DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Promocja homoseksualizmu w amerykańskim Kościele trwa. O. Martin wystąpi z cyklem wykładów

Promocja homoseksualizmu w amerykańskim Kościele trwa. O. Martin wystąpi z cyklem wykładów
fot: twitter.com / JamesMartinSJ

Archidiecezja Atlanty zaprosiła znanego promotora homoideologii w Kościele, o. Jamesa Martina SJ do wygłoszenia cyklu wykładów. Jak zaznacza sam zainteresowany, ich tematyka będzie kontynuacją przemówienia wygłoszonego na Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.

 

„Arcybiskup Wilton Gregory z Atlanty zaprosił mnie do swojej archidiecezji” – czytamy na Twitterze o. Martina. „Będę przemawiał w parafii św. Tomasza Morusa (…) oraz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia.”. Konferencje z udziałem amerykańskiego jezuity odbędą się 20 i 21 października 2018 r.

 

O. Martin zaznaczył, że temat wykładów będzie pokrywał się z tematyką jego przemówienia wygłoszonego podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. Podczas prelekcji, która odbiła się w katolickich mediach szerokim echem, jezuita wzywał do bezwarunkowej akceptacji osób LGBT w Kościele.

 

Przesłanie wystąpienia zatytułowanego „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom” było jasne - nie oceniaj, ale w pełni zaakceptuj. Miejsce braterskiego napomnienia i wezwania do pokuty zajęła niczym nieograniczona otwartość i akceptacja.

Dodatkowo wezwał, aby włączyć osoby należące do subkultury LGBT w życie parafialne, a także do posługi podczas Mszy Św. Co ciekawe, w przemówieniu ks. Martina ani razu nie pojawiły się takie słowa jak: pojednanie, spowiedź czy pokuta.

 

Władze archidiecezji Atlanty znane są ze sprzyjania środowiskom LGBT. Parafia Niepokalanego Poczęcia, będąca najstarszym kościołem katolickim w Atlancie włącza się w organizowane cyklicznie przez środowiska LGBT „Festiwale Dumy”. Przemówienie o. Martina ma być preludium do tegorocznej „parady równości”.

 

„Parafia zawsze mile widziała wszystkie Dzieci Boga. Podczas organizowanego corocznie Tygodnia Dumy, świętujemy różnorodność Boga poprzez postawienie własnego stoiska” – czytamy na stronie parafii.

 

Źródło: lifesitenews.com / twitter.com / catholicshrineatlanta.org

PR

 


DATA: 2018-09-18 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"świętujemy różnorodność Boga poprzez postawienie własnego stoiska" zupełnie jak w kabarecie z lat 90tych "Hej, stanę na chodniku, towar na stoliku...".
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Kolejny jezuita...
ponad 1 rok temu / Dorota
 
Na wymioty mi sie zbiera...
ponad 1 rok temu / Narodowiec
 
Świat się kończy....
ponad 1 rok temu / Morelowa Mathieu
 
Po prostu brak słów...
ponad 1 rok temu / Ann
 
W Kościele NIGDY nie może być nawet mowy o akceptacji homoseksualizmu , chyba tylko w tym anty - kościele masońskim. Ci którzy promują grzech pracują w służbie wrogów Kościoła , niestety.
ponad 1 rok temu / jarro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.