DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Protestanci ramię w ramię z masonami: możemy wyrazić zbieżne spojrzenia w wielu kwestiach

Protestanci ramię w ramię z masonami: możemy wyrazić zbieżne spojrzenia w wielu kwestiach
3SchluesselLoge/Wikimedia

Jest czymś oczywistym, że lobby masońskie ma ogromny wpływ na przebieg debat we francuskim parlamencie oraz ostateczny kształt uchwalanych ustaw. W ostatnim czasie wolnomularze grali „pierwsze skrzypce” w sprawie projektu nowelizacji tzw. prawa bioetycznego.

 

Jak podaje katolicki dziennik „La Croix”, aż pięć z sześciu francuskich obediencji masońskich wraz z reprezentacją Krajowej Federacji Wolnego Myślenia „zostało wysłuchanych we francuskim parlamencie w ramach konsultacji nurtów filozoficznych”. Gazeta zwraca uwagę, że do debaty zaproszono tak obszerną reprezentację masonów, podczas gdy wysłuchano jedynie trzech przedstawicieli kultów religijnych. Co ciekawe zaproszenie do wzięcia udziału w dyskusji odrzuciła Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM).

„La Croix” wskazał na bliskość Francuskiej Federacji Protestanckiej z masonerią. Pastor François Clavairoly, reprezentujący protestantów, wyraził żal, że nie zostali oni wysłuchani wspólnie z masonami. Jego zdaniem byłoby to „bardzo  interesujące stowarzyszenie duchowych spojrzeń protestantów, ponieważ ich duchowość stanowi nieodłączny element masonerii”.

 

Z kolei Wielki Mistrz Wielkiej Loży Koedukacyjnej Francji, Edouard Habrant  zadeklarował, iż „jest przekonany, że duchowni protestanccy i masoni mogą wyrazić zbieżne spojrzenia w wielu kwestiach”.

 

Mimo pewnych niuansów przywódcy lóż masońskich byli przychylni praktyce  „sztucznego zapładniania wszystkich kobiet”, w tym lesbijek żyjących samotnie lub będących w tzw. związkach homoseksualnych.

 

FLC


DATA: 2019-09-10 15:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

łojej,protestanci,a co wyrabia namaszczony przez ,no przecież,D.Św.,papież Franciszek.Pełno tego e necie ,można poczytac i popatrzeć.
3 miesiące temu / Helena
 
ale mnie te baby wykończyły na seansie
5 miesięcy temu / dyzma nikodem
 
Wielka Loża Koedukacyjna jako produkt zrównoważonego rozwoju tradycji wolnomularstwa. Etapy. Loże męskie, męskie i żeńskie, ko-edukacyjne. Nie ma lekko, rewolucja kulturowa stawia swoje wymagania. Dobrowolność w łamaniu prawa Bożego a więc grzech wymaga "poświęceń" że strony płci meskiej. Kobiety katoliczki zawsze znajdą sposób na zbuntowanych mężczyzn są duża przeszkodą dla rewolucji kulturowej. Koedukacja jako droga. Luter i rewolucja protestancka. Wspólny cel - zniszczyć Kościół Rzymski Katolicki.
5 miesięcy temu / koedukacja
 
Po co obowiązkowo wprowadzono w tym roku przedmiot filozofia do szkół ponadpodstawowych? Przy jednoczesnym wprowadzeniu technicznej mozliwosci zmniejszenia ilości lekcji religii?
5 miesięcy temu / zwu
 
Tutaj chyba wchodzimy w pakty zwane cyrografami. Wchodząc w walkę z Bogiem trzeba z kimś paktowac. W tej sytuacji z największym wrogiem Boga oczywiście.
5 miesięcy temu / a
 
Talmudyczny naturalizm odrzucił prawdziwego Mesjasza i poszedł w kierunku nacjonalistycznym,zainspirował i stworzył tajne organizację mające podkopywac wiarę chrześcijańską,stał się apostołem deizmu a następnie ateizmu - niektórzy twierdzą że także islamu - itp.Pod pozorem przywrócenia człowieka naturze,masoneria zaczęła lansowac w kulturze atrakcyjnośc i prymat wszelkiej rozwiązłości seksualnej:promocja pornografii,legalizacja prostytucji i domów publicznych,desakralizacja dnia świętego,zohydzanie KK i jego personelu - wszystko to by odciągąc masy chrześcijańskie od wiary katolickiej. W Polsce są obecnie aktywnie wszystkie obdiencje wolnomularzy!
5 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.