DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Prokuratura zajęła się znieważeniem Orła Białego podczas marszu LGBT

Prokuratura zajęła się znieważeniem Orła Białego podczas marszu LGBT
Transmisja na żywo z homoparady w Częstochowie (kadr z video, źródło: Lambda Warszawa/YouTube)

Publiczne znieważenie godła państwowego – w takiej sprawie częstochowska prokuratura rejonowa rozpoczęła we wtorek śledztwo po niedzielnym marszu środowisk LGBT oraz ich przyjaciół. Uczestnicy prowokacyjnej parady, która miała przejść w pobliżu Jasnej Góry, nieśli m.in. transparent z polskim godłem państwowym przemalowanym na tęczowe barwy.

 

Doniesienie dotyczące znieważenia państwowych symboli złożył jeden ze świadków obserwujących demonstrację.

 

- W niedzielę śledczy otrzymali od policji materiały zawierające m.in. protokół zawiadomienia o przestępstwie, które złożył mieszkaniec Częstochowy, a także przekazaną przez niego dokumentację fotograficzną – oświadczył we wtorek prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ.

 

Wspomniany w cytowanej wypowiedzi mieszkaniec doszedł do wniosku, że grafika przedstawiająca orła na tęczowym tle stanowiła znieważenie symbolu państwowego. Prokuratura zgodziła się z tą opinią.

 

- Po analizie przekazanych przez komendę miejską policji w Częstochowie materiałów prokurator uznał, że w sprawie istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa i wszczął śledztwo dotyczące publicznego znieważenia godła państwowego – poinformował rzecznik Ozimek.

 

Znieważenie symbolu państwowego jest przestępstwem opisanym w artykule 137 Kodeksu karnego. Sprawca musi liczyć się z wyrokiem grzywny, ograniczenia wolności albo rocznego pobytu w  więzieniu.

 

 - Prokurator polecił policji, aby przesłuchała świadków tego zdarzenia, dokonała analizy zapisów monitoringu ulicznego, a także analizy materiałów wizyjnych, które były wykonane na miejscu przez policjantów zabezpieczających tę manifestację. Po zgromadzeniu materiału dowodowego prokurator rozważy zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu znaków i symboli państwowych – zasygnalizował prok. Ozimek.

 

Podczas niedzielnej tzw. parady równości w Częstochowie kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych, a na uczestników kontrmanifestacji nałożono dwa mandaty za używanie wulgarnych słów. Jedna osoba została pouczona. Dwie zgłosiły, że źle się czują, i wezwano do nich pogotowie – podsumowała policja.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl

RoM

 

Prowokacja homoseksualistów w Częstochowie

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie doszło do żadnego znieważenie, Polskie godło to orzeł na czerwonym tle, a nie tęczowym X D
ponad 1 rok temu / Gay
 
No to szykuje się prawnicza szopka: czy znieważeniem jest zmiana koloru pola :)
ponad 1 rok temu / do lex
 
Ciekawostka prawna polega na tym że wg prawa "Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu." (art.28 pkt.1 Konstytucja RP) Orzeł, mimo że biały, bez czerwonego tła w myśl tego przepisu godłem nie jest. Nie da się znieważyć symbolu narodowego bez użycia tegoż symbolu. Sytuacja jest podobna to zdarzenia drogowego w postaci potrącenia pieszego, tyle tylko że bez pieszego...
ponad 1 rok temu / lex
 
No dobra, ale na czym niby polega to znieważenie? Że zmieniono kolor godła? Na dokumentach wielu urzędów orzeł jest cały czarny, czy to też znieważenie?
ponad 1 rok temu / do do oj
 
Godło to nie to samo co flaga - nie wiesz o tym? Znieważono godło, nie flagę. Na przyszłość przeczytaj ze zrozumieniem artykuł, zanim skomentujesz :)
ponad 1 rok temu / do oj
 
Bardzo dobrze! Będą mieć pajace nauczkę na przyszłośc
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.