Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Protestantyzacja Kościoła ogromnym zagrożeniem dla katolików! Wykład prof. Marcina Karasa. VIDEO


Odtwórz w YouTube
 

Dzisiejsi protestanci są protestantami liberalnymi, bezwyznaniowymi. To zagrożenie dla nich samych, ale w jeszcze większym stopniu dla katolików. Protestantyzm to kryzys, bunt, sprzeciw, protest wobec tego co trwałe. Protestantyzm liberalny jest płynny, nieokreślony w doktrynie, dyscyplinie i moralności. Na tym polega główne zagrożenie dla współczesnych katolików, gdyż katolicyzm jest przeciwieństwem tego co nieokreślone. Kościół wie, jak należy określać, gdyż tego nauczył Chrystus, apostołowie i XX wieków Magisterium – powiedział prof. dr hab. Marcin Karas z Uniwersytetu Jagiellońskiego w wykładzie pt. „Wpływy protestantyzmu na myślenie współczesnego katolika” w ramach konferencji „Małżeństwo i rodzina. Źródła kryzysu i drogi wyjścia”.

 
  

  

 

 

  


DATA: 2018-06-08 14:44:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

PROTESTANTYZM - ZAGROŻENIEM ???? Niemożliwe. Gdyby tak było to papież , kardynałowie , biskupi, księża >bili< by na ALRM i przestrzegali. A co widzimy pełne otwarcie na wyedykowanych braci protestantów >buzi - buzi< , zmiany w liturgi ..Wpływy protestantyzmu na myślenie współczesnego katolika? są wprost proporcjonalne do zindoktrynowanych homilii wspołczesnego kleru.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
cyt" porozmawiać o Jezusie" -ale to piękne by było ,od tego się zaczęło w katakumbach
ponad 1 rok temu / ala do stanowczy
 
Kolejny raz określenie "protestantyzm" jest stosowane nieprecyzyjnie, jako epitet, synonim wszelkiego zła w Kościele. Dobrze choć, że mówca przyznał się, że używa je w oderwaniu od jego realnego, reformacyjnego desygnatu. Bezpośredni, szeroki wpływ liberalnego protestantyzmu na katolików zasadniczo miał i ma miejsce tylko w Niemczech, a stamtąd już za pośrednictwem biskupów, księży i teologów. W Polsce i wielu innych krajach bezpośrednio istnieje wpływ amerykańskiego protestantyzmu charyzmatycznego, który jest radykalnym wrogiem protestantyzmu liberalnego i ekumenizmu. Zbędne złośliwości pod adresem "piosenek i gitary" odnoszą się też do nurtu charyzmatycznego, a nie liberalnego. Oczekuję rzetelności i precyzji.
ponad 1 rok temu / Michael Tav
 
Trudno zrozumieć Protestantów! Przecież wystarczy poznać prawdę o Lutrze i jego rewolucji, aby porzucić te błędną drogę...i powrócić na łono św.Kościoła Katolickiego!
ponad 1 rok temu / Kss
 
Do @luter xhxh. Otóż mamy Sakramenty Święte. Dziękuję za uwagę.
ponad 1 rok temu / Em.
 
@luter xhxh Proszę wysłuchać wykładu, a nie komentować na podstawie tytułu. Protestanci poza Kościołem nie są zagrożeniem. Chodzi wlasnie o to, żeby kazdy pilnował swojej tożsamości. Zeby protestanci nie mówili katolikom jak być katolikiem a katolicy protestantom. I żeby nie udawać kogoś kim się nie jest w imię fałszywej jedności.
ponad 1 rok temu / Tamiko
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.