Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

„Propolska koalicja” – nadzieja czy wysiłek idący na marne? W poszukiwaniu odpowiedzi [VIDEO]


Czy komitet wyborczy tworzony przez Ruch Narodowy, partię Wolność i środowisko Grzegorza Brauna osiągnie sukces? Odpowiedź poznamy dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niemniej jednak już dziś warto zająć się problemem: czy „propolska koalicja” jest wyczekiwaną od lat przez prawicowych wyborców alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości? W najnowszym numerze „PCh24 Co Tydzień” można przeczytać aż trzy teksty poświęcone zagadnieniu.

 

 

POBIERZ JUŻ DZIŚ!

 

Miniatura:FOT.Adam Chelstowski/FORUM

 

  


DATA: 2019-02-06 08:18:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

JKM po raz kolejny odpala świecę dymną. Tym razem dobrał sobie do kompani człowieka od teorii spiskowych i dla niepoznaki Winnickiego, który ładnie mówi o Polsce i Polakach. JKM przez całe swoje życie w polityce miał za zadanie odciągać ludzi nie obytych z polityką (najczęściej młodych) mających poglądy konserwatywne -pro polskie, pro narodowe, na manowce. Nigdy nic konstruktywnego z jego działań nie powstało. Od czasu do czasu powie tylko coś głupiego albo kontrowersyjnego po to aby było o nim słychać. Ktoś bardzo dokładnie dba aby polska prawica nie potrafiła się zorganizować w poważne ugrupowanie.
12 dni temu / Empiryk
 
Marek Jurek nie chce iść z narodowcami (i JKM i GB), bo co, bo obciach? No trochę tak. Racja. Przyznaję. Do momentu go rozumiałem. Ale teraz mam wątpliwości. Winnicki, Braun, Korwin źle, ale z Arturem Zawiszą to już spoko? A on to nie miał kontrowersyjnych wypowiedzi? Nie chodził w Marszu Niepodległości? Nie był we władzach RN? Szanuję pana Zawiszę, ale nie sądzę, żeby robił mniejszy przypadł niż Robert Winnicki (acz JKM i GB raczej większy). A z Jackiem Władysławem Bartyzelem - niegdyś zwolennikiem Ruchu Palikota, Nowoczesnej i KOD - to też spoko? Serio? Czy tylko ja mam wrażenie, że Marek Jurek się zakiwał? Mam nadzieję, że nie wyląduje na jednej liście z byłym uczestnikiem parad równości. Można zmienić poglądy, można wybaczyć błąd - owszem, ale nie słyszałem żeby pan JWBartyzel odciął się od dawnych poglądów - może nie są dawne, tylko aktualne? Jak powiedział to niech ktoś da mi znać! A na razie ta koalicja nie wygląda dobrze dla tak zacnej persony jak M.Jurek
12 dni temu / M
 
@Jan I taka ściśle katolicka koalicja zebrałaby takie poparcie ilu mniej więcej jest katolików w Polsce. Coś około 0,5%. Korwin-Mikke może się wielu osobom nie podobać, jeszcze bardziej jego zachowanie, ale poglądy i tak ma bardziej katolickie niż większość Polaków. Przynajmniej jasno deklaruje, że jest przeciw aborcji.
12 dni temu / Robert
 
Poseł popisu lub innych ugrupowań obecnie dominujących zawsze głosuje niedobrze dla nas czyli mamy 100% prawdopodobieństwo ze źle zagłosuje. A gdyby ktoś przyciskał przyciski losowo (np kot albo pies łapa naciska) to mamy 50 % szans na dobre rozwiązania. A gdy przyjdzie człowiek który jest świadomy o co w tym chodzi i chce reprezentować nasze interesy wtedy prawdopodobieństwo dobrych rozwiązań wzrasta. Więc głosujmy na kogokolwiek byle nie był z obecnych układów. No i oczywiście idźmy do wyborów. W tv dominuje narracja że tylko PIS lub PO. A w internecie dopiero widać że są inne realne alternatywy. Dlatego w internecie zniechęca się ludzi do głosowania aby właśnie obecny układ przeszedł. Więc nie słuchajmy sugestii że się głos "zmarnuje" bo znowu statystyka mówi że przejdą inni niezależni kandydaci.
13 dni temu / marek
 
Który to już raz próbuje się zjednoczyć środowiska konserwatywno-liberelne z katolicko-narodowymi? Zawsze uważałem, że te środowiska więcej łączy niż dzieli ale do głosu dochodziły ambicje partyjne. Kochani! Nie schrzańcie tego znowu!
13 dni temu / PRPR
 
@rozbawiony - właśnie taka koalicja ma sens ze względu na progi, pasuje ci Braun głosujesz na ludzi Brauna, pasuje ci RN głosujesz na ludzi RN i co w tym złego. Owszem Korwin jest na bakier z 6 przykazaniem ale nikt nie każe ci głosować na niego. Po drugie zobaczmy na taki katolicki PIS który ile to mówił jaki on wierzący i jakie mamy owoce?
13 dni temu / probin
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 89 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.