DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Prokuratura umorzy śledztwo, bo Komorowski nie przekazał raportu o rozwiązaniu WSI

Prokuratura umorzy śledztwo, bo Komorowski nie przekazał raportu o rozwiązaniu WSI
Luka Lukasiak/Forum
#KOMOROWSKI    #ŚLEDZTWO    #PROKURATURA    #TYGODNIK    #WPROST    #ANEKS    #WSI    #RAPORT    #PREZYDENT    #POLITYKA

Mimo starań prokuratury, nie udało się przekonać kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego do przekazania śledczym aneksu do raportu z procesu weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.


- Tylko mając ten dokument można stwierdzić, czy informacje zawarte w tygodniku „Wprost” rzeczywiście wyciekły z aneksu. Bez porównania treści nie mamy szans na udowodnienie, że doszło do złamania prawa. Jeżeli kancelaria prezydenta nie zmieni zdania, postępowanie raczej zostanie umorzone – mówi jeden ze pracowników Prokuratury Generalnej w rozmowie z TVP INFO.


Śledztwo w sprawie wycieku tajnych informacji z aneksu do raportu o likwidacji WSI, stołeczna Prokuratura Okręgowa wszczęła w połowie sierpnia br. Stało się to tuż po tym, gdy „Wprost” napisał, że otrzymał 47 stron dokumentów opatrzonych adnotacjami „ściśle tajne” i „egzemplarz pojedynczy”. Materiały te miały być podstawą do przygotowania aneksu do raportu po rozwiązaniu WSI.


Według „Wprost” z dokumentów wynika m.in., że autorzy aneksu zbierali „haki” na Bronisława Komorowskiego. W dokumentach nazwisko Komorowskiego ma się pojawiać trzykrotnie. Weryfikatorzy mieli mu przypisywać patronat nad podejrzaną fundacją wyłudzającą dotacje Wojskowej Akademii Technicznej, używanie materiałów WSI do niszczenia podwładnych. Sugerowały także kontakty byłego ministra obrony z międzynarodowymi handlarzami bronią – czytamy na tvp.info.


Bronisław Komorowski od lat pilnie strzeże dostępu do wspomnianego dokumentu. Prezydent jako jedyny poseł PO głosował w 2006 r. przeciwko rozwiązaniu WSI - przeciw likwidacji postkomunistycznego wojskowego kontrwywiadu i wywiadu opowiedziało się wówczas 46 parlamentarzystów SLD, jeden poseł Ligi Polskich Rodzin oraz właśnie Bronisław Komorowski. O likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i związanym z nią raporcie, który sporządził Antoni Macierewicz i jego współpracownicy, Komorowski mówił w lutym 2010 r.: "Problem polega na tym, że raport WSI był wymierzony przeciwko mnie osobiście. Jako były minister obrony narodowej musiałem się przeciwstawić, niestety udanej, próbie likwidacji kontrwywiadu i wywiadu Polski. To jest eksces, wydarzenie bez precedensu". I groził: "Ekipa braci Kaczyńskich doprowadziła do poważnego osłabienia polskiego wywiadu. Oni będą za to odpowiadać" – przypomina portal niezalezna.pl. 

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

malk

 


DATA: 2014-11-24 20:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ilu szpiegów (w szczególności rosyjskich) złapał ten "polski wywiad", w zasadzie kontrwywiad, a dokładniej Razwiedka GRU?
ponad 3 lata temu / Jurek
 
vel Szynukiwicz lojalny wobec oficerów prowadzących WSI (mossad, CIA)
ponad 3 lata temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.