DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Już lepiej tej sytuacji nie można było ująć jak ujął to autor powyższego tekstu !!! Dodam tylko że niczego nieświadoma lub świadoma biedna Inga niedługo będzie bogatsza za sprawą sponsorów mediów liberalnych TVN,Wyborcza itp. no i też będzie o niej głośno w całej Europie !!! To na pewno ! Współczuję temu dziecku i"gratuluję" rodzicom doskonałego pomysłu.Dobra kończę bo szkoda klawiatury :
2 miesiące temu / makler
 
Aż nieprawdopodobne, że można taką bzdurę napisać, i tak daleko odejść od nauki Chrystusa, szermując Jego imieniem. Nie chce się komentować.
7 miesięcy temu / Barbara N.
 
....wakacyjny strajk niech obejmie palenie papierosów, używanie słów wulgarnych, dopalaczy, narkotyków i alkoholu, a handlarze wszystkim co przynosi szybki zysk wściekną się.
7 miesięcy temu / Gerard
 
@Marcin Panie Marcinie, użył Pan określenia ,,Pan,, wobec nicka ,,szpulas11,, możliwe, iż będąc ,,czarną lesbijką w okresie przejściowym czyli BLT,, wystąpię do ,,niezawisłego sądu,, o wielomilionowe zrekompensowanie mych cierpień przez Pana, Panie Marcinie spowodowanych Pańskim szowinizmem i patriarchalną postawą wobec ,,mniejszości,, a fakt,iż jestem j.w. od trzech minut nie będzie skutkował zmniejszeniem roszczeń. Z poważaniem Monty Pytoniak.
7 miesięcy temu / szpulas11
 
@Marcin postaram się douczyć, lecz daj Pan parol, iż do każdego z wulkanów choć małą reprymendę Pan napiszesz, urzędowo i ze stempelkiem.
7 miesięcy temu / szpulas11
 
@szpulas11 Radzę się douczyc i dopiero wtedy się udzielać bo jak ma Pan pisać takie bzdury to trochę wstyd.
7 miesięcy temu / Marcin
 
@Marcin trzeba zrobić wielkie korki i zakorkować wulkany, to jest zupełnie nieodpowiedzialne ze strony wulkanów wobec klimatu, żeby jedna erupcja wyrzucała tyle CO2 co cała ludzkość przez dwa lata. Konieczna jest jakaś rezolucja i niech wulkany też staną do walki o klimat, można zacząć już teraz zbierać podpisy. ,,OJ, OPAMIĘTAJCIE SIĘ WULKANY, NIM BĘDZIE ZA PÓŻNO,,
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Zmiany klimatu są niezwykle ważne i zagrażają nam wszystkim. Całemu światu i całej ludzkości. Dlatego trzeba zrobić wszystko by to zatrzymać i odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka.
7 miesięcy temu / Marcin
 
Nieludzkie ideologie zawsze podpierają się niewinnymi dziewczętami. Głupot w rozkwicie.
7 miesięcy temu / DNA
 
Wciąganie dzieci i zmanipulowanej młodzieży w propagandę klimatyczną jest oczywiście obrzydliwe,ale kłamstwa i szaleństwa globalistycznych środowisk nazywających siebie "ekologami"nie mogą być usprawiedliwieniem dla bestialskiego biznesu hodowli zwierząt futerkowych. W czasach kiedy ruchy ekologiczne miały w sobie jeszcze potencjał niekomercyjnej, antystemowej autentycznośći również przeciwstawiały się przemysłowi futrzarskiemu, słusznie twierdząc że zaspokaja on porządnie luksusu i snobizm zdemoralizowanych, bogatych kobiet. I jest to prawdą. Natomiast szachowanie obrońców zwierząt argumentem że: "aborcja to ci nie przeszkadza" Jest tragikomiczne bo zachodnie elity, które stroją swoje panie w futra z norek są jednocześnie najzagorzalszymi zwolennikami i sponsorami biznesu aborcyjnego i depopulacjonizmu.Śwat jest bardziej skomplikowany niż chciałaby go widzieć lewicowa, czy prawicowa propaganda. Zachowując proporcje, że ta pierwsza dzisiaj dominuje. Ale jutro może być na odwrót.
7 miesięcy temu / jol
 
Moja 8-letnia córka ostatnio co tydzień przynosi jakiś problem. A to pobije starszego chłopaka bo się jej narzuca, a to pogryzmoli białą ścianę markerem, a to... Dzięki Ci Boże, że mam normalną córkę.
7 miesięcy temu / Marek
 
Dziewczę się spociło przy myśleniu i oto mamy trolla. Może Inga weźmie na serio strajk klimatyczny i sama zaprzestanie produkcji CO2 i nie będzie oddychać? Bo wątpię, żeby przestała używać smartfona i innych dobrodziejstw, które powstały w fabrykach niszczących ziemię i zatruwających powietrze. Dyletanctwo w wykonaniu małych intelektualnie dzieci sterowanych przez "zielonych".
7 miesięcy temu / nic nowego
 
Są natomiast widoczne gołym okiem- białe, bez oznaczeń.
7 miesięcy temu / :(
 
@Ubu cz2 : te samoloty/drony nie są widoczne w systemach radarowych dostępnych online.
7 miesięcy temu / Pejot
 
Zgadzam sie w pelni z autorem artykulu.Mlodziez jest wykorzystywana perfidnie przez cwaniakow zza biurka,czy to za granica,czy w Polsce.Niedawno temu w Aachen "protestowalo" 30000 mlodych ludzi na rzecz ochrony "zagrozonego" srodowiska.Aachen, ktore liczy 257000 mieszkancow i jest miastem akademickim.Z tego mlodziez studiujaca i uciekinierzy do 25 lat to 31000 osob.W wieku do 34 lat znajdzie sie jeszcze 48000 ludzi.Zatem widac, gdzie Zieloni znajduja swoje miejscowosci do przeprowadzania demonstracji i uzyskania darmowego rozglosu poprzez media. Dodam, ze widze w tym ruchu wplyw ideologii New Age.Nie jedzenia miesa,wegetaryzm,nowy wyzwolony z pet czlowiek to sa elementy tej ideologii.Juz nie szuka sie Boga.Szuka sie nowego przeciwnika.No i jest nim truciciel srodowiska.Przedtem byla walka o rownouprawniewnie kobiet i mezczyzn itd. Mysle ze programy szkolne powinny te problematyke poruszac,by uchronic mlodziez przed KRZYWYM ZWIERCIADLEM GRETY I INGI
7 miesięcy temu / CH
 
poprawka miało być "wieże", a nie "wierze"
7 miesięcy temu / banita
 
@Ubu : nad moim miastem jest 1 jeden korytarz powietrzny, a kursów jakimi latają te samoloty raczej drony jest kilkanaście albo kilkadziesiąt. Samoloty/drony są zawsze 2 i ich kursy przecinają się pod kątem prostym. Smuga kondensacyjna zanika proporcjonalnie do ruchu samolotu tj za samolotem powstaje nowa , a koniec zanika i tym samym samolot zostawia za sobą smugę o stałej długości. Te smugi nie zanikają. Proszę nie wierzyć w jakieś bujdy o różnej temperaturze i ciśnieniu. Latają zawsze przed upalną/słoneczną pogodą. Co do kosztów i celu dla którego to robią to trudno mi się wypowiadać
7 miesięcy temu / Pejot
 
@ Ryś aleś dał przykład. Sowieckie dzieło bylejakości wybudowane na Ukrainie którąż sowieci chcieli wymordować głodem. Nie udało się to atomem. Jak widać też się nie udało. Zapoznaj się lepiej z faktami. Teraz już możesz z tymi prawdziwymi, a nie plotką i sowieckim kłamstwem, nie mniejszym niż te o Katyniu, czy islamskie o sfingowaniu filmowym ataku na wierze, abo powstającym właśnie przy pomocy unii Przekłamaniu handlu w Jałcie. Profesor ma rację to cykl żywego organizmu jakim jest planeta Ziemia. O dziejach ziemi też poczytaj i nie dawaj się tak łatwo wpuszczać w maliny. No chyba że to robisz zawodowo Papież Franciszek ma mgliste pojęcie albo żadne o tym co naprawdę się u nas dzieje. Pocałował też w rękę rzekomego poszkodowanego. Dla mnie nie jest autorytetem. Jest nim Benedykt XVI
7 miesięcy temu / banita
 
@Ryś najprościej czegoś się wystraszyć powołując się na katastrofę jaka była w Czarnobylu. Jednak to błędy personelu to spowodowały, że do dzisiaj boimy się tego rozwiązania. Zawsze jest jakiś kompromis, kiedy człowiek zaczął rozpalać ogniska już zaczął zmieniać naturę. Czy elektrownie wiatrowe są lepszym rozwiązaniem? Niekoniecznie, gdyż ludzie mieszkający w pobliżu są narażeni na infradźwięki niesłyszalne fale akustyczne. Niestety zachód chce za dużo na nas wymusić, dbając jedynie o swoje interesy.
7 miesięcy temu / anonim
 
Szkoda dziecka bo starsi jak widać to... Żenuła!
7 miesięcy temu / Gacek ;)
 
Tatyka mimunistów ,bolszewikow w Rosji i w Polsce po 1945r jak wykorzystywano młodzierz do aktów propagandowych.
7 miesięcy temu / Pedersdorfer
 
@qaz: Serio? Nie, wtedy tzw. zwolennicy "cywilizacji życia" wychwalaliby ją pod niebiosa. I na tym by się skończyło.
7 miesięcy temu / margeritta
 
Gdyby ci wszyscy ekolodzy przestali jezdzic swoimi wielkimi samochodami emusja CO2 spadlaby o polowe.Hipokryci clebryci z K.Rusin na czele
7 miesięcy temu / Pol
 
Fakt zapewne z tych dzieci wyrosną nowi ideowi przodownicy, przepraszam święci wersja eko a matka ziemia je wykarmi. Pytanie czy za kilka lat dzieci będą się sterylizować w obronie środowiska, a w przyszłości ich rodzice po eutanazji trafią jako kompost do hipermarketu ? Może jesteśmy już na takim etapie, że bieżącą rewolucję uciągną na swych ramionkach nastoletnie natchnione duchem tego świata dzieci. Szkoda, że krzyk dzieci abortowanych ten sam świat ucisza poduszeczką pełną tolerancji i zapału do czynienia tego procederu. Ten dziecięcy krzyk, wołanie o sprawiedliwość słyszy niewielu ludzi. Reszta zatyka sobie po prostu uszy. Módlmy się o Bożą Sprawiedliwość.
7 miesięcy temu / Tomasz
 
Ubu, Pejot mówi prawdę. Od kiedy smugi kondensacyjne przekształcają się w chmury? Każdy widzi, co się dzieje.
7 miesięcy temu / :(
 
gdyby 13 latka prowadziła podobną akcję np pod hasłem walki z aborcją, postępowi liberałowie i RPO pozbawili by jej matkę praw rodzicielskich za brak opieki nad dzieckiem przesiadującym na chodniku
7 miesięcy temu / qaz
 
@ mee:D też jako pierwsze przyszło mi to do głowy pionierzyca lewacka na wzór pawlika morozowa. Ciekawe, bo tam dziadek nie wytrzymał i utopił pioniera w dole z gnojówką, pouczająca historia:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Gdzie są obrońcy dzieci? To zabiedziałym często nie ze swojej winy, rodzinom odbierają dzieci pod byle pretekstem A tu dziewczynka przesiaduje w słońcu, podczas wakacji i co?! Odebrać choćby tymczasowo matce dziecko! Niech jej nie wykorzystuje to swoich obłędnych teorii
7 miesięcy temu / Anna
 
A niech sobie ta dziewczyna siedzi przed Sejmem - jak tak lubi, choćby całe i wakacje ! Olać i obśmiać! Pamiętam jak w jednym ze swoich programów Ferdynand Kiepski założył biuro podróży i sprzedawał wczasy! M.in. na ławce w parku -"można się z miejscowym menelstwem piwa napić"- a nawet w szalecie miejskim! I miał klientów, nawet zagranicznych! Czyżby prorocza komedia? A w sprawie klimatu chodzi jak zwykle o kasę: Gore latał samolotem, wygłaszał wykłady,by chronić klimat, Niemcy , aby stawiać wiatraki wycinają swoje lasy i palą węglem brunatnym, a Francuzi , niepomni na Caracale, chcą nam sprzedać swoje elektrownie atomowe albo chociaż prąd z nich! Kasa, misiu,kasa!!
7 miesięcy temu / gość
 
@ profesor "super ekologiczne elektrownie atomowe" na przykład w Czarnobylu.
7 miesięcy temu / Ryś
 
"Gdyby jednak ci młodzi poznali Prawdę ? tą jedyną, Chrystusową; nie mniej radykalną i nie stroniącą od poświęceń, mogliby zmienić ten świat na lepsze." PRZECIEŻ działalność Grety pochwalił papież Franciszek.
7 miesięcy temu / Ryś
 
I nie będę już córce zaplatać warkoczy przez takie niunie :
7 miesięcy temu / matkaPolka
 
w czasie wakacji dzieci się nudzą...
7 miesięcy temu / rrr
 
Panie i Panowie, zobaczcie jaka jest emisja CO2 spowodowana naturalnymi procesami na Ziemi. Mało tego, naukowo jest udowodnione, że na naszej planecie od wielu milionów lat zachodzi co 600 tysięcy lat zjawisko, kiedy temperatury wzrastają, a później znów spadają. To jest naturalny cykl, a wszelkie brednie o CO2 mają za zadanie wyłudzać pieniądze chociażby przez zmianę gospodarki kraju takiego jak nasz. Nie dajmy się uzależnić od krajów, które twierdzą, że są super ekologiczne mając elektrownie atomowe albo od skandynawskich, w których o źródła odnawialne łatwiej niż u nas. Oczywiście to też jest dobre źródło energii, ale gdy proces spalania węgla prowadzony jest prawidłowo to nie ma o co się martwić. Zajmijmy się lepiej tym jakie piece mamy w domach, sprawnością katalizatorów w samochodach itp. To sprawi, że nie będziemy truci każdego dnia. Gdyby zachodniej Europie chodziło o nasze dobro to by nas wsparli finansowo, a nie sprzedawali rozwiązania za miliardy.
7 miesięcy temu / profesor
 
@Pejot Człowieku, jakie chemtrails?! Chemtrails to bujda z chrzanem. Jest dokładnie udowodnione, że to smugi kondensacyjne. Podobnie są inne argumenty z rozumu. Raz, że spowodowanie zmian klimatu opryskami z samolotów byłoby niezwykle kosztowne. Dwa, że takiego wielkiego spisku nie da się utrzymać w sekrecie. I jeszcze jedno. Twierdzą, że chemtrailsy służą tępieniu ludzi. Absurd! Gdyby jakiś rząd światowy chciał wygubić ludzki naród, zacząłby od obniżenia cen na wódkę i papierosy, oraz zniesienia lub złagodzenia ograniczeń w ich sprzedaży. Efekt byłby taki sam, a pochłonęłoby mniej zasobów, a nawet pozwoliło się bardziej wzbogacić wielkim koncernom wódczanym i tytoniowymj. Trzeba myśleć rozsądnie- po co mieliby używać takich wyrafinowanych środków jak opryski z samolotów i za nie płacić, skoro używając innych środków jeszcze by się wzbogacili?
7 miesięcy temu / Ubu
 
Dwie warczykowate maja szanse na nagrode wyzsza niz Himalaje.
7 miesięcy temu / Jara
 
I obie mają warkocze : Ustawka.
7 miesięcy temu / Senator
 
Na początek niech przykuje się razem z matką do drzew zniszczonych przez kornika w puszczy.
7 miesięcy temu / Gerard
 
Właśnie miałem napisać o polish Pawliku Morozowie, ale ktoś mnie ubiegł:. Nie inaczej jest dzisiaj, targety różnie się nazywają ale stale prą donikąd. Bardzo dobry artykuł warto go upowszechniać.
7 miesięcy temu / magis
 
No właśnie gdyby młodzi poznali prawdę ... i także ci starsi, czyli wszyscy, to co by wtedy było ? Dlaczego nie są zachęcani do poszukiwania i poznawania prawdy ? Zamiast tego miesza się ludziom w głowach, pokazuje w tv i innych mediach jakieś bzdury, reality show, głupawe demoralizujące seriale i inne takie.
8 miesięcy temu / maciek
 
jak zwykle pluszowy krzyż - bo strajk jest tylko w piątki. Może niech mama ze swoją miłą pociechą zaprotestują przeciwko chemtrails albo napaści na Iran ? albo przeciw 447 albo przeciw 1 bln pln długu publicznego ?
8 miesięcy temu / Pejot
 
Tak, ale swoj poczatek to to ma od Pawlika Morozowa.
8 miesięcy temu / mee...
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.