DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Profesor wyrzucony z konferencji w brytyjskim parlamencie. Powodem krytyka islamu

Profesor wyrzucony z konferencji w brytyjskim parlamencie. Powodem krytyka islamu
fot. Joseph Plotz / commons.wikimedia.org, licencja cc

Amerykański historyk profesor Richard Landes miał wziąć udział w konferencji w brytyjskim parlamencie poświęconej zagadnieniu bliskowschodniemu. Ostatecznie nie mógł jednak uczestniczyć w wydarzeniu. Wiele wskazuje na to, że został wykreślony z listy panelistów gdyż jest znanym i nieprzejednanym krytykiem islamu.

 

Parlamentarna konferencja odbyła się 9 listopada. Przygotowaniami do niej kierował Mike Freer, deputowany Izby Gmin z Partii Konserwatywnej. Zdaniem dziennikarzy komentujących sprawę prof. Landesa, politycy brytyjskiej „prawicy” nie chcieli mieć nic wspólnego z „islamofobem”. Ponadto nie podoba im się krytyka ich formacji ze strony naukowca.

 

Konferencja dotyczyła tematyki medialnej, Bliskiego Wschodu i brytyjskiej strategii antyterrorystycznej. Richard Landes miał wziąć w niej udział, jednak został wykreślony z listy panelistów, prawdopodobnie z powodu krytyki islamu. Historyk zwracał uwagę na gwałty muzułmanów dokonywane w Norwegii.

 

Źródło: middleeastmonitor.com / kresy.pl

MWł

DATA: 2015-11-17 08:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzis mozna zaistniec w mediach niemalze wylacznie krytykujac chrzescijanstwo i niepoprawnie myslacych ludzi swiata polityki i Kosciola. Osiagniecia naukowe na uniwersytetach nie maja juz tez takiej wartosci. Nalezy wpierw osiagnoac wysoki stopien zaawansowania w sztuce politycznej poprawnosci.
ponad 4 lata temu / Jacek
 
polityczna poprawność, ale względem czego? polityka lewacka, tylko niszczy Europę, zatem poprawność to zgoda na niszczenie. Termin ten powinien być wyrzucany do śmietnika społecznego, jako mylący i wprowadzający chaos moralny.
ponad 4 lata temu / stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.