DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Protestanci w Niemczech już w pełni tęczowi. Część katolików chce ich naśladować

Protestanci w Niemczech już w pełni tęczowi. Część katolików chce ich naśladować
Fot. PCh24.pl

Wspólnoty protestanckie w Niemczech zostały już całkowicie ogarnięte ideologią LGBT. Kościół landowy Schaumburg-Lippe wprowadził właśnie homoseksualne pseudo-małżeństwa przed ołtarzem. Był ostatni - wcześniej zrobiły to już wszystkie inne wspólnoty w całym kraju.

 

O sprawie homoseksualnych pseudo-małżeństw przed ołtarzem landowy kościół Schaumburg-Lippe zdecydował na swoim synodzie, ze względu na brak władzy hierarchicznej będącym w istocie rodzajem protestanckiego parlamentu. Za wprowadzeniem homomałżeństw zagłosowało 31 uczestników synodu, jeden był przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Radość z decyzji synodu wyraził kierownik wspólnoty „biskup” Karl-Heinrich Manzke

 

. - Jest istotne, by oprócz poszanowania dla małżeńskiej wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz dla rodziny mieć także ofertę nabożeństwa z błogosławieństwem par jednopłciowych - powiedział.

 

W efekcie wkrótce pastorzy i pastorki ze wspólnoty Schaumburg-Lippe będą używali przy ceremoniach dla homoseksualistów podobnych słów i gestów, co w przypadku związku mężczyzny i kobiety.

 

Podobnie jak w innych kościołach landowych, także w Schaumburg-Lippe pastorzy i pastorki nie są zobowiązani do błogosławienia par homoseksualnych: jeżeli czują sprzeciw sumienia, nie muszą tego robić.

 

Decyzja synodu Schaumburg-Lippe jest odpowiedzią na to, co w roku 2017 zrobił niemiecki Bundestag, wprowadzając homoseksualne pseudo-małżeństwa cywilne.

 

Teraz homomałżeństwa są już zaakceptowane we wszystkich 20 landowych kościołach ewangelickich w Niemczech.

 

W Kościele katolickim w Niemczech homomałżeństw formalnie się nie uznaje, ale niektórzy biskupi proponują, by pójść za przykładem protestantów. Błogosławić związki jednopłciowe chcieliby na przykład przewodniczący Episkopatu bp Georg Bätzing i jego zastępca bp Franz-Josef Bode; w tym tonie wypowiadał się także arcybiskup Monachium i Fryzyngi, kard. Reinhard Marx.

 

Nie brakuje w Niemczech księży, którzy już dziś nielegalnie udzielają homoseksualistom błogosławieństw. Niedawno do skandalu doszło na przykład w Monachium, gdzie proboszcz pobłogosławił obrączki znanego homoseksualnego muzyka i jego partnera.

 

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-11-22 09:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie niezmiennie zastanawia, co oprócz diabelskiego wpływu kieruje ludźmi do wymuszania sakramentów i "świadczeń" od kościoła w którego prawdy wiary nie wierzą.. ja nie wymagam żeby buddyści zmienili dla mnie doktrynę i nie obrażam się za prawa islamu.
1 miesiąc temu / JG
 
Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?
1 miesiąc temu / JW
 
Grzech Sodomii nie istnieje w protestantyzmie. .....
1 miesiąc temu / Opty
 
@mj: Przede wszystkim to nie Kościół tylko sekta. Kościół jest jeden: święty, katolicki, apostolski Kościół Rzymski.
1 miesiąc temu / M.
 
Kościół Lutra to nie kościół szatana ?
1 miesiąc temu / mj
 
@t Kto wie. Może kiedyś to nastąpi. @qwerty Cóż. Kościół katolicki też ma swoje oferty za pieniądze. A przynajmniej część księży tak postępuje. Brawo. Błogosławić grzech. Szkoda gadać.
1 miesiąc temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.