DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

„Prosimy o modlitwę i świadectwo wiary”. List Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” do duchownych

„Prosimy o modlitwę i świadectwo wiary”. List Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” do duchownych
Marsz Niepodległości, fot. Simona Supino / FORUM

„Was, Czcigodni Adresaci, ustanowił Wszechmogący Bóg pasterzami naszych dusz, ale ten sam Bóg upomniał się w naszych sumieniach o publiczne świadectwo obrony naszej wiary, a zwłaszcza godności naszej Matki i Królowej. Dlatego wzywamy wielebnych Pasterzy i wszystkich Adresatów niniejszego listu do tego, do czego sam Bóg nas, wszystkich Polaków i katolików wzywa, do jasnego i publicznego świadectwa naszej wiary i tożsamości katolickiej”, czytamy w liście otwartym Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” skierowanym do Biskupów, Kapłanów i Diakonów, Zakonnic i Zakonników, Katolików Świeckich, Kościoła w Polsce oraz wszystkich Ludzi Dobrej Woli.

 

Autorzy listu przywołują świadectwo papieża Leona XIII opisane w encyklice o Matce Bożej Różańcowej Octobri mensae. „Znacie wszyscy nieszczęścia, które opłakujemy: zaczepianie i zwalczanie najświętszych prawd wiary, których Kościół strzeże i wiernym podaje; wyśmiewanie nieskazitelności chrześcijańskich cnót, o które się troszczy, zorganizowaną i rozdmuchiwaną niechęć przeciw świętemu stanowi biskupów, a najbardziej przeciw papieżowi; napadu skierowane przeciwko samemu Chrystusowi – Bogu ze strony najbezwstydniejszego zuchwalstwa i zbrodniczej niegodziwości, usiłujących jakoby z gruntu zburzyć i zgładzić Boskie Jego dzieło Odkupienia, którego nigdy żadna siła nie obali i nie zgładzi”, pisał Leon XIII.

 

W ocenie Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” słowa papieża są nadal aktualne i przez lata nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o walkę z Kościołem i katolikami. „Dzieje się tak poprzez profanację krzyża świętego, bluźniercze przedstawianie Matki Bożej, propagowanie nienaturalnego modelu rodziny, domaganie się praw do życia w grzechach przeciw naturze oraz prawa do zabijania nienarodzonych dzieci”, czytamy w liście.

 

„Obecnie stoimy w obliczu zmasowanego ataku na wszystko co święte dla katolików i patriotów. Zgodnie z nauczaniem papieży, świętych oraz za przykładem naszych przodków postanowiliśmy w tegorocznym Marszu pójść pod symbolicznym znakiem – uniesionego w górę różańca pod hasłem: MIEJ W OPIECE NARÓD CAŁY! Niesieni tą tradycyjną, katolicką pieśnią maryjną, z której pochodzi wybrany przez nas cytat, a nade wszystko poszukując skutecznej formy odpowiedzi na zmasowany atak przeciwnika naszego zbawienia szczególnego oparcia upatrujemy w mocy Różańca dla rozszerzenia Królestwa Chrystusa”, podkreślono.

 

List kończy się słowami: „W pokorze i miłości prosimy Przewielebnych Pasterzy o błogosławieństwo Boże; Wielebnych Kapłanów i Duchownych o modlitwę; Braci i Siostry w jednej wierze o świadectwo jedności w wierze; Ludzi Dobrej Woli o świadectwo jedności w prawdzie, miłości i sprawiedliwości”.

 

Dokument podpisał Robert Bąkiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl

TK


DATA: 2019-10-22 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedny @Cyraniusz nie wie w jakim świecie żyje, że popiera demokrację, jak działają prowokatorzy. Powinieneś tam pojechać z Różańcem i zadeklarować większość katolicką zamiast rozczulać się nad sobą. Nie każdemu dana jest łaska wiary. A KEP będzie rozliczony przez samego Pana Jezusa Chrystusa.
29 dni temu / rada
 
Niebywała pycha. Zdumiewające.
29 dni temu / Myślenie popł
 
Piękny list. Tyle ze jestem na marszach od 2011 roku i niestety uczestniczą w tym wydarzeniu różni ludzie, sporo nacjoli z kręgów neopogańskich, sporo sebów szukających burdy, oczywiście lepszy seba niż LGBT ale nie ma się co dziwić że KEP stroni od tego wydarzenia bo sporo tam mrocznego pierwiastka pomimo starań "czapki" marszu. Dla większości członków wspólnot katolickich marsz jest raczej wydarzeniem dość agresywnym i nie do końca chrześcijańskim w odbiorze, pomimo tego że w zasadzie podzielają postulaty organizatorów. Biskupi są obecni na pielgrzymkach a nie tam gdzie spita gawiedź pokrzykuje jak szympansy skacząc po dachach kiosków, wiem że to są ludzie w mniejszości ale jednak trudno się spodziewać że jakiś Biskup się tak podłoży GW. Niemniej brak opieki duszpasterskiej dla tych środowisk to wielki błąd, powinni oddelegować kogoś starszego i sprawdzonego, nie takiego mięczaka i pseudo katolika jak Międlar, kogoś na wzór kardynała Wyszyńskiego.
30 dni temu / Cyraniusz
 
SERCE SIE RADUJE I JEST NADZIEJA BO SA RYCERZE WIARY KATOLICKIEJ I POLSKOSCI BO POLSKA TO KROLOWA KORONY POLSKIEJ MATKA BOZA I CHRYSTUS KROL choc niestety to prawda ze INTRONIZACJA byla tak celowo przeproowadzzonna aby byly watpliwosci i wogole jest nawet nie wspominana ukrywana.TEN LIST APEL POWINIEN BYC NAGLASNANY WSZELKIMI SPOSOBAMI I TEZ W TV INFO TRWAM W PISIE KONFEDERACJI
30 dni temu / ZBIGNIEW
 
Albo Episkopat pójdzie pod prąd razem z wiernymi którzy jeszcze w Kościele zostali, albo pójdzie z prądem marksistowskim. Jak się to skończyło na zachodzie wszyscy widzimy. Nowych wiernych od tej "nowoczesności, poprawności i otwartości" tam nie przybyło, a ci co byli zaczęli się coraz bardziej odwracać.
30 dni temu / Bol3k
 
Popieram. Dziękuję.
30 dni temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.