DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Kuriozalne uzasadnienie umorzenia śledztwa

Prokuratura broni policjantów, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną

Prokuratura broni policjantów, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną
#FUNDACJA    #PRO    #PROKURATURA    #PIKIETA    #POLICJA    #ABORCJA

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim, ponownie umorzyła śledztwo, dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, którzy rozbili legalną pikietę antyaborcyjną przed Przystankiem Woodstock, zatrzymując bezprawnie przewodniczącego zgromadzenia i jednego z uczestników. Bezprawność tych działań została już potwierdzona przez Sąd Rejonowy w Słubicach, ale prokurator zajął się usprawiedliwianiem policjantów.

 

Jak informuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do życia, uzasadnienie postanowienia zaczyna się od uznania Przystanku Woodstock za "największe wydarzenie kulturalne w tej części Europy". Następnie prokurator wyraża niesmak wobec formy działalności Fundacji stwierdzając, iż "problemem pozostaje, czy koniecznym było prezentowanie treści drastycznych (...)", a "organizatorzy(...) niewłaściwie dobrali formę przekazu do potencjalnych odbiorców (...)".

 

„Wydaje się, że autor uzasadnienia zapomniał, że jego rolą jest ściganie przestępców, a nie cenzurowanie debaty publicznej” – podkreśla Musiał, dodając, że komentując treść plakatów, prokurator stwierdza, że obecni na imprezie Niemcy widząc wizerunek Adolfa Hitlera na jednym z nich mogliby się dopuścić "niebezpiecznych zachowań na tle narodowościowym i ideowym", a więc "konieczna była interwencja policyjna". „Czyżby prokurator założył, że obecni na imprezie Niemcy są nazistami i będą bronić wizerunku swego wodza?” – pyta.

 

W kolejnym wywodzie prokurator dochodzi do wniosku, że na korzyść policjantów przemawia fakt, iż "byli w łączności radiowo-telefonicznej z centrum dowodzenia i wspólnie konsultowali sposób rozwiązania sprawy". Z zapisów ich rozmowy, którą można przeczytać na stronie Fundacji Pro, wynika, że policjanci zdecydowani byli rozbić legalne zgromadzenie, choć nie mogli znaleźć do tego podstawy prawnej. „Oczywista samowola policjantów i pogarda dla prawa. Dla prokuratora nie ma to “znamion czynu zabronionego". Przy takich prokuratorach i takich policjantach, przestępcy mogą się czuć bezpiecznie. Za to obywatele korzystający ze swoich praw powinni się bać. A może komuś o to właśnie chodzi?” – pyta Aleksandra Musiał.

 

Źródło:stopaborcji.pl

pam


DATA: 2014-01-18 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak wynika z info, policja cały czas się konsultowała pomiędzy "dzielnymi" funkcjonariuszami w terenie, a przełożonymi w komendzie i nie mogli znaleźć podstaw prawnych, ale padł rozkaz: "do boju"; kto wydał ten rozkaz? czy jeszcze pracuje w policji, której głównym zadaniem jest pilnowanie porządku prawnego, ten tuk? czy ten smyk, ten prokurator, dostał już wypowiedzenie? ich nazwiska - są państwowymi funkcjonariuszami za nasze podatki - muszą zostać upublicznione oficjalnie, a jak nie to pocztą pantoflową! dość bandytyzmu uprawianego przez tych co mają pilnować porządku prawnego!!!
ponad 5 lat temu / jaro
 
Bezprawie i samowola nadal.Prosze ujawnic nazwisko prokuratora, ktory nie liczy się z prawem, nie wspominajac nawet o tym, żeby liczyl sie z prawda.
ponad 5 lat temu / lekarz z Krakowa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.