DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prokuratura zbada czy uczestnicy Trójmiejskiego Marszu Równości złamali prawo

Prokuratura zbada czy uczestnicy Trójmiejskiego Marszu Równości złamali prawo
Fot: Twitter @RheinbergJason

Prokuratura w Gdańsku wszczęła postępowanie, w którym zbada, czy uczestnicy sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości, którzy nieśli bluźnierczy transparent w sposób mający nawiązywać do procesji Bożego Ciała, znieważyli uczucia religijne. Zawiadomienia w tej spawie złożyły trzy osoby.

 

O wszczęciu postępowania w tej sprawie poinformowała we wtorek Grażyna Wawryniuk – rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

W trakcie sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości grupa kobiet ubranych w kolorowe stroje tańczyła wokół transparentu z bluźnierczym rysunkiem. Transparent niosła osoba przebrana w biały strój nawiązujący do komży, a całą scenkę odgrywano tak, że imitowała ona procesję z Najświętszym Sakramentem, jakie zwykle organizowane są w uroczystość Bożego Ciała.

 

Sprawa wywołała protesty wielu środowisk. A od inicjatywy odciąły się władze Gdańska. - Dzisiaj wystosowałam list do grupy działaczy nazywających się Dziewuchy, które są autorem w ich mniemaniu akcji happeningowej – w mojej ocenie bardzo szkodliwego działania, które miało miejsce podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości - oznajmiła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. -Incydent - ja zobaczyłam to zdjęcie dopiero w internecie późnym wieczorem - poruszył nas do głębi. Mnie poruszył jako matkę, która była na tym marszu z dzieckiem, ale jestem poruszona też jako osoba wierząca - dodała.

 

Także prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który przed udzielił Stowarzyszeniu Tolerado patronatu nad Trójmiejskim Marszem Równości ocenił, że "jak ktoś chce walczyć o równość i tolerancję to nie powinien obrażać innych". - Szkoda, że takie przesłanie przebiło się z Państwa inicjatywy mającej służyć poszanowaniu tolerancji i wezwaniu do równości - dodał.

 

Źródło: wpolityce.pl

TK


DATA: 2019-05-28 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z drugiej strony może Gdańszczanie się obudzą wreszcie kogo wybrali...
ponad 1 rok temu / Gość
 
Zarzut powinien brzmieć: Nawoływanie do czynów łamiących Prawo RP, bo przecież oni jawnie wrzeszczą jak opętańcy wszelkie możliwe obelgi pod adresem Katolików, za takie wulgaryzmy przeciw zwierzętom niejeden już został pociągnięty do Sądu i skazany, ale nie wobec Polaka-Katolika. Niech to uświadomi sobie wreszcie każdy z Nas!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Jak podały media w paradzie brali udział pracownicy ambasad angielskiej i innych. Warto zapytać prawników Ordo Iuris czy INGEROWANIE urzędników ambasady państw OBCYCH w sprawy POLITYCZNO-SPOŁECZNE w Polsce jest UPRAWNIONE. Takie zachowanie jest NADUŻYCIEM UPRAWNIEŃ i powinno SKUTKOWAĆ wydaleniem takich osób z Polski. Nadto, zachodzi podejrzenie o WSPÓŁPRACĘ takich osób kto wie może jakiś współpracowników tajnych służb w krzewieniu nowych SZKODLIWYCH dla Polaków i ich rodzin treści polityczno - propagandowych. Gdańsk NIE może być poza zasięgiem PRAWA i Rządu Polskiego. Gdyby to byli np. polscy dyplomaci , którzy wyszli na ulice w Londynie czy Izraelu to ponieśliby karę i zostali skrytykowani przez media. Czekamy na REAkcję Warszawy i PROKURATURY Min. Ziobro. Zrzut o obrazę uczuć religijnych powinien dotyczyć na pierwszym miejscu p. Dulkiewicz, która szła w pochodzie parodiującym Procesję Bożego Ciała.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Przykro to stwierdzić, ale wdowa po Adamowiczu zachowuje się haniebnie :
ponad 1 rok temu / @hehehe
 
Kwintesencja: HOMO profanują Monstrancję waginą . . . czy dociera pełnia tech wariatów?! I jak to u wariatów, dostają ataków apopleksji gdy ktoś nazwie zboczenie: zbydlęceniem!? Zestawienie tylko tych dwu FAKTÓW musi wydobywać z każdego człowieka refleksje na poziomie - SAMOOBRONY, lub prostego instynktu samozachowawczego! Bo jak chcesz przetrwać wśród oszalałych hien i barbarzyńców?! Proste jak drut, Wara wam od naszych Kościołów i naszych Rodzin, bo każdy z nożem w ręce na ulicy będzie powalony i niech zważa czy przeżyje, a wariat przeżyje tylko wtedy gdy uda się go zapiąć w kaftanik bezpieczeństwa i zapewnić społeczeństwo, że nigdy nie będzie fizycznie możliwe by nawet siebie, kiedykolwiek jeszcze - upodlił!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
A nie złamali?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.