DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Prokuratura zapobiegnie przestępstwu? Jest skarga na bluźnierców

Prokuratura zapobiegnie przestępstwu? Jest skarga na bluźnierców

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą wystąpił do ośmiu prokuratur okręgowych w Polsce w sprawie zapobieżenia popełnieniu przestępstwa, poprzez nakazanie dyrektorom ośmiu teatrów w Polsce wstrzymania projekcji spektaklu „Golgota Picnic”.


Do udziału w akcji promowania bluźnierczego spektaklu włączyły się: Teatr Nowy w Krakowie, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Rozmaitości w Warszawie, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Trzyrzecze w Białymstoku, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Polski w Bydgoszczy. Podobna promocja obelżywego „dzieła” Rodriga Garcii odbędzie się także na placu Wolności w Poznaniu.

 

W związku z powyższym w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do ośmiu prokuratur okręgowych w Polsce (Kraków, Wrocław, Warszawa, Białystok, Wałbrzych, Bydgoszcz, Lublin, Poznań) w sprawie zapobieżenia popełnieniu przestępstwa poprzez nakazanie dyrektorom wspomnianych teatrów wstrzymania projekcji spektaklu „Golgota Picnic” – powiedział Ryszard Nowak „Naszemu Dziennikowi”, przewodniczący Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

 

Środowiskom patriotycznym wraz z obrońcami życia udało się zapobiec pokazaniu skandalizującego przedstawienia w Lublinie. Przeciwko „Golgota Picnic” protestowała także Kuria lubelska.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk


DATA: 2014-06-26 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zanieśmy nasze jutrzejsze modlitwy i post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia naszemu niekochanemu i ciągle obrażanemu przez nas Bogu za te bluźnierstwa i za nawrócenie wszystkich osób w wystawienie tego zaangażowanych.
ponad 5 lat temu / do ludzi dobrej woli
 
Powiedzieć ludziom,że do Teatru Polskiego w Bydgoszczy nie należy uczęszczac,bo tam diabeł gotuje smołę!Może być poparzenie podczas piekielnej sztuki Golgota Picnic.
ponad 5 lat temu / Gaga
 
STARCZYŁO TYLKO ODWAGI NA OBRAŻANIE PANA JEZUSA, A NA OBRAŻANIE MAHOMETA, MOJŻESZA I BUDDY TO JUŻ NIE - CIENKIE BOLKI JESTEŚCIE I TYLE...
ponad 5 lat temu / olo13jcb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.