Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Profesor de Mattei w Lublinie


Dziś sobór nie jest już żadnym „superdogmatem”, ale wydarzeniem historycznym podlegającym ścisłej ocenie historycznej i teologicznej – mówił w sali Collegium Norvidianum autor wydanej właśnie w Polsce książki „Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana”. 


DATA: 2015-11-13 07:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Wykład ciekawy i merytorycznie OK, niestety tłumaczenie średnie. Najlepsze są śmiechy dochodzące z loży szyderców:)
ponad 7 lat temu / kw
 
Czyli mamy rozumieć, że rozumienie Soboru Watykańskiego II jako "superdogmatu" ten porządek podtrzymuje?
ponad 7 lat temu / x.Grzegorz
 
Wydaje mi się, że zamieszczanie tego typu wykładów na portalu katolickim jest nieporozumieniem. To jest kwestionowanie autorytetu samego Soboru, a więc poważny błąd.Zdanie "Dziś sobór nie jest już żadnym ?superdogmatem?, ale wydarzeniem historycznym podlegającym ścisłej ocenie historycznej i teologicznej" przewraca cały pożądek katolicyzmu. Może lepiej najpierw pomyśleć?
ponad 7 lat temu / Adam lub Frakcja AK
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.