DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Promował bluźniercze „Golgota Picnic” – popiera Komorowskiego. Gdzie są granice kompromitacji?

Promował bluźniercze „Golgota Picnic” – popiera Komorowskiego. Gdzie są granice kompromitacji?
Radoslaw NAWROCKI / FORUM
#SZTUKA    #KOMOROWSKI    #TELEWIZJA    #TEATR    #GOLGOTA PICNIC    #KAROLAK    #PICNIC

Do grona „racjonalnych oraz popierających zgodę i bezpieczeństwo” fanów Bronisława Komorowskiego dołączył aktor Tomasz Karolak. Ten sam, który kpił z katolików sprzeciwiających się w ubiegłym roku wystawieniu bluźnierczej sztuki „Golgota Picnic”.


- Chciałem powiedzieć krótko, zwięźle – jako aktor i obywatel. Byłem w komitecie honorowym pana prezydenta 5 lat temu i dalej w nim jestem, pan prezydent jest moim prezydentem. Mimo różnych wpadek, potknięć i przejęzyczeń jest, kochani moi, człowiekiem z krwi i kości, a nie wytworem telewizyjnym! Apeluję do wszystkich, którzy oglądają tę kampanię - kampania przeciwników pana prezydenta ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co seriale, w których gram! To fikcja – z tym, że my lepiej to gramy i oglądają nas miliony. Jako aktor zawodowo pracujący z fałszem – nie mogę tego słuchać, jestem zirytowany tym, co przedstawia nam obóz przeciwny – stwierdził aktor.


Karolak stwierdził, że rozumie, iż do prezydenta można mieć wiele zastrzeżeń. - Bo choć jest chęć zmiany z niecierpliwości, nie oznacza jeszcze mądrości! Chciałem powiedzieć, że w drugiej turze mamy dwóch kandydatów – porzućmy ten słoneczny, niedzielny dzień i chodźmy zagłosować na człowieka, którego znamy, na człowieka, który wie, co robi! Jest dobrym prezydentem!


Aktor znów nawiązał do umiłowania bluźnierstw. - Nie chcę żyć jako artysta w Polsce, gdzie nie mogę przeczytać sztuki pod PKiN, co miało miejsce w czasie Golgoty Picnic! – mówił do wyborców prezydenta.


Rok temu Karolak mocno zaangażował się w czytanie sztuki „Golgota Picnic” przedstawiającej ohydne bluźnierstwa na temat Pana Jezusa. - To cenzura! Chciałem wszystkim powiedzieć, że Jezus Chrystus nie był Polakiem i Matka Boska nie była Polakiem. To byli Żydzi! Wydaje mi się, że cały ten konflikt to sztucznie spreparowana akcja przez środowiska katolickie, które szukają tożsamości w dzisiejszym świecie. Żaden z zapytanych i modlących się pseudowidzów nie był na tym przedstawieniu! Nie był w ogóle w teatrze od lat dwudziestu, gdy państwo jeździli za komuny z klasą, bo był taki oblig. Jan Paweł II mówił, żeby tego nie robić, co robią obrońcy kultury! Widziałem rozmowy z protestującymi – oni nie mają pojęcia, co się dzieje w kulturze polskiej, teatrze! – mówił gwiazdor telewizji.


Karolak po protestach dotyczących „Golgota Picnic” udzielił też wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Błysnął wówczas nazwaniem Bolesława Chrobrego „europedałem” a świętego Stanisława – zdrajcą Polski. - Wierzę w Jezusa, tylko chciałbym wiedzieć, jaki był bez Kościoła instytucjonalnego. Dla mnie ważna jest Ewangelia Judasza, upubliczniony osiem lat temu apokryf, który mówi, że właściwie Chrystus odegrał pewną rolę, to był teatr – dodawał.


 


kra

 


DATA: 2015-05-15 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakże się cieszę, że nigdy nie oglądałem filmów z tym człowiekiem; nic o nim nie wiedziałem, bo nigdy nie interesowały mnie plotki o cwelebrytach; teraz już wiem dlaczego, trzeba mieć "nosa" do komediantów też;
ponad 5 lat temu / eroica
 
ponad 5 lat temu / rty
 
Panie Karolak ... filmy ładne ... ale widzę że kaska państwowa - ważna :) ... nagrody etc. po prostu szkoda, bo do tej pory był pan neutralny, a dla niektórych wzorcem. Co oni panu obiecali? Więcej szkody niż zysku, w oczach widza, z pańskiego poparcia dla pana Bronka. Miałem o panu lepsze zdanie, ale widzę, że polityczny jest pan bardziej niż myślałem,Pozdrawiam, Tomek.
ponad 5 lat temu / worg
 
A jednak ja nie wątpię - bo się pora zbliża, Że się to wielkie światło na niebie zapali, I Polski Ty, o Boże, nie odepniesz z krzyża, Aż będziesz wiedział, że się jako trup nie zwali. Dzięki Ci więc, o Boże - [że] już byłeś blisko, A jeszcześ twojej złotej nie odsłonił twarzy, Aleś nas, syny twoje, dał na pośmiewisko, Byśmy rośli jak kłosy pod deszczem potwarzy. Takiej chwały - od czasu, jak na wiatrach stoi Glob ziemski - na żadnego nie włożyłeś ducha, Że się cichości naszej cała ziemia boi I sądzi się, że wolna jak dziecko - a słucha. Zaprawdę w ciałach naszych światłość jakaś wielka Balsamująca ciało - formy żywicielka, Uwiecznica... promienie swe dawała złote Przez alabastry ciała.
ponad 5 lat temu / Wojtek
 
Ten wielki aktor Karolak to zwykły cham ,ze słomą w butach.
ponad 5 lat temu / rychira
 
Blazen i figurant. Biezrze za to wszystko kase. Proste.
ponad 5 lat temu / BB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.