17 czerwca 2015

„Gazeta Wyborcza” straszy czytelników wrocławską Nocą Kościołów. PCh24.pl też tam będzie!

(fot.FOT. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM)

Medium z ulicy Czerskiej dostrzegło rozpoczynające się we wtorek we Wrocławiu i ponad 40 miejscowościach na Dolnym Śląsku „Noce Kościołów”. Czujne oko „Wyborczej” spoczęło także na liście zaproszonych gości i dostrzegło m. in. „znanego z antysemickich felietonów Stanisława Michalkiewicza. I wielu innych skrajnie prawicowych działaczy”.

 

Katarzyna Wiśniewska z „Gazety Wyborczej” z wrodzoną błyskotliwością bez trudu odczytała prawdziwe zamiary organizatorów „Nocy Kościołów”:

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Gdy spojrzałam na skład zaproszonych gości, pomyślałam jednak, że organizatorzy tegorocznych Nocy mają do przekazania mniej więcej tyle: Kościół to instytucja promująca skrajnie prawicowych działaczy i publicystów. Bo to właśnie oni mają w trakcie licznych wykładów i dyskusji opowiadać ludziom o relacjach Kościoła z mediami czy zagrożeniach dla wiary” – czytamy w artykule „Noce kościołów czy noce upiorów? Antysemici, prawicowcy…”, z którego zaczerpnięte są także pozostałe cytaty.


 Kim zatem będą straszeni uczestniczy wydarzenia „firmowaną przez wrocławską kurię”?

 

„W kościele w Jelczu-Laskowicach wystąpi Jan Pospieszalski z prelekcją „Chrześcijanin w medialnej dżungli”. Pospieszalski, znany z tendencyjnych programów „Warto rozmawiać” i „Bliżej”, będzie też gościł m.in. we wrocławskim kościele Dominikanów. Z kolei w kościele św. Krzyża we Wrocławiu w panelu „Etyka w mediach i granice propagandy” dyskutować będą Cezary Gmyz (wyznawca idei o zamachu na prezydenckiego tupolewa, z propisowskich mediów DoRzeczy i TV Republika), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), a także dwoje mniej znanych dziennikarzy pracujących w programie Pospieszalskiego. Gości o odmiennych poglądach w panelu nie ma.
 

Wiśniewska co prawda dostrzega, że „owszem, będzie zwiedzanie kościołów, będą liczne koncerty, występy gwiazd i celebrytów (np. Barbary Kurdej-Szatan). Będą też ciekawi goście z zagranicy, np. ks. Douglas Al-Bazi z Iraku, który był więziony przez członków Państwa Islamskiego”. Jednak to wszystko „zostało przyćmione przez nazwiska kojarzące się jednoznacznie z przekonaniami radykalnie prawicowymi i narodowo-katolickimi”.

 

Być może wspomnianych gości byłaby Katarzyna Wiśniewska skłonna organizatorom wybaczyć, ale pośród zaproszonych czujne oko dziennikarki medium z ulicy Czerskiej wypatrzyło Stanisława Michalkiewicza:

 

Mój największy sprzeciw budzi zaproszenie na Noce Kościołów Stanisława Michalkiewicza, znanego z antysemickich felietonów i komentarzy. Michalkiewicz używał na antenie Radia Maryja terminu „przedsiębiorstwo Holocaust”, mówił też o „chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. Największa afera z jego udziałem wybuchła w 2006 r., kiedy Rada Etyki Mediów oraz Marek Edelman skrytykowali jego felieton w Radiu Maryja na temat rzekomych roszczeń organizacji żydowskich. Zdaniem REM i Edelmana felieton był antysemicki i nienawistny.

 

O obecność Michalkiewicza na dolnośląskiej „Nocy Kościołów”, GW postanowiła zapytać rzecznika archidiecezji:

 

– Kilkuset zaproszonych gości daje bardzo szeroki wachlarz zarówno tematyki spotkań, jak i poglądów ich uczestników. Za gościa o najbardziej skrajnych poglądach uważam panią Annę Golędzinowską, byłą modelkę, która w sposób bezkompromisowy wypowiada się o wartości życia w czystości oraz zaufaniu Jezusowi – odpowiada ks. Kowalski. I dodaje: – Spotkania mają otwarty charakter. Jeśli po wysłuchaniu gości nasze zdanie będzie odmienne od przedstawionego, będzie możliwość wypowiedzenia go np. w formie pytania.

 

Dodajmy, że na „Nocy Kościołów” obecny będzie także portal PCh24.pl

 

19 czerwca w piątek, w wałbrzyskim kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny , ul. Prymasa Wyszyńskiego 18 po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się panel dyskusyjny „Kościół dziennikarzy, a Kościół prawdziwy – dwie rzeczywistości”. Wezmą w nim udział dr Tomasz Korczyński (adiunkt Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie) oraz dziennikarze portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk i Łukasz Karpiel.

 

Zapraszamy także do wrocławskiego kościoła uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus, plac Uniwersytecki 1, gdzie 20 czerwca w sobotę na temat „Kościół dziennikarzy, a Kościół prawdziwy – dwie rzeczywistości” będą dyskutować Mateusz Ziomber z PCh24.pl i dr Tomasz Korczyński. Początek godz. 19.00.

 „Wyborczej” udało się zdemaskować osobę stojącą za tak skonstruowaną listą gości. Okazał się nią zespół na którego czele stoi ks. Cezary Chwilczyński, dyrektor Radia Rodzina:

 

Obecność duchownego i jego rola w całym przedsięwzięciu potwierdza zdaniem GW „że radio i sam ksiądz dyrektor sympatyzują z radykalną prawicą”.

 

To rzeczywiście przerażające…żeby tak kumplował się z Baumanem, Żakowskim albo choć z Nergalem…

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram