 
Ja bym mu dał minimum 2 lata.
11 miesięcy temu / Nikor
 
Dziękuję ojcu Prowincjałowi za tą decyzję szczególnie w ten wymowny dzień, czyli w liturgiczne wspomnienie świętego Dominika... Ojcu Gużyńskiemu życzę owocnego czasu modlitwy i wyciszenia... Mam nadzieję, że ten czas pomoże mu rozeznać wolę Bożą na obecnym etapie jego życia zakonnego...
11 miesięcy temu / Ann
 
Czekamy zatem na owoc tych rekolekcji. Obawiam się, że to za mało aby ten konkretny przypadek się nawrócił.
11 miesięcy temu / Krzychu
 
Módlmy się o nawrócenie grzeszników Amen.
11 miesięcy temu / Obywatel
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.