DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Protest wobec szerzenia na YouTube filmów nawołujących do bezczeszczenia Hostii

Protest wobec szerzenia na YouTube filmów nawołujących do bezczeszczenia Hostii
źródło: pixabay.com

Kanał YouTube, który tak ochoczo walczy z przejawami domniemanej „nienawiści” prawicowych użytkowników, nie ma najmniejszego problemu z zamieszczeniem filmów wprost nawołujących do profanacji Hostii.

 

Amerykańskie Stowarzyszenie Tradycji Rodziny i Własności, a także inne organizacje apelują, aby słać protesty do szefowej YouTube’a z żądaniem, by natychmiast usunięto filmy wideo instruujące, w jaki sposób zdesakralizować Najświętszą Eucharystię.

 

Na kanale YouTube dostępnych jest kilka filmów zachęcających do desakralizacji poświęconej Hostii. Filmy publikowane są przez ateistów i satanistów. Ich celem jest podżeganie do nienawiści wobec religii katolickiej.

 

Kilka lat temu amerykańskie TFP zorganizowało protest przeciwko szerzeniu na YouTube filmów „Eucharist Desecration”. Akcja zakończyła się sukcesem. Usunięto wówczas 55 filmów zachęcających do świętokradczych działań.

 

Inicjatorzy protestu wskazują, że teraz nadszedł czas, aby raz jeszcze wypowiedzieć się przeciwko tego typu filmom. Potrzebny jest duży odzew, by zmusić TouTube do usunięcia nagrań.

 

Specjalna e-petycja wysyłana jest na adres szefowej YouTube, Susan Wojcicki. Organizatorzy akcji domagają się przestrzegania przez giganta internetowego zasad dotyczących zakazu szerzenia nienawiści i usunięcia filmów „Host Desecrator”, nawołujących wprost do profanacji Hostii.

 

Filmy w sposób oczywisty naruszają zasady YouTube dotyczące zakazu „podżegania do nienawiści wobec osób lub grup na podstawie pewnych cech, takich jak: ... religia”.

 

Źródło: tfp.org, americaneedsfatima.org

AS


DATA: 2018-10-03 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adres pod którym można podpisać się pod protestem: https://americaneedsfatima.org/forms/e18535.html?lang=en&utm_source=LifeSiteNews.com
ponad 1 rok temu / uuuu
 
Dajcie link do petycji lub wzór listu i adres
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Co my konkretnie możemy zrobić? Jest jakaś petycja, którą można podpisać? Proszę podać linka.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Trzeba zrobić wszystko żeby zapobiec profanacji
ponad 1 rok temu / Dana
 
Młodzi ludzie nie uczą szacunku dla Hostii w kościele, to trudno, żeby nauczyli się na YT. Z pierwszkomunijnych dzieci (rocznik 2006-7) przechodząc przez środek kościoła klękają może 2 osoby. Jest śmiech, zabawa i żarty. Ksiądz w ogóle nie zwraca na to uwagi, siostry zakonne również. Sam kłania się pustemu stołowi (a może mikrofonowi?), odwracając się tyłem do tabernakulum. Siedzi je basza, bo jest dobry widok na ludzi. O komunijnym łapownictwie nie wspomnę - z litości. Przyczyn takiego stanu rzeczy trzeba szukać we własnym ogródku!!!
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
No ale w ten sposób protestując konstytuujemy heretycką politykę "zakazu podżegania do nienawiści". Czy ukazywanie obłudy lewicy jest tego warte?
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.