DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Protesty proaborcyjnych feministek. „Rondo Praw Kobiet” zamiast „Ronda Dmowskiego”

Protesty proaborcyjnych feministek. „Rondo Praw Kobiet” zamiast „Ronda Dmowskiego”
Strajk Kobiet w Warszawie, fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

W kilkunastu miastach w Polsce trwają manifestacje środowisk feministycznych, domagających się legalizacji aborcji. Lewicowe środowiska protestują również przeciwko polityce rządu. Do incydentu doszło w centrum Warszawy, gdzie tablicę „Rondo im. Romana Dmowskiego” zastąpiono tablicą „Rondo Praw Kobiet”.

 

Pomimo obowiązujących w całym kraju obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa, po raz kolejny w kilkunastu miastach w Polsce doszło do proaborcyjnych protestów. Uczestnicy tzw. Strajku Kobiet w Warszawie rozpoczęli zgromadzenie w sałym centrum stolicy. Pomimo apelów ze strony policji o „rozejście się” i nieuczestniczenie w nielegalnym zgromadzeniu, środowiska feministyczne postanowiły kontynuować swój protest. Tym razem oprócz domagania się legalizacji aborcji i ataków na rząd, postulaty lewicowej strony były kierowane również pod adresem policji.

 

Uczestnicy manifestacji krzyczeli m.in.: „Zdejmij mundur, przeproś matkę”, a także wulgarne slogany pod adresem partii rządzącej. Zachęcali funkcjonariuszy do tego, aby dołączyli się do uczestników protestu. Demonstranci mieli ze sobą transparenty z napisami: „Każda wolna Polka to dla PiS-u demolka”, a także „Wywalczyłyśmy prawa wyborcze, wywalczymy prawa pracownicze”. Na transparentach były również obecne symbole Strajku Kobiet – m.in. czerwone błyskawice.

 

Do pewnego incydentu doszło w Warszawie. W samym centrum miasta, tablica z napisem „Rondo im. Romana Dmowskiego” została zastąpiona tablicą „Rondo Praw Kobiet”. Inicjatywa spodobała się posłance Joannie Scheuring-Wielgus, która tę prowokację skwitowała w mediach społecznościowych określeniem „Piękne!”.

 

Manifestacja została w pewnym momencie zablokowana przez kordon policji. Marsz podzielił się na dwie części. Jedna z nich maszerowała przed budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środowiska feministyczne dotarły również na Plac Zbawiciela. Z kolei na Placu Konstytucji miało dojść do przepychanek z policją.

 

Feministki poinformowały, że demonstracja jest również związana ze 102. rocznicą uzyskania przez kobiety praw wyborczych. – Nie po to wywalczyłyśmy sobie ponad wiek temu prawa obywatelskie, by teraz pozwalać rządzącym odbierać sobie prawa człowieka – podkreślali organizatorzy manifestacji.

 

Komentując działalność środowisk feministycznych, w słowach nie przebierał Jan Pawlicki, producent telewizyjny. „Feminaziolki mają tyle wspólnego z kobietami co terrorystyczny aktyw kominternu z klasą robotniczą. A za promowanie pigułek śmierci będą się smażyć w piekle obok doktora Mengele. I jeszcze te orwellowskie nazwy: Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny” – napisał Jan Pawlicki na Twitterze.

 

„Nie jesteście ani mądre, ani samodzielne. Jesteście fanatyczkami, które zachęcają kobiety do nielegalnej aborcji farmakologicznej, niebezpiecznej dla nich samych. Aborcji, która kończy się traumą: dramatyczną konfrontacją z poronionym, martwym dzieckiem spuszczonym w toalecie” – napisał Pawlicki w odpowiedzi na wpis na Twitterze Federy.

 

 

Źródło: Polsat News, Twitter

WMa

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-28 18:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy na rondzie im. Prawa kobiet feministki zawsze mają pierwszeństwo? To i przecież nie pozwolą sobie narzucić jakichśtam przepisów o ruchu drogowym.
1 miesiąc temu / Nagroda Darwina
 
Dlaczego właśnie na Dmowskiego zaginęły parol?Toż ten człowiek to symbol polskiej nowoczesności i modernizacji właśnie,tak drogiej przecie wszelkim ruchom postępowym.Raczej pasowałby pan Roman na ichnie sztandary niż symbol opresji.Ignorancja,nieuctwo,bezmyślność.Jak tak to może,,Strajk Kobiet im.pani Dulskiej"by pasował?
1 miesiąc temu / Sciepuro
 
To ewentualnie strajk części kobiet. Boże ,pokornie proszę,nawróć dusze tych strajkujących kobiet. Polska ma być iskrą MIŁOŚCI. AMEN.?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
1 miesiąc temu / BÓG nr.1
 
Co te kobiety mówią swoim dzieciom gdy wracają do domu? Dzieci są bardzo mądre. Moja córeczka by pewnie zapytała: mamusiu a mnie też byś zabiła gdybym była chora? To jak ktoś jest chory to można go zabić? A co będzie jak teraz zachoruje? Biedne te dzieci - w Holandii szybko się odwdzięczyly po legalizacji aborcji zalegalizowano eutanazję.
1 miesiąc temu / Ja
 
Mężczyzna też, a jaką bierze odpowiedzialność za to? Żadną. Czy społeczeństwo nalega aby miał tą odpowiedzialność? Nie, tylko się do kobiet przyczpia
1 miesiąc temu / @......
 
To jest esencja praw człowieka. Bywa że za znacznie mniejsze przewinienia ludzie są wykluczani np. towarzysko. Ale w tym jest walka do czynienia wszystkiego czego się chce, czyli prawo nawet do najgorszego języka itp. Stąd zachowania przekraczające wszelkie granice. I było to też wcześniej, szczucie, metody atakowania nie mieszczące się w żadnych granicach przyzwoitości,haniebne. Poprostu przejście na tą zła stronę mocy. Zło traktuje się jako dobro.
1 miesiąc temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.