DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Protestanci w Szwecji chcą Boga neutralnego płciowo. Szokujące decyzje władz wspólnoty

Protestanci w Szwecji chcą Boga neutralnego płciowo. Szokujące decyzje władz wspólnoty
REUTERS / FORUM

Władze szwedzkiej wspólnoty protestanckiej podjęły decyzję o wsparciu ideologii gender. Tym razem zdecydowano, że o Bogu będzie można mówić jedynie w formach neutralnych płciowo. "Prymaska" protestanckiej wspólnoty w Szwecji zaapelowała, aby powstrzymać się od używania określeń "Pan" i "On", które sugerują, że Bóg jest mężczyzną. Podkreśliła, że chodzi o to, aby nie narzucać płci.


Szwecja jako kraj, w którym na dobre zadomowiły się poprawność polityczna, tęczowa tolerancja dla promocji homoseksualizmu, wspieranie ideologii gender i innych koncepcji, które prowadzą do niszczenia rodziny, przyzwyczaiła nas do szokujących informacji. Tym razem skandaliczne treści płyną ze strony szwedzkiej wspólnoty protestanckiej, której "prymaska" oraz członkowie zdecydowali o powstrzymaniu się od używania określeń, które mogłyby sugerować, że Bóg jest mężczyzną. "Prymaska" wspólnoty ewangelicko-luterańskiej Antje Jackelen podkreśla, że w całej sprawie chodzi o to, aby Boga traktować w sposób neutralny płciowo.


"Tak więc już nie będzie - W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - tylko - W imię Boga i Trójcy Świętej" - czytamy w instrukcji dotyczącej zmian.


Jackelen zwraca uwagę, że powszechnie przyjęte formy mówienia o Bogu wskazują, że jest mężczyzną. "Prymaska" w imię ideologicznej poprawności chce tego uniknąć dlatego zaapelowała do pastorów i członków wspólnoty, aby zrezygnowali z określeń typu: "Pan Bóg" lub "On". Dzięki temu w wypowiedziach nie będą pojawiały się sugestie i narzucanie płci. Co więcej, zmiany dotyczą nie tylko języka codziennego, ale również modlitw i języka stosowanego w protestanckiej liturgii oraz w hymnach.


Wszystko wskazuje na to, że neutralność płciowa Pana Boga w szwedzkiej wspólnocie ewangelicko-luterańskiej, ostatecznie wejdzie w życie 20 maja 2018 roku.

 

 

źródło: swiato-podglad.com, nczas.com
WMa

 

 


DATA: 2017-11-25 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież Bóg to istota duchowa, nie posiada ciała i nie ma mowy o płci... Mamy niedoskonałość językową i błędy w tłumaczeniu Biblii... Bóg nie jest i nigdy nie był mężczyzną, co innego Jezus...
7 miesięcy temu / MrRight
 
w imię Trójcy Świętej? jako mężczyzna czuję się urażony tą feminizacją :) jeśli będą chrzcić według swojej nowej formuły to myślę, że już nie będzie można uznawać ważności ich chrztu, ani też mówić o nich chrześcijanie. totalny upadek
7 miesięcy temu / Piotr
 
Ależ po to został powołany do źycia Protestantyzm by walczyć z przykazaniami i z samym Bogiem, nic nowego.
7 miesięcy temu / HelenHelena
 
Nie do wiary. Po Szwecji spodziewałem się wszystkiego, ale jednak mnie zagięli. Widać bardzo chcieli jednak zdystansować Francję i Kanadę w plebiscycie na najbardziej wykolejony kraj.
7 miesięcy temu / Ar
 
Każda normalna kobieta marzyłaby o tym właśnie, by Bóg był ojcem (czyli jednak miał przymiot męski), bo dziewczynki, może bardziej nawet niż chłopcy, potrzebują do szczęścia mądrego, czułego, troskliwego, ofiarnego i kochającego tatusia. Jest im taki tatuś niezbędny dla poczucia bezpieczeństwa! (Żeby nie było, mama tak samo ważna, ale żebym jako dziecko czuł się bezpiecznie w świecie, potrzebuję ojca za którego plecy mogę się schować a on przejmie "na klatę" cios wymierzony we mnie ...). Ale taką analogię można powziąć tylko mając doświadczenie pełnej rodziny, gdzie mężczyzna jest ojcem a nie playboyem.
7 miesięcy temu / Bond (James)
 
Przypowieść o dziecku marnotrawnym: rodzic miał dwoje dzieci. Jedno z nich zażądało od rodzica połowy majątku i oddaliło się. W nowym miejscu prowadziło poznawczy tryb życia w sferze obyczajowej i niedyskryminacji wszelkich mniejszości, mocno zużywający majątek. Kiedy dziecko popadło w nędze, a litościwy rodzic się o tym dowiedział utworzył tam ośrodek dla biednych przybyszów i ustanowił dla nich zasiłki, aby jego dziecko wraz z towarzyszami nadal mogli korzystając z nieskrępowanej wolności nabywać nowe doświadczenia. Niestety i ojcu rychło skończył się majątek. Dziecko marnotrawne znów popadło w nędze, a samo ni pracą ni innym sposobem wydostać się z niej nie mogło. Drugie dziecko widząc katastrofę zapytało rodzica, czemu to tak nierostropnie i niesprawiedliwie postąpił. Rodzic odpowiedział, że robił wszystko, aby jego dziecko nie cierpiało i żyło w pełni wolne, a wszystkie jego dzieci miały cały czas po równo. Drugie dziecko zasmuciło się i poszło budować swój majątek o
7 miesięcy temu / Zacznijmy im pisać tłumaczenie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.