DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Program 500 plus skierowany do prac w sejmowej komisji. Debata była burzliwa

Program 500 plus skierowany do prac w sejmowej komisji. Debata była burzliwa
Fot.Krystian Maj/FORUM

„Ten projekt jest systemowym, przełomowym rozwiązaniem polityki rodzinnej – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, przedstawiając projekt posłom. Jej zdaniem ma on przełamać kryzys demograficzny. „500+ to program dla wybranych i oszustwo wyborcze, bo w kampanii wyborczej PiS obiecywał 500 zł na każde dziecko” – ripostował poseł Neumann z PO. Sejm skierował projekt do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny.


Projekt zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

 

W opinii prezentującej Sejmowi program 500 plus minister Rafalskiej „to absolutnie historyczny projekt”. - Ten projekt jest realizacją naszych obietnic wyborczych, ale przede wszystkim dowodem solidaryzmu z polskim rodzinami, przejawem troski o dobrostan polskich dzieci i chęci przełamania kryzysu demograficznego – powiedziała Rafalska.

 

Projekt podczas sejmowej debaty projekt ostro skrytykowała opozycja - Mówiła pani, że jest to historyczny projekt. To raczej jest historyczne kłamstwo – zwrócił się do szefowej rządu szef klubu PO. – Przedstawiacie projekt, który wyklucza 3 miliony dzieci i 1,8 miliona rodzin. Oszukujecie, kłamiecie, wykluczacie dzieci. Dzielicie dzieci na lepsze i gorsze – mówił  Sławomir Neumann.

 

Zdaniem klubu Kukiz'15 program 500 plus opiera się na złych założeniach. Jak zauważył poseł Jacek Wilk przyczyną katastrofy demograficznej nie jest bieda, lecz zła ideologia – „państwo opiekuńcze, które od ponad stu lat niszczy rodzinę”. W jego opinii pomóc może tylko przywrócenie siły rodzinie, oddanie jej dochodów, uwolnienie przedsiębiorczości.

 

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu złożył klub Nowoczesnej. Poparło go 37 posłów, przeciw było 387, a 15 wstrzymało się od głosu.

 

Jak informuje TVP Parlament, programem Rodzina 500+ w piątek 12 lutego zająć ma się Senat.

 

 

 

Źródło: TVP Parlament

luk
 

 


DATA: 2016-02-09 16:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w imię czyszczenia i prostowania owej semantyki należałoby przestać nazywać wymyślone przez parlament przepisy na placek - Prawem;
ponad 3 lata temu / wacek
 
agricola. Oczywiście, semantyka została wywrócona do góry nogami w imię "postępu" i "sprawiedliwości społecznej" na straży której stoją między innymi PiS, PO, PSL, i inni socjaliści. Dlatego trzeba nie tylko mówić ale czynić. Prawo ludzkie jest wymysłem ludzkim i nie jest nieomylne, PiS i żadna inna partia też nie, niektóre prawa nawet trzeba zwalczać głośno i wyraźnie. Nasza rodzima szara strefa ekonomiczna jest czystym przykładem jak społeczeństwo próbuje walczyć z wrogimi prawami wymyślonymi przez złodzieji i darmozjadów. Sam Kościół utknął dzisiaj jak gdyby w "kwestji socjalnej" i cały czas solidaryzuje się z biedotą i ją pogłaskuje zamiast uczyć ją i oświecać że dobrobyt bierze się z własnej pracy i oszczędności. Nazywam to teologią biedoty i ubóstwa, bękart teologii wyzwolenia.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Senat może zająć się ustawą po jej uchwaleniu przez Sejm w III czytaniu. Jak na razie nie było jeszcze II czytania. Tak więc obecnie jeśli ktoś mówi o zajęciu się przez Senat projektem, to albo nie zna się na prawie parlamentarnym, albo zna... jakiś pub w Warszawie, gdzie senatorowie spotkają się na piwie. Panowie z TVP, zapraszam na korepetycje z politologii :)
ponad 3 lata temu / kvt
 
@Krzysiek "...." tak jest w istocie. zapomniałeś jednak, że żyjemy w państwie "sprawiedliwości" społecznej. "Na początku było Słowo"! Jeśli nie przywrócimy klasycznych znaczeń podstawowym pojęciom to ...sądzę, że wielu nie rozumie o czym Ty mówisz.
ponad 3 lata temu / agricola
 
poszukiwanie pieniędzy na ten projekt skończyło się tym, że zaraz wzrastają koszty polis komunikacyjnych OC u wszystkich ubezpieczycieli o 50%, a autocasco o 25%; zanim którykolwiek z beneficjentów dostanie te 5 stów, większość juz zapłaci banksterom i firmom ubezpieczeniowym haracz; tak sie kończy bagatelizowanie praw ekonomii i ślepa wiara w redystrubucję dóbr...wszelkiej pomyślności na nowej drodze...
ponad 3 lata temu / wacek
 
"...własność prywatna jest prawowita i nietykalna". Amen. Jest jeszcze jeden nawet bardziej istotny warunek który z powyższym trzeba połączyć, że dostęp do wytwarzania własności oraz jego posiadania nie jest karany. Socjalne obciążenia podadkowe są "karą" za to że się coś samemu uczciwie i w pocie czoła wyrobiło i pozyskało. Każdy wytwarzając DOBRO według swego stanu dla siebie i swej rodziny jest w stanie sprowadzić tak zwaną "kwestię socjalną" do nieznaczącego nic minimum.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.