Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Protestantyzacja Kościoła ogromnym zagrożeniem dla katolików! Wykład prof. Marcina Karasa. VIDEO


Dzisiejsi protestanci są protestantami liberalnymi, bezwyznaniowymi. To zagrożenie dla nich samych, ale w jeszcze większym stopniu dla katolików. Protestantyzm to kryzys, bunt, sprzeciw, protest wobec tego co trwałe. Protestantyzm liberalny jest płynny, nieokreślony w doktrynie, dyscyplinie i moralności. Na tym polega główne zagrożenie dla współczesnych katolików, gdyż katolicyzm jest przeciwieństwem tego co nieokreślone. Kościół wie, jak należy określać, gdyż tego nauczył Chrystus, apostołowie i XX wieków Magisterium – powiedział prof. dr hab. Marcin Karas z Uniwersytetu Jagiellońskiego w wykładzie pt. „Wpływy protestantyzmu na myślenie współczesnego katolika” w ramach konferencji „Małżeństwo i rodzina. Źródła kryzysu i drogi wyjścia”.

 
  

  

 

 

  


DATA: 2018-06-08 14:44:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

PROTESTANTYZM - ZAGROŻENIEM ???? Niemożliwe. Gdyby tak było to papież , kardynałowie , biskupi, księża >bili< by na ALRM i przestrzegali. A co widzimy pełne otwarcie na wyedykowanych braci protestantów >buzi - buzi< , zmiany w liturgi ..Wpływy protestantyzmu na myślenie współczesnego katolika? są wprost proporcjonalne do zindoktrynowanych homilii wspołczesnego kleru.
5 miesięcy temu / iskierka
 
cyt" porozmawiać o Jezusie" -ale to piękne by było ,od tego się zaczęło w katakumbach
7 miesięcy temu / ala do stanowczy
 
Kolejny raz określenie "protestantyzm" jest stosowane nieprecyzyjnie, jako epitet, synonim wszelkiego zła w Kościele. Dobrze choć, że mówca przyznał się, że używa je w oderwaniu od jego realnego, reformacyjnego desygnatu. Bezpośredni, szeroki wpływ liberalnego protestantyzmu na katolików zasadniczo miał i ma miejsce tylko w Niemczech, a stamtąd już za pośrednictwem biskupów, księży i teologów. W Polsce i wielu innych krajach bezpośrednio istnieje wpływ amerykańskiego protestantyzmu charyzmatycznego, który jest radykalnym wrogiem protestantyzmu liberalnego i ekumenizmu. Zbędne złośliwości pod adresem "piosenek i gitary" odnoszą się też do nurtu charyzmatycznego, a nie liberalnego. Oczekuję rzetelności i precyzji.
7 miesięcy temu / Michael Tav
 
Trudno zrozumieć Protestantów! Przecież wystarczy poznać prawdę o Lutrze i jego rewolucji, aby porzucić te błędną drogę...i powrócić na łono św.Kościoła Katolickiego!
7 miesięcy temu / Kss
 
Do @luter xhxh. Otóż mamy Sakramenty Święte. Dziękuję za uwagę.
7 miesięcy temu / Em.
 
@luter xhxh Proszę wysłuchać wykładu, a nie komentować na podstawie tytułu. Protestanci poza Kościołem nie są zagrożeniem. Chodzi wlasnie o to, żeby kazdy pilnował swojej tożsamości. Zeby protestanci nie mówili katolikom jak być katolikiem a katolicy protestantom. I żeby nie udawać kogoś kim się nie jest w imię fałszywej jedności.
7 miesięcy temu / Tamiko
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 86 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.