DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Prokuratura zajęła się znieważeniem Orła Białego podczas marszu LGBT

Prokuratura zajęła się znieważeniem Orła Białego podczas marszu LGBT
Transmisja na żywo z homoparady w Częstochowie (kadr z video, źródło: Lambda Warszawa/YouTube)

Publiczne znieważenie godła państwowego – w takiej sprawie częstochowska prokuratura rejonowa rozpoczęła we wtorek śledztwo po niedzielnym marszu środowisk LGBT oraz ich przyjaciół. Uczestnicy prowokacyjnej parady, która miała przejść w pobliżu Jasnej Góry, nieśli m.in. transparent z polskim godłem państwowym przemalowanym na tęczowe barwy.

 

Doniesienie dotyczące znieważenia państwowych symboli złożył jeden ze świadków obserwujących demonstrację.

 

- W niedzielę śledczy otrzymali od policji materiały zawierające m.in. protokół zawiadomienia o przestępstwie, które złożył mieszkaniec Częstochowy, a także przekazaną przez niego dokumentację fotograficzną – oświadczył we wtorek prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ.

 

Wspomniany w cytowanej wypowiedzi mieszkaniec doszedł do wniosku, że grafika przedstawiająca orła na tęczowym tle stanowiła znieważenie symbolu państwowego. Prokuratura zgodziła się z tą opinią.

 

- Po analizie przekazanych przez komendę miejską policji w Częstochowie materiałów prokurator uznał, że w sprawie istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa i wszczął śledztwo dotyczące publicznego znieważenia godła państwowego – poinformował rzecznik Ozimek.

 

Znieważenie symbolu państwowego jest przestępstwem opisanym w artykule 137 Kodeksu karnego. Sprawca musi liczyć się z wyrokiem grzywny, ograniczenia wolności albo rocznego pobytu w  więzieniu.

 

 - Prokurator polecił policji, aby przesłuchała świadków tego zdarzenia, dokonała analizy zapisów monitoringu ulicznego, a także analizy materiałów wizyjnych, które były wykonane na miejscu przez policjantów zabezpieczających tę manifestację. Po zgromadzeniu materiału dowodowego prokurator rozważy zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu znaków i symboli państwowych – zasygnalizował prok. Ozimek.

 

Podczas niedzielnej tzw. parady równości w Częstochowie kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych, a na uczestników kontrmanifestacji nałożono dwa mandaty za używanie wulgarnych słów. Jedna osoba została pouczona. Dwie zgłosiły, że źle się czują, i wezwano do nich pogotowie – podsumowała policja.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl

RoM

 

Prowokacja homoseksualistów w Częstochowie

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie doszło do żadnego znieważenie, Polskie godło to orzeł na czerwonym tle, a nie tęczowym X D
ponad 2 lata temu / Gay
 
No to szykuje się prawnicza szopka: czy znieważeniem jest zmiana koloru pola :)
ponad 2 lata temu / do lex
 
Ciekawostka prawna polega na tym że wg prawa "Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu." (art.28 pkt.1 Konstytucja RP) Orzeł, mimo że biały, bez czerwonego tła w myśl tego przepisu godłem nie jest. Nie da się znieważyć symbolu narodowego bez użycia tegoż symbolu. Sytuacja jest podobna to zdarzenia drogowego w postaci potrącenia pieszego, tyle tylko że bez pieszego...
ponad 2 lata temu / lex
 
No dobra, ale na czym niby polega to znieważenie? Że zmieniono kolor godła? Na dokumentach wielu urzędów orzeł jest cały czarny, czy to też znieważenie?
ponad 2 lata temu / do do oj
 
Godło to nie to samo co flaga - nie wiesz o tym? Znieważono godło, nie flagę. Na przyszłość przeczytaj ze zrozumieniem artykuł, zanim skomentujesz :)
ponad 2 lata temu / do oj
 
Bardzo dobrze! Będą mieć pajace nauczkę na przyszłośc
ponad 2 lata temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.