DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Profesor Bogdan Chazan: nowelizacja ustawy aborcyjnej uchroni sumienia matek przed grzechem dzieciobójstwa

Profesor Bogdan Chazan: nowelizacja ustawy aborcyjnej uchroni sumienia matek przed grzechem dzieciobójstwa
Fot. Grazyna Myślińska/FORUM

Całkowita ochrona ludzkiego życia jest bardzo potrzebna. Nie łączy się z żadnym zagrożeniem dla zdrowia i życia matek. Przeciwnie, doprowadzi do pełnego uznania godności ich macierzyństwa, uchroni ich sumienia przed grzechem dzieciobójstwa. Uchroni sumienia lekarzy, a pielęgniarek i położnych. Nikt już nie będzie zmuszał do roli sędziego czy kata pod groźbą zwolnienia z pracy – powiedział profesor Bogdan Chazan, współinicjator nowelizacji ustawy aborcyjnej.

 

Były dyrektor warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny w wywiadzie dla portalu stopaborcji.pl wyraził przekonanie, że obywatelski projekt uwrażliwi ogół Polaków – w tym nawet posłów i senatorów – na los ponad tysiąca dzieci co roku zabijanych przed urodzeniem. Profesor Chazan podkreślił, iż skoro zabicie dziecka przez matkę wiąże się z odpowiedzialnością moralną, w ślad za nią winna pójść także odpowiedzialność karna. Tym bardziej, iż ustawa przewiduje rozpatrywanie każdego przypadku i możliwość zmniejszenia kary bądź zupełne zaniechanie jej wymierzenia.


Pozostawienie na boku odpowiedzialności prawnej jest nielogiczne, niesprawiedliwe, niewychowawcze. Obecnie 70 procent aborcji wykonywanych w Europie to aborcje farmakologiczne, gdzie matka sama połyka dwie śmiercionośne tabletki – powiedział prof. Chazan. – Niestety, zwolennicy dopuszczalności aborcji, także na żądanie, wychodzą z założenia, że życie dziecka jest niczym wobec przyzwolenia na wolną miłość bez odpowiedzialności.


Lekarz wyraził uznanie dla wielu młodych wolontariuszy fundacji Pro - Prawo do życia, zbierających w miastach całej Polski podpisy poparcia pod projektem. – Podziwiam ich energię, determinację, poświęcenie dla obrony życia innych. Nie zawsze to jest łatwe, zwłaszcza w dzielnicach zdominowanych przez kręgi lewicowo-liberalne. Należy się im serdeczne podziękowanie! Także organizatorom kampanii. Serdeczne dzięki dla proboszczów parafii, którzy przychylnie traktują zbierających podpisy. W końcu przecież chodzi o wysoką stawkę. O przykazanie Boże „Nie będziesz zabijał!” – przypomniał.


RoM

stopaborcji.pl


DATA: 2016-06-22 21:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życzę Polsce więcej takich lekarzy.
ponad 3 lata temu / kobieta
 
A może lepiej gdy sumieniami kobiet zajmą się duszpasterze a nie system prawny? :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Ten człowiek jako ikona ruchu antyaborcyjnego to jakieś rzewne jaja. Gdyby miał choć odrobinę honoru i cień przyzwoitości, to pokutowałby w ukryciu do końca życia.
ponad 3 lata temu / llekarz
 
Matki niekatoliczki tez staną kiedyś przed Sądem Bożym i dzięki tej ustawie ocalą swoje sumienie. A Sąd Boży już niedługo, żyjemy bowiem w czasach ostatecznych. Do końca zostało bardzo niewiele. Większość Apokalipsy się już wypełniła.
ponad 3 lata temu / Romuald
 
A ja jednak bym chciał aby pan profesor przestał być specjalistą od prawa, moralności a zajął się zawodowymi sprawami. Mam wrażenie, że interesuje go kariera polityczna i tam chce robić pieniądze. Ot co.
ponad 3 lata temu / peterka
 
A czy popierasz przyznanie matkom-niekatoliczkom prawa do zabijania swoich dzieci już narodzonych? Konsekwencji trochę.
ponad 3 lata temu / do Ateista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.