DZIŚ JEST:   22   MAJA   2019 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Profesor Chodakiewicz: czy w Jedwabnem w 1941 r. była stacja benzynowa?

Profesor Chodakiewicz: czy w Jedwabnem w 1941 r. była stacja benzynowa?

Marek Jan Chodakiewicz na łamach tygodnika „Do Rzeczy” przypomina, że obowiązująca narracja na temat wydarzeń z Jedwabnego nie ma żadnego pokrycia w dowodach. Wyjawia też, co poradził mu  w sprawie badań nad zbrodnią w Jedwabnem światowej sławy amerykański profesor medycyny sądowej Jan Moor-Jankowski.


Według profesora Chodakiewicza „w momencie całkowitego zalewu propagandowego i szantażu moralnego należy tworzyć własną narrację, a zupełnie zignorować dominujący, politycznie poprawny paradygmat”. Uczony cytuje Sun Tzu, który pisał, że „nie należy przyjmować bitwy na warunkach przeciwnika, bo się przegra”. Chodakiewicz twierdzi, że rada ta dotyczy też komunikacji strategicznej.


Pracujący w Waszyngtonie uczony ubolewa, że to co wydarzyło się w Jedwabnem 75 lat temu, nie podlega nadal takim samym prawom nauki jak każde inne zjawisko. Chodakiewicz – próbujący niegdyś badać zbrodnię w Jedwabnem – zdradził też, co poradził mu Jan Moor-Jankowski, zmarły w 2005 roku doradca premiera Izraela w dziedzinie medycyny sądowej. Twierdził przede wszystkim, że polscy urzędnicy nie mają żadnych kompetencji by zajmować się tą sprawą – a jak wiemy, głównie blokują oni badania. [Moor-Jankowski] uważał, że „natychmiast trzeba przeprowadzić ekshumację. Gdy napomniałem, że niektórzy ortodoksi mojżeszowi sprzeciwiają się temu, odparł: Co z tego? Czy Polska to państwo wyznaniowe? W Izraelu też się sprzeciwiają. Przeszkadzają nam nie tylko w wykopaliskach archeologicznych, lecz także w czynnościach dochodzeniowych dotyczących morderstw pospolitych czy aktów terroryzmu. Czasami musimy wysyłać na nich oddziały prewencji. Odpowiedziałem, że wysłanie ZOMO na ortodoksów byłoby katastrofą wizerunkową dla Polski, ale profesor się upierał: Podstawą jest ekshumacja. Bez tego nie poznamy liczby ofiar, przyczyny śmierci i dynamiki zbrodni” – pisze Chodakiewicz.


Profesora Moor-Jankowskiego zaintrygowała informacja, że zbrodniarze oddzielili mężczyzn w sile wieku od kobiet, dzieci i starców. „Pogrom bowiem jest chaotyczny i spontaniczny. A masowy mord w Jedwabnem był przemyślany i zorganizowany. Żadnej furii zabijania, tylko zimno wykalkulowana rzeź” – pisze Chodakiewicz.

Co jeszcze radził Polakom światowej sławy specjalista? Otóż „radził byśmy poszukali eksperta pirotechnika, który mógłby ustalić ile trzeba paliwa („nafty”, jak twierdzi Jan Tomasz Gross), aby spalić 1,2 tys. osób. Udało nam się uzyskać ekspertyzę dzięki prof. Iwonowi Cyprianowi Pogonowskiemu (…) Pierwsze pytanie od eksperta: Czy w Jedwabnem w roku 1941 była stacja benzynowa?. Z kalkulacji pirotechnicznych wychodziło, że trzeba by co najmniej cysternę nafty, by spalić tylu ludzi” – napisał prof. Marek Jan Chodakiewicz.


O dokonanie zbrodni w Jedwabnem oskarża się Polaków, mimo iż nigdy dokładnie nie przebadano tej sprawy, a liczni uczeni od lat podnoszą wątpliwości, czy aby zbrodni nie dokonali Niemcy, lub nie zmusili do tego części ludności miasteczka. Bronisław Komorowski, gdy pełnił urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, napisał w kontekście Jedwabnego: „Naród ofiar musiał uznać niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą”. Wcześniej w Jedwabnem za zbrodnię przepraszał inny prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski.


 

Źródło: „Do Rzeczy”

kra
DATA: 2016-08-02 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głupi i manipulujący komentarz, Panie Żupnik. W Uryczu spalono ok. 100 żołnierzy, stodołę oblaną naftą, obrzucono granatami więc przyczyna śmierci tych nieszczęśników była różna, od ran, od uduszenia dymem, od wybuchów. "Stacja benzynowa" nie była potrzebna. Natomiast Gross pisał o 1600 ludzi zanim go wyśmiano ale słyszałam, że wersje niepolskie nadal bazują na jakiejś absurdalnej liczbie ludzi, która miała się zmieścić w zwykłej wiejskiej stodole należy więc zastanowić się nad technicznymi możliwościami wykonania takiej zbrodni. Zapewne brzmi to okropnie ale niestety trzeba przeanalizować takie tematy jak palą się ludzkie ciała w liczbie 1600, a jak pali się drewno pod które wystarczy podłożyć ogień jeśli jest suche.
ponad 1 rok temu / A.
 
Porownanie niegodne profesora, a bydlaka wyzutego z uczuc, w Jedwabne wierze słabo, ale argument totalnego idioty. Zbrodnia w Uryczu - spalono w stodole polskich zolnierzy. To chyba nieprawda, co? Tam nie bylo stacji benzynowej.
ponad 2 lata temu / Grzegorz Żupnik, Gdańsk
 
Jeśli prawdą jest, że Żydzi w Izraelu w prasie umieszczają artykuł "Oskarżenie Polski!", to dlaczego Polacy nic o tym nie wiedzą? Gdzie są prawdomówni dziennikarze? Dlaczego rząd zamiata antypolską, wrogą działalność Izraela, USA, UE, wreszcie polskiego Episkopatu pod dywan??? W Polsce mieszkają sami "katolicy"?
ponad 2 lata temu / tut
 
Tak to jest jak się ciągle potkula ogona przed łatką antysemity . Nawet nie jest potrzebna ekshumacja ( chociaż mile widziana ) bo ja czytałem zeznania naocznych światków Żydów , którzy twierdzili , że zbrodnią kierowali Niemcy nie Polacy . A jeśli tak było to Kwaśniewski i Komorowski pod Trybunał Stanu za zdradę stanu i kłamliwe zniesławianie narodu polskiego ..
ponad 2 lata temu / tagon
 
Dr Ewa Kurek przeszła do konkretów. Żąda ekshumacji. Jakoś nawet tzw chrześcijańskie portale nie chcą powielić jej petycji, pod którą prosi o podpisy. A to sprawa narodowa !
ponad 2 lata temu / bez cenzury !
 
Żądamy wznowienia śledztwa i ekshumacji! Żądamy prawdy!
ponad 2 lata temu / naród ofiar
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "45048"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.