DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Program Pospieszalskiego zniknie z TVP

Program Pospieszalskiego zniknie z TVP
Jacek Szydlowski/FORUM

Telewizja publiczna podjęła decyzję o zdjęciu z ramówki TVP Info programu Jana Pospieszalskiego pt.: „Bliżej”. Rzekomym uzasadnieniem takiego kroku są oszczędności.


Informację o tym, że programu Jana Pospieszalskiego ma nie być w majowej ramówce TVP Info, otrzymała Agencja Produkcji Telewizyjnej TVP odpowiadająca za jego produkcję i realizację. Autor programu potwierdził, że poinformowano go o tym fakcie, dodał jednak, że ostateczne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Według „Presserwis” decyzja TVP podyktowana jest koniecznością wprowadzenia oszczędności. Jan Szul, dyrektor TVP Info, odmówił komentarza w tej sprawie.


To nie pierwszy raz, gdy program Pospieszalskiego znika z anteny – poprzedni program „Warto rozmawiać” został zdjęty z ramówki TVP INFO w marcu 2011 r. Wcześniej emisję programu skrócono o 8 minut, tłumacząc to „względami technicznymi”. Później jednak biuro prasowe TVP poinformowało, że „jeśli autor przedstawi projekt innego programu, w którym zawarta będzie różnorodność punktów widzenia, a nie jednostronność, jak to było w 'Warto rozmawiać', z pewnością zostanie to wzięte pod uwagę”. Tym razem mówi się jednak wyłącznie o oszczędnościach.


Dwa lata temu po decyzji TVP miejsce miały duże protesty społeczne, wskazujące na to, że w innych programach publicystycznych stacji „jednostronność” jest znacznie wyraźniejsza. Protesty jednak nie pomogły, program zniknął – pół roku później na antenie zagościł program „Bliżej”, na który – najwyraźniej – przyszedł już czas.

 


Źródło: Presserwis

kra

 


DATA: 2013-04-10 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W końcu! już to dawno mieli zrobić!!! ja się tylko dziwie że w ogóle takie g...o leciało w TVP! Lis przynajmniej zaprasza lewice i prawice a nie jak Pospieszalki tylko prawicowców i katolików!
ponad 5 lat temu / hipochondryk
 
SKANDAL! Aż brakuje mi słów.
ponad 5 lat temu / Tomek
 
Do kropeczek. Lis lewakiem? Co ty wypisujesz? Rzetelny program? Pospieszalski to po prostu beznadziejny dziennikarz kontrolowany przez PiS i zarabiający na tragedii jaką była katastrofa smoleńska.
ponad 5 lat temu / TheModern
 
To, że program Pospieszalskiego zniknie z ramówki było oczywiste, jestem nawet zdziwiony, że dzieje się to dopiero teraz
ponad 5 lat temu / rebeliant80
 
TVP na pieniądze na lewackiego, atakliwego Lisa a brakuje im kasy na rzetelny program? To się nazywa dyskryminacja, a może raczej wyżyty sumienia
ponad 5 lat temu / .............
 
jakby zbadali oglądalność to z telewizji zniknęło by państwo lis o znanych genach
ponad 5 lat temu / qba
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.