DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Spośród tych księży, którzy są zwalczani za krytykę fałszywego (doktrynalnego) ekumenizmu i luteranizmu, trzeba jeszcze wymienić ks. prof. Piotra Natanka z Grzechyni. To wspaniała postać, dzięki której można się sporo dowiedzieć na temat katolickiego kultu Bożego i doktryny katolickiej przedsoborowej. To człowiek, który wywiera ogromny pozytywny wpływ na polskich katolików.
ponad 2 lata temu / eleuter
 
Pomysłodawcami ekumenizmu są XIX wieczni protestanci,aby za pomocą zakamuflowanych fałszywych,pełnych grzeczności slow,stworzyć pozory dobrej ich woli w stosunku do Kościoła. Faktycznym celem (ekumenizmu) jest przyznanie przez Kościół racji Lutrowi,równoznacznej z popadnięciem Papiestwa z całym Kościołem w gigantyczna herezje i samozagładę. Szkoda,ze katoliccy entuzjaści ekumenizmu,nie potrafią tego zrozumieć i ku uciesze protestantów (Ekumenizm pl), zamknęli Księdzu T.Guzowi usta.Pan Jezus nie był ekumenista,kiedy wyszedł z lodzi,podeszli do Niego uczeni w Piśmie z "dodatkowymi" do Jego nauki pytaniami. Jezus przejrzał ich myśli,minol ich i polecił odpłynąć na przeciwległy brzeg.Tak wiec,najstarsi protestanci z Wybranego Narodu Izraela, Żydzi, zostali pozostawieni samymi sobie i trwają w odstępstwie od Mesjasza do dziś.
ponad 2 lata temu / Stan
 
Trochę strzelam, ale myślę, że ok 90% katolickich księży po seminariach, gdzie obserwancja jest rozentuzjazmowana Soborem Watykańskim II i pełna ,,radosnej otwartości'', głupiego uśmiechu (btw. zauważyliście, dlaczego tak wielu ks. głoszących obrzydliwe herezje ma taki przyklejony żenujący uśmiech?) ,,dla każdego'', nie ważne czy łamie przykazania nie łamie, stosuje swoje, keep smiling i już ! (Ohyda..) nie wspominając nawet o Tradycji, bo to kompletna strata czasu, przecież Pan Jezus jest wszędzie ten sam, po co szukać czegoś na siłę. Myślę, że tak ,,wyszkoleni'' księża nigdy podobnych tez ani z ambon, ani prywatnie nie będą głosili a tym bardziej nie będą ich bronili, bo przecież kim my jesteśmy żeby oceniać ? Na własnym przykładzie mogę powiedzieć jak ksiądz katolicki podczas rozmowy bronił Lutra, uwaga, zwalając winę na katolików !!! (sic) tak, tak ! a co to my niby wszyscy święci jesteśmy ?! zaczął się bulwersować, kiedy powiedziałem mu, że Luter to heretyk.
ponad 2 lata temu / Piotrek
 
[email protected] proszę tu nie propagować herezji.
ponad 2 lata temu / DNA
 
Nie jest potępiony. Bo gdyby był to pasterze owczarni by nie zmieniali rzymskiego katolicyzmu w odłam protestantyzmu właśnie. Zamiast dywagować nad tym co jakiś papież powiedział X lat temu może pora zawalczyć o teraźniejszość i przyszłość?
ponad 2 lata temu / Zona
 
Czy użycie wyrażenia "must have" w artykule było absolutnie niezbędne?
ponad 2 lata temu / Maciek
 
Kto jest autorem/redaktorem publikacji?
ponad 2 lata temu / m
 
protestantyzm to zakała Chrześcijaństwa.
ponad 2 lata temu / DNA
 
Ten przełożony ks.Guza, który zabronił mu mówić prawdę o protestantyzmie, powinien zastanowić się czy sam jest katolikiem i czy zamykając innym usta na prawdę nie wprowadza w błąd wiernych, którzy nie widząc potępienia herezji sami mogą łatwo w nią wejść.
ponad 2 lata temu / tradycja
 
E tam protestantyzm ,raczej warto się zastanawiać nad poszczególnymi protestantami . Chyba dalej będzie postępowała polaryzacja ,albo genderowe piekło ,albo pozycje zbliżone do KRK :-) .
ponad 2 lata temu / mk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.