DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Prokuratura zajmie się wydarzeniami z filmu Latkowskiego o pedofilii

Prokuratura zajmie się wydarzeniami z filmu Latkowskiego o pedofilii
Fot.Krystian Maj/FORUM

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej wyznaczono trzech prokuratorów, którzy dokonają analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". Tak brzmi przesłane KAI oświadczenie Prokuratury Krajowej. W wyemitowanym wczoraj wieczorem w TVP1 filmie pokazano historię molestowania seksualnego małoletnich dziewcząt w sopockim klubie "Zatoka Sztuki".

 

Poniżej tekst przesłanego KAI oświadczenia Prokuratury Krajowej:

 

Oświadczenie Prokuratury Krajowej

 

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej wyznaczono trzech prokuratorów, którzy pod kierownictwem Dyrektora tego Departamentu dokonają analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało".

 

Prokuratorzy przeanalizują czy wszystkie zdarzenia o charakterze pedofilskim pokazane w filmie były przedmiotem postępowań karnych.

 

Prokuratorzy dokonają również analizy postępowań karnych dotyczących pedofilii ujawnionych w filmie, które zostały umorzone.

 

Postępowanie, o którym mowa w filmie dotyczy zdarzeń mających miejsce w latach 2007-2015. Jednak dopiero w wyniku polecenia Prokuratora Generalnego z lipca 2017 r. doszło do intensyfikacji prowadzonych czynności oraz podjęcia kilku umorzonych spraw, których wynikiem było skierowanie aktów oskarżenia.

 

Dział Prasowy

 

Prokuratury Krajowej

---

Powołanie specjalnego zespołu prokuratorów w Prokuraturze Krajowej do zbadania sprawy molestowania seksualnego w sopockim klubie "Zatoka Sztuki" zapowiedział w środę wieczorem wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

W środę wieczorem TVP1 wyemitowała film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało", w którym opisano kulisy działania Krystiana W., ps. "Krystek", określanego przez media "łowcą nastolatek". Latkowski przywołał zeznania nastoletnich dziewcząt, które opisywały gwałty i molestowanie.

Śledztwo w sprawie "Krystka" rozpoczęło w 2015 r., gdy 14-letnia Anaid z Gdańska rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona.

 

Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie toczy się obecnie proces Krystiana W. i czterech innych mężczyzn oskarżonych o kilkadziesiąt przestępstw seksualnych, w tym czyny pedofilskie.

 

Źródło: KAI

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-21 18:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kiedy prokuratura zajmie się wydarzeniami z filmów Sekielskich?
4 miesiące temu / wwm
 
Wybory to czas cudowny, wladza nagle wie co dobre co zle, tyle slusznych akcji aby sie nam przypodobac wykona, i pedofili pogoni, i nad konwencja Stambulska promujaca wymaturzenia sie pochyli. Co za czas, snijmy dalej po wyborach sen sie skonczy.
4 miesiące temu / piekny sen
 
''Mam nadzieję, że to nie tylko akcja z powodu wyborów. Na równi z pedofilią powinny być też karane próby wprowadzania dewiacji do szkół.''
4 miesiące temu / andrzej
 
Mam nadzieję, że to nie tylko akcja z powodu wyborów. Na równi z pedofilią powinny być też karane próby wprowadzania dewiacji do szkół.
4 miesiące temu / abc
 
Abstrahując od spóźnionego refleksu tzw. wymiaru tzw. sprawiedliwości - może wreszcie ktoś wpadnie na pomysł, by zamiast nadstawiać drugi policzek odpowiedzieć prawym prostym? Lewactwu udało się wcisnąć medialną narrację, że ksiądz = pedofil. Niestety, dość skutecznie wyprano w tym duchu umysły młodzieży, a Kościół nie reagował, a przynajmniej nie dość stanowczo. Może dlatego, że hierarchowie wiedzieli więcej, niż chcieli wiedzieć? Nie namawiam do odbijania piłeczki w stylu: "to celebryci są pedofilami", bo to nie zadziała. Ale można przeforsować obowiązkowe podawanie tzw. "orientacji" każdego pedofila, któremu udowodniono winę! Jeśli znane mi badania są rzetelne to wniosek musi być taki, że te 2% osobników homo, jakie jest w populacji, odpowiada za 20-30% przypadków pedofilii! Korelacja bardzo silna! I wtedy każda Parada tzw. Równości będzie mogła być skutecznie blokowana jako Parada Pedofilów, naruszająca porządek prawny!
4 miesiące temu / dobra rada
 
Naprawdę wcześniej nic nie wiedzieli?
4 miesiące temu / Dfh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.