DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Projekt o in vitro zamrożony. Krakowscy radni przeciwni sztucznemu zapłodnieniu

Projekt o in vitro zamrożony. Krakowscy radni przeciwni sztucznemu zapłodnieniu
Fot. Ulrich Baumgarten / vario images / Forum

Do zamrażarki trafił projekt dofinansowania przez gminę Kraków in vitro. Zebrano łącznie 5 tys. podpisów, które zdaniem radnych PiS muszą zostać zweryfikowane.

 

Zdaniem krakowskich radnych z ramienia PiS, podpisy pod projektem należy jeszcze raz zweryfikować, zanim trafi on pod obrady. W wątpliwość podano m.in. autentyczność podpisów. Dodatkowo, radni zaznaczają, że muszą jeszcze raz dokładnie zapoznać się z całym projektem.

 

- Zgłosiłem wniosek formalny, by zdjąć ten projekt z obrad, bo chcieliśmy się dokładnie przyjrzeć temu dokumentowi. Mamy na to jeszcze czas – wskazał Mariusz Kękuś, członek komisji głównej i radny PiS.

 

Zamiast dopuszczenia projektu pod obrady, radni PiS przyjęli wniosek, by jeszcze raz zbadać kwestie formalne. Zwolennicy in vitro i inicjatorzy akcji nie kryją swojego oburzenia. „Gazeta Wyborcza” lamentuje, że jest to gra na czas oraz oskarża PiS o blokowanie inicjatyw uchwałodawczych.

 

PR                                        


DATA: 2018-03-20 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli serio wierzysz w to co teraz napisałeś, to prezentujesz szczyty obłudy, gdyż od początku w różnych wątkach zachowujesz się jak jeden z wilków atakujących owce. A potem odchodzisz obolały i ze zdziwieniem, bo nagle stwierdziłeś że owce mają kopyta. Natomiast jeśli nie wierzysz, to niezły jesteś w emocjonalnych manipulacjach. Prawie się wzruszyłem, biedny wilczku przebrany w pokrwawioną owczą skórę :)
11 miesięcy temu / do Senciner616
 
Zgadza się. Pora zakończyć dyskusję. Jeszcze raz dziękuję za WSZYSTKIE uwagi. Może rzeczywiście nie warto było prowokować nickiem, choć z drugiej strony nam teraz lepsze pojęcie o tym, co czuć mógł ten, któremu pomógł miłosierny Samarytanin...., jak to jest, kiedy jest się owcą w stadzie wilków.
11 miesięcy temu / @do Senciner616 from Senciner616
 
Ależ oczywiście że masz prawo do prezentacji "wydawania ci się" i przy okazji robienia z siebie pośmiewiska. To ja dla rozluźnienia atmosfery też skorzystam z tego prawa: wydaje mi się, że nie masz już nic merytorycznego do dodania i dlatego bełkoczesz, bez związku z tematem, o Noblu i M.C.S. :)
11 miesięcy temu / do Senciner616
 
No cóż wydaje mi się, że życie pozostaje cały czas zagadką. Sam pocieszam się w ten sposób, że nie tylko dla mnie, ale i dużo bardziej tęgich umysłów. A jeśli doSenciner616 już ją był ogarnął, pozostaje czekać aż ktoś zgłosi ten fakt do komitetu noblowskiego i pierwszą w naukach ścisłych Nagrodę Nobla mamy, jak w banku. Dodam, że uważam twierdzenie o polskim Noblu dla Marie Curie (tym bardzie jej córki) za nadużycie. Ona podpisywała się już wtedy Madamme Curie, a nie Słodowska.
11 miesięcy temu / @doSenciner616
 
Też tak myślę i dzięki za pouczającą, kulturalną wymianę zdań. Niestety jedyną, jak dotąd na tym portalu. Szczerze.
11 miesięcy temu / Senciner616
 
Nie miałeś racji i kiepski z ciebie badacz przyrody, bo dalej nie rozumiesz że SAMO DNA umieszczone w sprzyjających warunkach nie ma potencjału rozwojowego, tzn. tylko dzięki sobie nie rozwinie się. Zresztą, analogicznie jak sam hardware z zasilaniem nie uczyni komputera funkcjonalnym. A życie powstało, gdyż martwa materia została wyposażona właśnie w ten czynnik ożywiający którego nie potrafisz ogarnąć. Ale spoko, kiedyś to zrozumiesz gdy twój "hardware" przestanie funkcjonować. Oczywiście że zygota gatunku Homo Sapiens jest człowiekiem czyli odrębnym osobnikiem z gatunku Homo Sapiens. Bo niby czemu nie? Bo takie masz widzimisię? No i na deser, napisałeś: "zygota nie myśli, nie czuje, nie posiada samoświadomości". Narodzone dziecko też nie myśli i nie posiada świadomości, a jeśli zaaplikuje mu się środek znieczulający to także nie czuje. Czy jesteś konsekwentny w poglądach i proponujesz dozwolenie mordowania narodzonych dzieci, pod warunkiem ich znieczulenia?
11 miesięcy temu / do Senciner616
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.