DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Profesor Legutko o ideologicznych zamiarach KE: „To prawna przemoc, gwałt na traktatach”

Profesor Legutko o ideologicznych zamiarach KE: „To prawna przemoc, gwałt na traktatach”
Parlament Europejski. Fot. Pixabay

Komisja przymierza się do stworzenia jakichś instrumentów prawnych i politycznych, żeby walczyć z „nienawiścią”, wpływać na edukację. Co Komisja ma do tego? To jest gwałt na traktatach. KE nie ma żadnych kompetencji, aby wpływać na treść przekazu edukacyjnego – powiedział europoseł Ryszard Legutko o zapowiedzi stworzenia przez unijny „rząd” strategii równościowej dotyczącej tak zwanych mniejszości seksualnych.

 

 

Jak stwierdził Christian Wigand, rzecznik Komisji Europejskiej, za około dwa miesiące nastąpi prezentacja konkretnych zamierzeń władz unijnych w celu „wzmocnienia praw osób LGBT”.

- Budowanie Unii równości jest jednym z głównych priorytetów przewodniczącej von der Leyen. Dlatego w listopadzie 2020 r. Komisja przyjmie strategię równości osób LGBTI+, w której zostanie przedstawionych więcej szczegółów na temat tej konkretnej inicjatywy – powiedział rzecznik.

 

W środę przewodnicząca komisji Ursula von der Leyen podczas przemówienia na forum Parlamentu Europejskiego stwierdziła, że celem jest  „wzajemne uznawanie stosunków rodzinnych w UE”.

- Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – ten cytat z wypowiedzi przewodniczącej nie pozostawia pola do swobodnej interpretacji zamiarów KE.

 

Deklarację von der Leyen mocno skrytykował profesor Ryszard Legutko, współprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

 

Przewodnicząca wylała podczas swojego wystąpienia w środę w Parlamencie Europejskim jakieś niesłychane ilości wazeliny wobec europejskiej lewicy. Wydawałoby się, że jeśli ktoś pochodzi z Europejskiej Partii Ludowej, z niemieckiej chrześcijańskiej demokracji, nie będzie się tak podlizywał lewicy. W zasadzie nic innego nie robiła, tylko cały czas składała hołdy lewicowym hasłom. Było to przykre widowisko – ocenił europoseł.

 

- Dla mnie przerażającym był moment, gdy powiedziała, że Komisja przymierza się do stworzenia jakiś instrumentów prawnych i politycznych, żeby walczyć z nienawiścią, wpływać na edukację. Co Komisja ma do tego? To jest gwałt na traktatach. KE nie ma żadnych kompetencji, aby wpływać na treść przekazu edukacyjnego – zaznaczył deputowany.

 

- Jeśli się mówi o nienawiści czy walce z rasizmem, to kto miałby definiować, co jest rasizmem, a co nie jest? – zastanawiał się prof. Legutko. Zwrócił też uwagę na to, jak wielki entuzjazm na sali PE wywołały słowa szefowej Komisji Europejskiej.

 

Według filozofa, von der Leyen stoi na stanowisku, że „Komisja, zapewne też Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, będą wprowadzać małżeństwa homoseksualne tylnymi drzwiami do UE”.

 

- To jest rzeczywiście gwałt na traktatach, bo sprawy światopoglądowe nie są przedmiotem regulacji europejskich. W ten sposób zmusza się instytucje sądownicze, legislaturę, wszystkie instytucje kraju członkowskiego, żeby to zaakceptowały i one nie mają nic do powiedzenia. To jest prawna przemoc – podsumował europarlamentarzysta.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-19 13:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Redakcja zablokowała mi możliwość wytłumaczenia użytkownikowi dobryczłowiek sposobu uśmiercania norek. Proszę mu wyjaśnić, że norki są usypiane za pomocą CO2, zdychają tak samo szybko jak psy i koty usypiane przez weterynarza. Sąsiedni artykuł. Proszę to załatwić.
1 miesiąc temu / a
 
Polecam książkę "Armia Ślepców" R. Pawlak - tak wiele zbieżności pomiędzy UE i Cesarstwem - na tej podstawie można przypuszczać co będzie dalej?
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Prof. Legutko urodził się wczoraj. Dlaczego my dawno wiedzieliśmy o rychłym nadejściu tego momentu a on nie? Ten "alarm" to alibi, nic więcej. On się nie nadaje do reprezentowania Polski, jak cały popis.
1 miesiąc temu / d
 
Brawo EU!
1 miesiąc temu / hej
 
Sz. P. Ppr Duda,PiS pięknie gadają,i to wszystko,a robią nic,tylko płyną w tym głównym ścieku jakim jest UE,powinniśmy wreszcie,zażądać przeprowadzenia referendum,jeżeli będzie większość,wystąpić z tego lewackiego kolchozu,pozdrawiam
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Nie chcecie Nord Strim II.
1 miesiąc temu / ...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.