DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Protesty zwolenników aborcji eugenicznej: organizatorom grozi do 8 lat więzienia!

Protesty zwolenników aborcji eugenicznej: organizatorom grozi do 8 lat więzienia!
fot. PCh24.pl

Państwo w końcu zaczęło reagować na anarchistyczną rewoltę tlącą się w naszym kraju. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski skierował do prokuratorów regionalnych wytyczne w sprawie działań wobec organizatorów proaborcyjnych protestów i osób nakłaniających do nich – podaje rmf24.pl. Organizatorom wieców grozi do 8 lat więzienia.

 

W dokumencie Prokurator Krajowy poleca śledczym ściganie organizatorów feministycznych protestów oraz wszystkich namawiających do udziału w tego typu marszach.

 

„Polecam niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu, którego przedmiotem jest sprowadzenie, w związku z odbywającymi się obecnie nielegalnymi zgromadzeniami, niebezpieczeństwa dla życia i lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach” – głosi pismo, do którego dotarł Patryk Michalski z RMF FM.

 

Zarzuty, jakie mogą zostać postawione sprawcom wandalizmu, ataków na funkcjonariuszy, czy zachęcających do nielegalnego protestowania, zostały określone przez prokuratora Święczkowskiego. Jego zdaniem każda osoba z tej grupy powinna usłyszeć zarzuty. Prokurator Krajowy przypomina, że w związku z pandemią w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, a nawoływanie do udziału w nielegalnych pikietach to przestępstwo przeciw bezpieczeństwu, gdyż udział w wydarzeniach prowadzi do szerzenia się koronawirusa.

 

Jeśli organizatorów wieców jest wielu oraz „działają oni wspólnie i w porozumieniu” to może zostać im postawiony zarzut współsprawstwa, zaś nawoływanie do organizowania pikiet może być uznane jako podżeganie do występku – informuje rmf24.pl.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-10-29 13:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chociaż TK zajął stanowisko w pełni zrozumiałe i zgodne ze zdrowym rozsądkiem, to zastraszanie karą wieloletniego więzienia ludzi walczących o swoje prawa ukazuje prawno-przemocowy, a nie prawno-solidarnościowy, a tym bardziej nie prawo-sprawiedliwościowy wymiar prawa i takiegoż ducha stosujących ten modus operandi prawników. Innymi słowy, ukazuje antypatyczną stronę prawa i prawników, czy też tzw. państwa prawa, polegającą na dążeniu poprzez prawo do władzy, gdy tymczasem celem prawa, a już tym bardziej Prawa i Sprawiedliwości, powinno być dążenie do sprawiedliwości. Należy zatem rozważyć odsunięcie przedstawicieli zawodów prawniczych od możliwości sprawowania władzy nad zwykłymi ludźmi w celu wywierania przemocy prawnej na zwykłych ludziach, zamiast zapewniania im sprawiedliwości, czyli ochrony ich praw. Koniec z dominacją prawno-przemocowej mafii. Prawnicy powinni pełnić co najwyżej funkcję /do/radców prawnych, ale nie decydentów zarabiających na krzywdzie ludzi
1 miesiąc temu / I tyle
 
Raczej chodzi im o Marsz Niepodległości i wszystkie inne protesty np przeciw obostrzeniom czy też szczepieniom. Że niby najpierw był rozkaz dla policjantów żeby nie reagowali, a potem nagle 8 lat więzienia? A świstak siedzi i...
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Jak zobaczę że jakiś prowodyr zamieszek dostanie karę, ale inną niż pieniężną czy w zawieszeniu. I to teraz a nie za 3 lata.... To otworzę szeroko oczy ze zdziwienia. Na razie "mowa trawa"
1 miesiąc temu / Mirrro
 
Oj naiwni ci co pochwalają Ta groźba skierowana jest nie do feministek, tylko ma wystraszyć organizatorów Marszu Niepodległości. Nie ufajcie rządowi. Większość ich działań i zaniechań wyraźnie wskazuje, że działają na rzecz NWO razem z tym covidowym cyrkiem
1 miesiąc temu / aaaaaaaaaa
 
Tak trzymać.
1 miesiąc temu / Me
 
Problem polega na tym, ze cały czas mówimy o "przestepstwie" łamania tych absurdalnych przepisów antycovidowych. To nie to powinno być podstawa do użycia siły. Przede wszystkim podżeganie do łamania konstytucji, zakłócanie porządku publicznego przez wulgarne, chamskie i niemoralne treści, szkodliwe zwłaszcza dla dzieci, niszczenie mienia, zakłócanie sprawowania kultu, prześladowanie katolickiej większości, jakkolwiek nie byłoby to kuriozalne stwierdzenie, nawoływanie do nienawiści, angażowanie nieletnich, często bez wiedzy i zgody rodziców, w tego rodzaju protesty, a tak jest na pewno, wiem przynajmniej o jednym przypadku, więc pewnie jest ich więcej. Wzywanie do użycia siły wobec tej hołoty na podstawie łamania tych bezprawnych i bezsensownych obostrzeń, zdradza, że PiS wcale nie ma na celu przywracania jakiegokolwiek ładu społecznego, a wszystkie deklaracje Kaczyńskiego o konieczności obrony kościołów, wartości czy do czego tam nawoływał, to jest pic na wodę.
1 miesiąc temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.