DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Promocja książki o polskim antysemityzmie. Promującym jest były esbek i… polski rząd!

Promocja książki o polskim antysemityzmie. Promującym jest były esbek i… polski rząd!
Tomasz Adamowicz/FORUM
#RZĄD    #SZABROWNICY    #ESBEK    #PROMOCJA    #MSZ    #ANTYSEMITYZM    #POLACY    #SIKORSKI    #KSIĄŻKA    #NIEMCY    #HISTORIA    #POLSKA    #KOLABORACJA

Rząd promuje za granicą książkę utwierdzającą stereotyp Polaków jako antysemitów i szmalcowników. Do obowiązków MSZ należy dbanie o dobre imię Polski za granicą, resort Sikorskiego postanowił jednak promować haniebne kłamstwa o Polakach.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych nakazało naszym placówkom dyplomatycznym promowanie anglojęzycznej książki „Inferno of Choices" (Piekło wyborów). Dominującym tematem opracowania jest nasz antysemityzm, a bohaterami – szmalcownicy i Polacy szabrujący żydowskie majątki. Wydawcą książki jest Oficyna Rytm… byłego oficera SB Mariana Kotarskiego vel Pękalskiego – podaje „Rzeczpospolita”.


Rzecznik MSZ Marcin Bosacki uważa, że książka jest „wyborem tekstów znakomitych polskich historyków, a także materiałów i dokumentów Polskiego Państwa Podziemnego przedstawiających kontekst historyczny, w jakim dokonywała się zagłada Żydów na terenach okupowanej przez Niemcy Polski”.  Nie przeszkadza mu, że na siedem kluczowych opowiadań aż pięć mówi o polskich szabrownikach, antysemityzmie Polaków czy kolaboracji z Niemcami. Książkę uzupełnia m.in. wyciąg z książki prof. Władysława Bartoszewskiego czy opracowanie Marcina Urynowicza pokazujące polską martyrologię i okupacyjne realia.


Według MSZ książka… wzbogaca wiedzę cudzoziemców o historii Polski. Domaga się, by nasze placówki zamieściły książkę w formie elektronicznej na swoich stronach. Większość ambasad zalecenie MSZ wykonuje.

Dokument ministerstwa nakazujący promowanie „Inferno of Choices" został wysłany w zeszłym miesiącu.  Wcześniej tygodnik „Uważam Rze" ujawnił, że szef wydawnictwa Rytm - Marian Kotarski, naprawdę nazywał się Pękalski i był majorem SB. W latach 80. podszywał się pod opozycjonistę i działał w podziemiu, by od środka niszczyć nielegalne wówczas organizacje. Po tekście „Uważam Rze” współpracę z Rytmem zerwały m.in. IPN i Światowy Związek Żołnierzy AK. MSZ zachował się wręcz odwrotnie.


To nie pierwsza sytuacja, kiedy MSZ wykazuje słabość do współpracy z byłymi agentami komunistycznych służb. Przypomnijmy, że przed wydarzeniami smoleńskimi z 2010 roku, Radosław Sikorski dał pracę w polskiej ambasadzie w Rosji Tomaszowi Turowskiemu, byłemu agentem Wydziału XIV Departamentu I SB MSW.Źródło: „Rzeczpospolita”
kra


 


DATA: 2012-08-07 12:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko możemy sobie powzdychać, ponieważ - głownie wpływy żydokomuny są nadal tolerowane przez nas Polaków. Jak długo sobie na tolerowanie takiego stanu rzeczy pozwolimy, tak długo ta czerwona obłuda będzie nas Polaków oczerniać.I w tym zakresie polska śpiączka trwa! Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / Jan Orawicz
 
Sikorskiego trzeba postawić przed sądem!
ponad 7 lat temu / olo
 
Szacowna Moderacjo ! Władysław Bartoszewski nie miał tytułu profesora.
ponad 7 lat temu / Mine
 
Skandal !!!
ponad 7 lat temu / Ewa
 
Oczekuję publikacji za pieniądze MSZ opisującą haniebną rolę żydowskich kolaborantów z okupantem, obrzydliwą rolę tzw. żydokomuny i nieetyczne postawy wobec Polski w czasie najtrudniejszego sprawdzianu wojennego. Jeżeli taka publikacja nie pojawi się staraniem MSZ będę uważała, że żydzi- tak żydzi szkalują dobre imię Polski. Sikorski jako mąż żydówki jest tutaj bardzo nieobiektywny.
ponad 7 lat temu / efka
 
Jakub Berman, Salomon Morel, Józef Różański, Julia Brystygier alias "Krwawa Luna", Roman Romkowski, Józef Światły alias Izaak Fleischfarb, Helena Wolińska, Maria Gurowska alias Maria Sand, Stefan Michnik, R. Slansky, M. Rakosi oraz pani A. Pauker jako kaci zza biurka, posiadali "specyficzną" narodowość. Zdumiewa szczególna skłonność żydowskich adeptów stalinizmu do gromadzenia się w aparacie okrutnego terroru, przede wszystkim w resorcie bezpieczeństwa. I to nie tylko w Polsce, ale i w sowieckim NKWD czy w Służbie Bezpieczeństwa, opanowanych przez Rosję krajów Europy Środkowej (R.Slansky, M.Rákosi, Gerö, Farkas, Revai, A.Pauker) Dość wskazać takie nazwiska, jak przypomnianego przez Sołżenicyna twórcę całego systemu sowieckich "gułagów" Frenkla czy szefa sowieckiej bezpieki Jagodę. Znany pisarz izraelski Amos Oz mówił w wywiadzie dla "Wprost" z 2 października 1994 r., że w dzisiejszym Izraelu w rezultacie emigracji z ZSRS znalazło się co najmniej dwadzieścia tysięcy byłych oficeró
ponad 7 lat temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.