DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Projekt Stop Pedofilii skierowany do pierwszego czytania w Sejmie

Projekt Stop Pedofilii skierowany do pierwszego czytania w Sejmie
Fot: Krystian Maj/FORUM

Obywatelski projekt ustawy Stop Pedofilii, pod którym podpisało się ponad 265 000 Polaków, został skierowany przez Marszałka Sejmu do pierwszego czytania. Głosowanie w jego sprawie może odbyć się jeszcze przed wyborami.

 

17 lipca złożono w Sejmie ponad 265 000 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”. Jego celem jest ochrona dzieci przed przemocą seksualną ze strony aktywistów LGBT oraz uniemożliwienie nakłaniania dzieci i młodzieży do rozwiązłości seksualnej. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro-prawo do życia, która prowadzi w całej Polsce kampanię społeczną pod takim samym tytułem.

 

Wobec agresywnej promocji homoseksualizmu, rozwiązłości seksualnej i nieczystości wśród dzieci i młodzieży, istnieje pilna potrzeba zwiększenia ochrony prawnej najmłodszych przed demoralizacją i przemocą seksualną – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-prawo do życia i pełnomocnik komitetu Stop Pedofilii. – Szczególną rolę na tym polu odgrywają aktywiści LGBTi powiązani z nimi "edukatorzy" seksualni, którzyoswajajądzieci z treściami niszczącymi poczucie ich wstydu, będącegonaturalną ochroną przed wykorzystywaniem seksualnym. Tego typu działania są wspierane przez władze kolejnych miast, m.in. Warszawyi Gdańska. Nasz projekt sprzeciwia się temu – dodaje Dzierżawski.

 

Projekt ustawy zakłada nowelizację art. 200b kodeksu karnego. Według proponowanych zmian, karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 będzie podlegał ten, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego. Jednocześnie ten, kto będzie propagował lub pochwalał podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając na terenie szkoły lub placówki oświatowej, będzie podlegał karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Decyzją Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z dnia 31 lipca br., projekt „Stop Pedofilii” został skierowany do pierwszego czytania. Zgodnie z procedurami, głosowanie może odbyć się jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

 

Liczymy na duże poparcie w Sejmie. Czołowi politycy wielu partii wielokrotnie deklarowali chęć ochrony dzieci przed przemocą seksualną. Teraz mają doskonałą okazję aby swoje słowa przekuć w konkretne czyny, których owoce zobaczymy w głosowaniu – mówi Mariusz Dzierżawski.

 

Fundacja Pro-Prawo do życia zapowiada również, że akcja Stop Pedofilii nie zakończy się wyłącznie na procedurach parlamentarnych. – Akcja Stop Pedofilii będzie nadal trwać w całym kraju. W jej ramach będziemy uświadamiać Polaków w jaki sposób na Zachodzie promuje się patologie seksualne w szkołach i przedszkolach a także informować o powiązaniach aktywistów LGBT i „edukatorów” seksualnych z pedofilią – mówi Mariusz Dzierżawski. – To otwiera oczy tysiącom osób, które włączają się następnie w obronę dzieci przed zgorszeniem – tłumaczy Dzierżawski.

 

W ramach akcji Fundacja wydała już m.in.bezpłatny poradnik dla rodziców i nauczycieli pt. „Jak powstrzymać pedofila?”, w którym informuje o skali systemowej deprawacji seksualnej dzieci w krajach Europy zachodniej i Ameryki oraz radzi w jaki sposób ustrzec dzieci przed zagrożeniem na terenie swojej szkoły lub przedszkola. Publikację można pobrać za darmo ze strony stoppedofilii.pl

 

Źródło: Fundacja Pro-Prawo do życia

TK


DATA: 2019-08-05 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zakaz propagandy LGBT
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Nie tylko pedofilia! Trzeba zorganizować referendum z pytaniem "czy jesteś za karaniem propagandy i praktyk homoseksualnych?". Za wyznawców ideologii child-free zabrać się trzeba potem.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
trzeba zakazać parad epatujących seksem, wyuzdanym zachowaniem i skąpym odzieniem. To też deprawuje
ponad 1 rok temu / grimm
 
fantastyczna informacja. nie wyobrażam sobie aby ustawa nie przeszła. z pewnością otworzy to oczy wszystkim. Szczere gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w projekt.
ponad 1 rok temu / Nikuś
 
pis to tchórze i nie zrobią niczego co by ich naraziło na krytykę zachodnich środowisk spod znaku tęczy
ponad 1 rok temu / rafe
 
Przyjęcie, ogłoszenie sukcesu, zsyłka do komisji, zamrażarka. PiS nie odważy sprzeciwić się światowemu lobby zboczeńców promowanemu przez ambasadę usa. Ich problemem jest tylko jak zjeść ciastko i mieć ciastko, ale w obliczu totalnej kontroli mediów i to się da: biskup prawdopodobnie wprowadzony w błąd na Jasnej Górze chwalił 'dobrą zmianę' za to że prowadzi w komisji sejmowej prace nad projektem ochrony życia od poczęcia. Halo!? Morawiecki siedział w pierwszym rzędzie...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.