DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Kuriozalne uzasadnienie umorzenia śledztwa

Prokuratura broni policjantów, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną

Prokuratura broni policjantów, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną
#FUNDACJA    #PRO    #PROKURATURA    #PIKIETA    #POLICJA    #ABORCJA

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim, ponownie umorzyła śledztwo, dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną przed Przystankiem Woodstock, zatrzymując bezprawnie przewodniczącego zgromadzenia i jednego z uczestników. Bezprawność tych działań została już potwierdzona przez Sąd Rejonowy w Słubicach, ale prokurator zajął się usprawiedliwianiem policjantów.

 

Jak informuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do życia, uzasadnienie postanowienia zaczyna się od uznania Przystanku Woodstock za "największe wydarzenie kulturalne w tej części Europy". Następnie prokurator wyraża niesmak wobec formy działalności Fundacji stwierdzając, iż "problemem pozostaje, czy koniecznym było prezentowanie treści drastycznych (...)", a "organizatorzy(...) niewłaściwie dobrali formę przekazu do potencjalnych odbiorców (...)".

 

„Wydaje się, że autor uzasadnienia zapomniał, że jego rolą jest ściganie przestępców, a nie cenzurowanie debaty publicznej” – podkreśla Musiał, dodając, że komentując treść plakatów, prokurator stwierdza, że obecni na imprezie Niemcy widząc wizerunek Adolfa Hitlera na jednym z nich mogliby się dopuścić "niebezpiecznych zachowań na tle narodowościowym i ideowym", a więc "konieczna była interwencja policyjna". „Czyżby prokurator założył, że obecni na imprezie Niemcy są nazistami i będą bronić wizerunku swego wodza?” – pyta.

 

W kolejnym wywodzie prokurator dochodzi do wniosku, że na korzyść policjantów przemawia fakt, iż "byli w łączności radiowo-telefonicznej z centrum dowodzenia i wspólnie konsultowali sposób rozwiązania sprawy". Z zapisów ich rozmowy, którą można przeczytać na stronie Fundacji Pro, wynika, że policjanci zdecydowani byli rozbić legalne zgromadzenie, choć nie mogli znaleźć do tego podstawy prawnej. „Oczywista samowola policjantów i pogarda dla prawa. Dla prokuratora nie ma to “znamion czynu zabronionego". Przy takich prokuratorach i takich policjantach, przestępcy mogą się czuć bezpiecznie. Za to obywatele korzystający ze swoich praw powinni się bać. A może komuś o to właśnie chodzi?” – pyta Aleksandra Musiał.

 

Źródło:stopaborcji.pl

pam


DATA: 2014-01-18 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak wynika z info, policja cały czas się konsultowała pomiędzy "dzielnymi" funkcjonariuszami w terenie, a przełożonymi w komendzie i nie mogli znaleźć podstaw prawnych, ale padł rozkaz: "do boju"; kto wydał ten rozkaz? czy jeszcze pracuje w policji, której głównym zadaniem jest pilnowanie porządku prawnego, ten tuk? czy ten smyk, ten prokurator, dostał już wypowiedzenie? ich nazwiska - są państwowymi funkcjonariuszami za nasze podatki - muszą zostać upublicznione oficjalnie, a jak nie to pocztą pantoflową! dość bandytyzmu uprawianego przez tych co mają pilnować porządku prawnego!!!
ponad 5 lat temu / jaro
 
Bezprawie i samowola nadal.Prosze ujawnic nazwisko prokuratora, ktory nie liczy się z prawem, nie wspominajac nawet o tym, żeby liczyl sie z prawda.
ponad 5 lat temu / lekarz z Krakowa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.