DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Projekt „Stop Aborcji” trafił do komisji. 267 posłów za życiem

Projekt „Stop Aborcji” trafił do komisji. 267 posłów za życiem
Fot.Grazyna Myslinska/FORUM

267 posłów odrzuciło wniosek grupy posłów .Nowoczesnej Ryszarda Petru, którzy domagali się odrzucenia w pierwszym czytaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop Aborcji”. Tym samym większość sejmowa opowiedziała się za dalszymi pracami nad projektem chroniącym życie.

 

Wśród 267 posłów, którzy chcieli dalszych prac nad projektem „Stop Aborcji”, był cały klub PiS, 20 posłów klubu Kukiz'15 (z 29 głosujących), 8 (z 14) polityków PSL, 3 posłow niezrzeszonych (Jan Klawiter, Janusz Sanocki, Robert Winnicki) oraz dwóch posłów koła WiS (Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska).

 

Za odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zakazującej mordowania nienarodzonych dzieci głosowało 154 posłów: niemal cały klub PO, cały klub Nowoczesnej, 4 posłów PSL, 4 posłów koła Europejscy Demokraci oraz Kornel Morawiecki (WiS).

 

Poseł Jacek Protasiewicz (ED) nawoływał do odrzucenia projektu i zorganizowania referendum w sprawie prawa aborcyjnego.

 

Również o odrzucenie w pierwszym czytaniu inicjatywy (nieskutecznie) apelowała do posłów Joanna Scheuring-Wielgus z .Nowoczesnej. Przekonywała ona z mównicy sejmowej, że aborcja jest dla kobiet dramatem. Mimo tego zachęcała do... odrzucenia propozycji ustawy, eliminującej - jak sama powiedziała - aborcyjny dramat kobiet.

 

Po niej na mównicę wszedł poseł niezrzeszony Robert Winnicki (Ruch Narodowy), który opowiada się za zakazem aborcji i ochroną życia. - To jest wybór cywilizacyjny (...) Polska ma szansę pokazać inny standard w Europie - ocenił narodowiec.

 

W imieniu partii rządzącej głos zabrała poseł Anna Milczanowska. Przypomniała tezy pro-aborcyjnych posłów, przekonujących, że dziecko z zespołem Downa jest dramatem dla rodzin. Sama, jako matka dziecka cierpiącego na tę chorobę powiedziała: to nie jest cierpienie, to nie jest krzyż. To jest miłość! Otrzymała za swoje świadectwo owację na stojąco od grupy posłów z prawej strony sali.

 

W imieniu wnioskodawców obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej głos zabrała dr Joanna Banasiuk z Instytutu Ordo Iuris. Wbrew kłamliwym zarzutom Scheuring-Wielgus stwierdziła, że komitet „Stop Aborcji” nie jest wrogiem kobiet. - Naprawdę leży nam na sercu dobro kobiet - powiedziała dr Banasiuk.

 

Prawniczka przypomniała, że wraz z zakazem aborcji wnioskodawcy proponują szereg innych ustaw. Przygotowali kompleksowy pakiet pomocowy dla rodzin mających chore dzieci oraz procedurę przyspieszającą adopcję dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Zauważyła, że w ostatnich latach drastycznie wzrasta liczba mordowanych dzieci z podejrzeniem choroby.MWł

  


DATA: 2016-09-23 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na razie jest dobrze. Oby jak najszybciej wprowadzono projekt w życie, bez żadnych faryzejskich kompromisów w stylu "Bogu świeczkę a diabłu ogarek". Posłowie - naród na Was patrzy, całe Niebo na Was patrzy! Ja wracam do postu i modlitwy.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
A cóż to za zdziwienie głosowaniem Kornela M. przecież on żdradził żonę i żyje z kochanką.
ponad 4 lata temu / panda
 
judeochrzescijan, przepraszam:)
ponad 4 lata temu / robespier
 
Kukiz też głosował za odrzuceniem. Świnia.
ponad 4 lata temu / Flips
 
To moze teraz srodowisko judeokatolikow przestanie robic bohatera katolikow z Morawieckiego
ponad 4 lata temu / robespier
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.