DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Program „Rodzina 500+" przyjęty. Szydło: „Dotrzymałam danego słowa”

Program „Rodzina 500+" przyjęty. Szydło: „Dotrzymałam danego słowa”
fot. Krystian Maj / Forum

Rząd przyjął program 500 zł na dziecko. Projekt został przekazany marszałkowi Sejmu. „To jest bardzo ważny dzień dla mnie osobiście, bo mogę dzisiaj powiedzieć, że dotrzymałam danego słowa; to jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin” – powiedziała premier Beata Szydło.

 

W poniedziałek wieczorem rząd przyjął jeden z kluczowych elementów programu PiS – projekt świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dzieci. Projekt 500 zł na dziecko został przekazany marszałkowi Sejmu. Jednocześnie premier Beata Szydło zaapelowała do opozycji, aby podjęła merytoryczną pracę nad projektem.

 

- To jest bardzo ważny dzień dla mnie osobiście, bo mogę dzisiaj powiedzieć, że dotrzymałam danego słowa; to jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – mówiła premier w przemówieniu sejmowym. Podczas konferencji prasowej szefowa rządu podkreśliła, iż „po raz pierwszy po 1989 roku będzie w Polsce kompleksowy program prodemograficzny, wsparcia polskich rodzin”.

 

- Z punktu widzenia finansów publicznych nie jest on zagrożeniem. Jest to bardzo ważny program - zarówno o charakterze wzmocnienia naszej populacji w przyszłości, ale również prospołeczny – przekonywał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

FO
DATA: 2016-02-01 22:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podatek liniowy 15% O%VAT na ubranka dla dzieci pampersy książki zmniejszenie stawki 23 VAT na 22%VAT na energię elektryczną.Podatek liniowy spowoduje obniżenie kosztów pracy wzrosną płace.To jest realna pomoc dla nie zamożnych.Co zrobią władze jak po 500+zgłoszą się wyznawcy ALLACHA??
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Leaw427 zas**ńcy to ci ktorzy w 44 na bagnetach wskazali droge "świelanej przyszłosci" i ci ,ktorzy w 89 zawarli "magdalenkowy kontrakt" oraz ci co to ostatnie 25 lat mienili sie "polskimi Mojzeszami". jeszcze raz - system nie może tworzyc furtek dla oszustów - tyle i az tyle! ziemia obiecana została zajeta a nowej nie widać
ponad 3 lata temu / viktus
 
zaraz, zaraz, to będą dopiero nad tą ustawą debatować? i dlatego opozycja jest proszona o współpracę w tym temacie, żeby udało się to przegłosować? to jest niebezpieczeństwo, że może się nie udać? czy Państwo też wychwyciliście te gierki?
ponad 3 lata temu / JARO
 
@Ar - te homo sovieticusy nie są w stanie tego pojąć. Jak mawia Michalkiewicz:" Musi wymrzeć to pokolenie. Mojżesz nie dlatego tułał się po pustyni przez 40 lat bo nie wiedział jak trafić do Kanaanu tylko dlatego aby wymarli ci, którzy jęczeli, że w Egipcie wprawdzie był bat nadzorcy ale była też i micha z kaszą na koniec pracowitego dnia. Ci zas**ńcy muszą odejść bo z nimi nic się nie zbuduje. Socjalizm oparty jest na grzechu zazdrośći i smutne, że nie rozumieją tego katolicy."
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Miało być na każde a będzie przyznawane od drugiego.I zabiorą wyprawki jak Szydło powiedziała.
ponad 3 lata temu / janek
 
Z czego Wy sie cieszycie, dobrzy ludzie? Przeciez nie wezma tych pieniedzy z kosmosu. Zeby rzad dal Wam 500 zl, to najpierw musi Wam zabrac 600, a po dordze 100 wsiaknie w rozrastajaca sie biurokracje. Przyklasnalbym im, gdyby uchwalili np. ULGE PODATKOWA 500 zl na drugie i kolejne dziecko. Dlaczego nie zrobiono w ten sposob? Bo wtedy nie byloby nowych posad urzedniczych na ciotek, wujkow, stryjkow, kuzynow...
ponad 3 lata temu / Ar
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.