DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Prokuratura zbada postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Budzyńskiej

Prokuratura zbada postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Budzyńskiej
Fot. By Biurous - Own work, CC BY-SA 4.0.

Na wniosek Prokuratora Generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zbadana zostanie sprawa postępowania dyscyplinarnego Uniwersytetu Śląskiego wobec profesor Ewy Budzyńskiej.

 

Jak powiedział w poniedziałek minister Michał Woś, Solidarna Polska złożyła w prokuraturze zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o wniosek rzecznika dyscypliny UŚ o ukaranie naganą profesor Budzyńskiej. Jej stwierdzenia dotyczące rodziny oraz małżeństwa wzbudziły protest części studentów, oburzonych z powodu rzekomej homofobii, nietolerancji, postawy „anty-choice” (czytaj: obrony nienarodzonych), a nawet… antysemityzmu wykładowcy.

 

Minister Woś zaanonsował powstanie zespołu parlamentarnego, który ma podjąć prace nad projektem ustawy, według słów ministra nauki Jarosława Gowina, „chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach”. Wicepremier ma „każdorazowo angażować się w takie przypadki, jeżeli gdziekolwiek w Polsce znowu będziemy mieli do czynienia z przypadkiem cenzury na uczelni, cenzury nauki”.

 

- Jeżeli dzisiaj zgodzimy się na to, że będziemy przymykać na tego typu akty cenzury, tego typu poddawanie się dyktatom zideologizowanych grupek, doprowadzimy do tego, z czym mamy do czynienia na Zachodzie, gdy np. w Szwecji zamyka się osoby, które głoszą niepoprawne politycznie poglądy na temat homoseksualizmu – stwierdził minister Woś.

 

Absolutnie polskie uczelnie to nie jest miejsce na poprawność polityczną. Polskie uczelnie to miejsce na naukę, na stawianie spraw zgodnie z aktualnym stanem wiedzy – dodał.

 

Profesor Ewa Budzyńska w ramach prowadzonych na Uniwersytecie Śląskim wykładów o rodzinie, prezentowała model rodziny i małżeństwa, wsparty wynikami badań naukowych na temat ich funkcjonowania.

 

- Zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Śląskim i w ramach tego postępowania rzecznik dyscyplinarny uznał, że pani profesor przedstawia poglądy zgodne z aktualnym stany wiedzy, a mimo to zdecydował się złożyć wniosek do komisji dyscyplinarnej o ukaranie pani profesor naganą w związku z tą skargą studentów – wskazał minister Woś, określając wniosek rzecznika dyscypliny jako skandaliczny.

 

 

Obrony prof. Budzyńskiej w postępowaniu dyscyplinarnym podjęli się prawnicy instytutu Ordo Iuris.

 

 

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-01-20 22:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaczadzenie lewackie okopało się w nauczaniu uniwersyteckim i żyje w dobrostanie a kto si e wychyla temu ścinają głowę - tak najprostszym językiem można skomantowac chorą rzeczywiśc!
ponad 1 rok temu / t
 
No wreszcie ruszyli tyłek w tej sprawie.
ponad 1 rok temu / Lila
 
no jak się już zastrasza wykładowców akademickich ...
ponad 1 rok temu / thor
 
@Marmar - ''Tylko z tego nie wynika, aby odmawiać takim ludziom praw'' - Praw do czego? Do obnoszenia się ze swoją dewiacją seksualną? W kolejce po tzw. ''prawa'' stoją już zoofile i nekrofile. Oni też czują się dyskryminowani sic!
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Rude włosy czy leworęczność mają się nijak do przetrwania gatunku. Homoseksualizm tak, więc jest anomalią z punktu widzenia ewolucji i jeszcze raz podkreślam, że religia nie ma z tym nic wspólnego. Pzdr.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Nie rozumiesz słów których używasz. W analizowanym kontekście za anomalię można by uznać biseksualizm, gdyż osoba biseksualna może się normalnie rozmnażać w swoim związku heteroseksualnym. Homoseksualizm to nie anomalia, tylko choroba.
ponad 1 rok temu / @Marmar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.