DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Program dla Niemiec: zakaz na auta osobowe na olej napędowy, benzynę oraz hybrydy

Program dla Niemiec: zakaz na auta osobowe na olej napędowy, benzynę oraz hybrydy
źródło: pixabay.com

Europa musi zaprzestać sprzedaży nowych samochodów benzynowych, diesla i konwencjonalnych samochodów hybrydowych do 2028 r., aby móc sprostać najbardziej ambitnemu celowi porozumienia klimatycznego z 2015 roku – alarmuje raport niemieckiego Centrum Aeronautycznego wykonany na zlecenie Greenpeace Belgium.

 

Autorzy opracowania ostrzegli, że kontynuacja produkcji przyczyni się do tego, że Europa nie zdoła ograniczyć swojego „wkładu” w ocieplenie się klimatu. Zieloni aktywiści wezwali rządy do przyjęcia planów i skutecznego wycofywania z obrotu samochodów spalinowych. Niemieccy naukowcy stwierdzili, że konieczne są „rygorystyczne” cięcia CO2 poprzez wycofywanie spalinowych samochodów osobowych lub dalsze cięcia w innych sektorach.

 

„Eksperci” uważają, że biorąc pod uwagę aktualne wyczulenie społeczeństwa kwestiami jakości powietrza, mobilności w mieście i związanymi z nimi problemami zdrowotnymi, lepiej będzie wycofywać pojazdy osobowe zasilane tradycyjnymi paliwami.  - Stopniowe wycofywanie silników spalinowych w samochodach osobowych przyniesie korzyści nie tylko klimatowi, ale pomoże również rozwiązać kryzys związany z zanieczyszczeniem powietrza i poprawi jakość życia – stwierdziła Barbara Stoll, prowadząca kampanię Greenpeace Clean Air.

 

Wojna wypowiedziana samochodom o tradycyjnym napędzie spotkała się z reakcją Trybunału Obrachunkowego UE, który podkreślił, że jeśli rządy zdecydują się na zapowiadany krok, aby sprostać wyzwaniom klimatycznym, konsumenci muszą otrzymać alternatywę.

 

Niemieccy eksperci postulują zwiększenie produkcji i sprzedaży pojazdów elektrycznych. Ostrzegają jednak, że przyjęcie takiego rozwiązania może spowodować poważne problemy na rynku pracy i problemy środowiskowe, wynikające z uzależnienia od metali ziem rzadkich. Już wcześniej europejscy producenci aut ostrzegali w specjalnym opracowaniu przed „katastrofą społeczną”, spowodowaną przymuszaniem do przestawiania się na auta elektryczne.

 

Badanie niemieckie - poza zwiększeniem produkcji aut elektrycznych – postuluje produkcję samochodów napędzanych paliwami syntetycznymi i zmianę zachowań konsumentów (przejście na rowery, transport publiczny itp.). Wyjaśniają, że do zmiany zachowań mogą przymusić wyższe koszty paliwa lub specjalne opłaty środowiskowe.

 

Przewidują także, że konwencjonalne „diesle” znikną z rynku europejskiego w latach 40. tego stulecia, z kolei „benzyniaki” nieco później. Wskazują, że produkcja aut elektrycznych jednak nie będzie wystarczająca, by zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest przymuszenie ludzi do korzystania z transportu publicznego, rowerowego, czy do poruszania się pieszo.

 

Zobowiązania do wprowadzenia zakazu używania benzyny i oleju napędowego zostały już podjęte przez rządy francuski i brytyjski, które zamierzają zabronić produkcji tego typu aut do 2040 r. Komisja Europejska – chociaż bardzo by chciała wprowadzić ten zakaz w całej UE – to jednak nie ma takich uprawnień.

 

Ekolodzy liczą na to, że zakaz wprowadzą Chiny, które obecnie są jednym z największych rynków dla nowych samochodów, co pośrednio miałoby zmusić innych producentów do odejścia od produkcji diesli, aut benzynowych, a nawet hybrydowych. W przyszłym tygodniu europosłowie będą głosować nad tym, czy przyjąć bardziej rygorystyczny cel redukcji CO2, wynikający z porozumienia paryskiego. Komisja ds. środowiska uzgodniła w zeszłym tygodniu cel redukcji CO2 przez producentów aut osobowych  aż o 45 proc. do 2030 r. Trwają również rozmowy odnośnie nowych limitów dla samochodów ciężarowych.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2018-09-20 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I w ten sposób cofniemy się do ery przedpotopowej. SUKCES EKOLOGÓW!
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Zawartość CO2 w atmosferze Ziemi to 0;034%. I nie mam możliwość by dobił do choćby 0,05%
ponad 1 rok temu / Em.
 
Idź w końcu do szkoły, tam po wielu latach nauki dowiesz się że to nie górnicy wytwarzają prąd :)
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
A jak żabojady robią co rusz próby jądrowe to matka ziemia czy jak tam ją zwą nie cierpi nie ma podgrzania atmosfery emisji co2 itd niech nam płacą za to
ponad 1 rok temu / X
 
Europa po ograniczeniu produkcji zacznie więcej importować z Chin, USA - a w końcu z każdego kraju który nie ratyfikował tych kretyńskich ustaleń odnośnie emisji CO2.
ponad 1 rok temu / ograniczony
 
Dlaczego wolicie płacić Putinowi za ropę zamiast polskim górnikom za prąd?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.