DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Promocja sadomasochizmu opłaciła się. Tłumy zobaczyły „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Promocja sadomasochizmu opłaciła się. Tłumy zobaczyły „Pięćdziesiąt twarzy Greya”
REUTERS / FORUM

Promujący zaburzenie seksualne film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” zobaczyło już ponad 830 tys. widzów. Film wszedł na ekrany 13 lutego.


Filmowy pean na cześć sadomasochizmu obejrzało w weekend 830 tys. widzów. Ta rekordowa liczba widzów przełożyła się na ponad 17 mln złotych dochodu. Światowe dochody filmu to już ponad 240 mln.

 

Obraz w reżyserii Sam Taylor-Johnson jest ekranizacją bestsellerowej książki E.L. James.

 

„To jeden z największych skandali w kulturze ostatnich lat. Książki Angielki E.L. James pojawiły się na rynku w latach 2011 i 2012. Traktują o sadomasochistycznym związku między mężczyzną a kobietą. Seria przygniotła popularnością hit wydawniczy ostatnich lat - Harry’ego Pottera. Rozeszła się wszak w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy! Na marginesie można jeszcze dodać, że pierwszy tom trylogii był jedną z książek sprzedających się najszybciej w historii Wielkiej Brytanii. Skutek tego zjawiska jest katastrofalny, bo niszczone są bariery psychologiczne, dotąd chroniące przed tego typu horrorami. Trudno wyobrazić sobie bardziej udany postęp rewolucji moralnej – nie sterowanej politycznie, lecz za pomocą dzieł kultury. Naturalnie, zwycięstwo nie przyszło nagle. Kwestia sadomasochizmu pojawiała się na popkulturowym piedestale wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat. Tym samym utorowana została droga do triumfu „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Ustanowiono też nowy, szerszy paradygmat „społecznie akceptowalnej” perwersji seksualnej. Sukces „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oznacza ciąg tragicznych skutków dla milionów ludzi. Silnie destrukcyjny skutek rewolucji seksualnej, której wyjątkowo wulgarnym wyrazem stała się owa trylogia, to mechanizm postępującego „uprzedmiotowienia” drugiego człowieka” - zauważa Mathias von Gersdorff z niemieckiego stowarzyszenia Tradycji, Rodziny i Własności.

 

 

 

Źródło: onet.pl

luk

 

 


DATA: 2015-02-16 14:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety ludzie stają się coraz bardziej bezwolni. Zobaczą bilbord na ulicy, reklamę w internecie, filmik na youtube to pójdą, bo powiedzieli, że dobre, o miłości i na walentynki.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
Zobaczyli i teraz, aby byc na czasie, by nikt ich nie posadzil, bron Boze, ze nie sa otwarci, beda nasladowac. Beda uczyc dzieci w szkolach: Jesli to jest za twoja zgoda, to jest zupelnie normalne. Nie wazne, jak degraduje, a wazne, zeby byc cool. Jak z paleniem papierosow.
ponad 5 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.