DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Protest opozycji pod Pałacem Prezydenckim. Schetyna zapowiada blokadę parlamentu do wtorku

Protest opozycji pod Pałacem Prezydenckim. Schetyna zapowiada blokadę parlamentu do wtorku
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest opozycji parlamentarnej, Komitetu Obrony Demokracji oraz SLD i Partii Razem. Protestujący używali haseł „Wolność, Równość, Demokracja” i domagali się uznania za nieważne wczorajszego posiedzenia sejmu, które zostało wznowione w sali kolumnowej. Manifestanci wymachiwali flagami Polski oraz Unii Europejskiej i zapowiedzieli przeniesienie protestu pod budynek sejmu. Grzegorz Schetyna zapowiedział przedłużenie blokady parlamentu do 20 grudnia.


Sobotnie protesty pod Pałacem Prezydenckim są kontynuacją wieczornej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji pod budynkiem sejmu. Cała sytuacja jest wynikiem dyskusji nad wprowadzeniem nowego regulaminu sejmu ograniczającego w pewnym stopniu poruszanie się dziennikarzy na terenie parlamentu. Opozycja nawiązując do protestu przedstawicieli mediów, przygotowała swoją manifestację w sali plenarnej, gdzie odbywają się obrady. Ostatecznym pretekstem do awantury sejmowej i zablokowania mównicy miała być decyzja marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego o wyłączeniu z obrad posła PO Michała Szczerby. Na skutek blokady mównicy, obrady sejmu zostały przerwane na czas 6. godzin. Wznowiono je dopiero o godz. 21:30, a samo posiedzenie odbyło się w sali kolumnowej. Podczas głosowań wzięło udział 236 posłów, lecz opozycja domaga się unieważnienia głosowań, mając podejrzenia, że na sali jednak nie było kworum.


- Wczoraj PiS pokazało, jak bardzo się wstydzi tego, co robi. Postanowili przegonić z Sejmu wolne media. "Dyktatorek" zamienił Sejm w biuro PiS-u, poszli do innego pokoju i zrobili sobie spotkanie przy kawie i ciasteczkach – mówił pod Pałacem Prezydenckim Mateusz Kijowski, lider KOD. Z kolei Ryszard Petru, przewodniczący klubu Nowoczesna apelował o przyłączenie się do protestu.


Na skutek protestu, policja zablokowała ruch samochodowy od skrzyżowania przy ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej. Rzecznik stołecznej policji szt. asp. Mariusz Mrozek powiedział, że manifestacja przebiega spokojnie, a protestujący są zabezpieczeni przez funkcjonariuszy policji.


Zdaniem Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, wczorajsze głosowania w sejmie były nielegalne. - Chcemy zachowywać się przyzwoicie i dać gwarancję wszystkim, którzy przyszli wczoraj pod Sejm, że jesteśmy i będziemy trwać. Chcemy, żeby oni również byli z nami 20 grudnia – powiedział.

 

 

Źródło: TVP Info, dorzeczy.pl

POz

DATA: 2016-12-17 19:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewne osoby robią sobie żarty z poważnej sytuacji pełzającego zamachu stanu.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Niktoś to nie był komentarz do twoich wypowiedzi tylko do nic do Niktoś.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Tomasz to służbowy łowca ruskich trolli:-D
ponad 3 lata temu / do Niktoś
 
@Tomasz: Poddaję się, rozpracowałeś mnie, jak nic jestem na służbie Putina ;-D
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
Do niktoś sam nie myślisz rozsądnie.Z jakiej służby jesteś??/
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Na szczęście bezmyślniaki w stylu Tomasza nie są u władzy.
ponad 3 lata temu / do Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.