DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w Sejmie. „Mówimy: sprawdzam”

Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w Sejmie. „Mówimy: sprawdzam”
Źródło: PCh24TV Polonia Christiana / YouTube

„Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w sejmie”, poinformował na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej STOP 447.

 

Robert Bąkiewicz opublikował treść pisma, jakie w tej sprawie otrzymał od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. „Zawiadamiam, że wniesiony w dniu 20 stycznia 2020 r. projekt ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego zostanie skierowany do pierwszego czytania w Sejmie”, czytamy w dokumencie.

 

20 stycznia 2020 r. prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości i pełnomocnik Komitetu OIU Robert Bąkiewicz poinformował, że zebrano co najmniej 200 tys. podpisów poparcia pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „STOP 447”, która ma zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi dotyczącymi mienia bezspadkowego oraz penalizować działania zmierzające do ich zaspokojenia.

 

Posługując się nomenklaturą pokerową możemy powiedzieć: „sprawdzamy” panie Jarosławie Kaczyński. Chcemy wiedzieć, na kogo Polacy, patrioci, mają głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich, czy faktycznie na „dobrą zmianę”, która ma nam dać wspaniały kraj, który dba o własne interesy – podkreślił.

 

W odpowiedzi na wystąpienie prezesa Bąkiewicza i poinformowanie przez niego, że akcja zabierania podpisów zakończyła się dużym sukcesem, rzecznik PiS Anita Czerwińska stwierdziła, „Polska żadnych zobowiązań nie ma”. – I to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i sprawiedliwości – powiedziała. – Nie jesteśmy nikomu nic winni – oświadczyła. Natomiast – jak dodała – „twierdzenie, że mamy płacić za Niemców, to ohydne zamienianie ofiary i kata miejscami”.

 

Rzecznik PiS powiedziała również, że „różne środowiska starają się wykorzystać cynicznie tę sprawę i wprowadzają opinię publiczną w błąd”. – Jest prowadzona gra wokół problematyki dotyczącej restytucji mienia. To próba sztucznego rozdmuchiwania nieistniejącego problemu oraz dawanie możliwości atakowania Polski – stwierdziła.

 

Według Czerwińskiej, „zgłaszanie obecnie jakichś projektów anty-447 jest bezsensowne”. – Każda ustawa może zostać zmieniona, jeśli taka będzie wola Sejmu. Jedynie większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne – podkreśliła.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK


DATA: 2020-02-27 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIS nie zapłaci, bo nie ma, a jakby miał, to i tak by nie zapłacił na złość PO cha cha. A tak w ogóle to dziecinada i smutne konsekwencje ostatnich kilkudziesięciu lat PRL i PRL bis - najważniejsze to brak do dziś reprywatyzacji i oddanie tego, co było znacjonalizowane! Czyli nadal mamy socjalizm/demokrację ludową bis vide 1944/45 PKWN; 1989 okrągły stół/magdalenka. Amen. RIP Polsce ludowej.
3 miesiące temu / PI Grembowcz
 
Nie jesteś @Zydozerca, jesteś @Second, PiS to partia żydowskich oszczerców zupełnie takich jak ty. Konfederacja nie jest miłośnikiem Putina. Wojna z Rosją sprokurowana przez USA jest celem żydow przed przejęciem Polski. Nie możesz znieść wiedzy Polaków o waszych intencjach. Dlatego kłamiesz i kłamiesz w każdym zdaniu.
3 miesiące temu / tan
 
@tan-"obsadzoną" takimi samymi tandeciarzami jak sam Bosak????...Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie oficera, albo Prezydęta!!Partia miłośników Putina niewątpliwie jest dobrze przygotowana do objęcia władzy...to długa rosyjska tradycja sięgającą XVIII wieku
3 miesiące temu / Żydożerca
 
@Teodor, przytoczyłem argumenty, odpowiedziałeś mi na nie, że w za rogiem biją Murzynów. Innym użytkownikom również odpowiadasz w ten sposób. Jest to wysoce niekulturalne z Twojej strony, zwłaszcza, że prowadzisz dalej dyskusję z innymi komentującymi. Nie będę więcej wchodził w polemikę z Tobą, bo szkoda rzucać perły przed wieprze i tego pozostałym czytelnikom również życzę. Niech Pan Bóg ma nas w Swej opiece, zwłaszcza przed socjalistycznym rządem.
3 miesiące temu / DamianK
 
Red.Michalkiewicz pownnie prowadzic w jakiejs tv badz na swoim kanale - dobranocke dla doroslych wypelniajac tym samym niezapomniana pustke po Termosie.
3 miesiące temu / Teodor...
 
@Teodor. Słaby jesteś jako adwokat diabła. Twój fałsz bije po oczach. Nie pomogą ci żadne komentarze zgodne z doktryna katolicką. I tak nie zyskasz naszego zaufania, choć bardzo się starasz.
3 miesiące temu / gp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.