DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Projekt „Polska szwalnia”. Będziemy wytwarzać 30 mln maseczek miesięcznie

Projekt „Polska szwalnia”. Będziemy wytwarzać 30 mln maseczek miesięcznie
fot. youtube.com/Prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w czwartek akcję „Polska szwalnia”. W jej ramach w ponad 200 szwalniach w Polsce ma być wytwarzanych ok. 30 mln maseczek miesięcznie.

 

Jak przekonywał na wideokonferencji prasowej prezydent Andrzej Duda projekt „Polska szwalnia” wychodzi naprzeciw palącej potrzebie zaopatrzenia polskich obywateli w maski pomagające w zabezpieczeniu przed koronawirusem. Maseczki będą szyte w ponad 200 szwalniach należących do siedmiu producenty odzieży. Duda zapowiedział, że maski będą w różnych odmianach i w przystępnych cenach, tak, by na ich zakup mogła pozwolić sobie każda przeciętna polska rodzina.

 

Od czwartku obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa poza domem. Wyłączone są spod niego tylko niektóre grupy, na przykład księża sprawujący liturgię. Nakaz budzi kontrowersje, bo w ocenie wielu epidemiologów maski mają bardzo ograniczoną skuteczność w walce z koronawirusem. Ich powszechnego noszenia nie zaleca nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), podkreślając, że jeżeli już jakieś państwo wprowadza obowiązek ich noszenia, to musi to być jedynie element znacznie szerszej strategii walki z Covid-19.

 

Realizacja projektu Polska szwalnia jest możliwa dzięki dość prężnemu przemysłowi odzieżowemu w naszym kraju. O tym aspekcie inicjatywy mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, podkreślając, że Polska jest jedynym państwem w całej Unii Europejskiej, na którego terenie znajdują się jeszcze szwalnie; inne kraje przeniosły produkcję odzieżową do państw azjatyckich. Emilewicz zaznaczyła, że Polska podejmie próbę uniezależnienia się od chińskich producentów maseczek.

 

Źródła: rp.pl, stefczyk.info

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-04-16 20:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maska z jego podobizną na chwałę wyborców POLIN i POPiSu
7 miesięcy temu / >POPiSDA
 
No i bardzo dobrze że będą szyć. Ludzie będą mieć pracę. To bardzo doby pomysł. Nadmiar będzie można sprzedawać za granicę. Natomiast komentujący tu zamiast burczeć jaż żaby w stawie mogliby sami coś pożytecznego zrobić w walce z wirusem a jeśli mają dwie lewe łapy i przyrośli już do krzeseł to niech przynajmniej zamilkną
7 miesięcy temu / Marek
 
Myślałem że taki żarcik sobie zrobiliście nie oglądam tv, ale sprawdziłem na jutubku i oni naprawdę wyszli w maskach! "Niesamowici są ci Rzymianie" mówił Obelix wobec bezmyślności legionistów...
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Najpierw nas odpowiednio zmęczą i dopiero wtedy pozwolą zdjąć ten kaganiec jak sam poprosisz o założenie smyczy.
7 miesięcy temu / corrector
 
mierz siły na zamiary, czy jakoś tak.
7 miesięcy temu / wiadomo
 
Że jak...? "Polska szmata"? Bardzo wdzięczna nazwa. No i jak zwykle w socjaliźmie będziemy bohatersko pokonywać problemy, które sami żeśmy stworzyli. Brawo!
7 miesięcy temu / Krawiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.