DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To może teraz zróbmy pobieżnie listę kościołów spalonych lub uszkodzonych w Polsce. Rozpoczne od kościoła św. Mikołaja w Gdansku, jednego z nielicznych kościołów gdańskich nie zniszczonych w czasie wojny. Był, też bardziej odległy w czasie, pożar kościoła św. Katarzyny położonego niedaleko. I nie radzę teraz narzekać na Gdańszczan, że to tylko ich wina.
9 miesięcy temu / Aga
 
Katedra Notre-Dame została sprofanowana już wieki temu w trakcie rewolucji francuskiej, gdy została przemianowana na "Świątynię Rozumu". Najpierw obchodzono w niej święto rozumu, a potem święto "Istoty Najwyższej". Propagatorem kultu rozumu był wówczas Jacques-René Hébert, który jako wojujący ateista dążył do całkowitego zlikwidowania wszelkiej religii. Ówczesny arcybiskup Paryża - Jean-Baptiste Gobel, po przyłączeniu się do rewolucjonistów wypowiedział znamienne słowa - "gdy nie ma już być żadnego kultu narodowego, oprócz kultu wolności i równości, wyrzekam się wszystkich funkcji moich jako sługi kultu katolickiego". Myślę, że właśnie dlatego pan Macron tak biadoli o stratach i wzywa do odbudowy. Pytanie tylko, co on chce odbudować?
9 miesięcy temu / Norand
 
Wspomnienie powstańców warszawskich - barykady, dwa trzy dni bez zmiany warty. Przybywa wizytacja dowództwa z London. Czyści, pachnący, z ręczną bronią automatyczną taką, że powstańcy zazdrościli. To czym powstańcy tam walczyli?? Oczywiście dowództwo nie dało. Musiało VIPów chronić. No jest w pewnym sensie dopust boży, bo miewaliśmy znakomitych przywódców i triumfy. Ale umówmy się, wiele, bardzo wiele można by uniknąć, gdyby nie usilny czynnik ludzki, a nie boski.
9 miesięcy temu / Dariusz
 
Ten pożar to raczej kremacja zwłok - katedry francuskie od czasów rewolucji są martwe.
9 miesięcy temu / Norand
 
Co żeśmy narobili? Śpieszę - było mocne stronnictwo za rozbiorami, podobnie jak dzisiaj za oddaniem suwerenności. Mówi się wszędzie o bohaterach i wielkich czynach, ale to jacy byliśmy to wystarczy spojrzeć jacy jesteśmy. Do Pana Boga trudno o pretensje. A II wojna światowa - do tej pory w każdym miejsce plac ulica pomnik Piłsudskiego. Sanacja - tuza geostrategii. Jedyny chyba udany układ to był ten zdradziecki z Leninem.
9 miesięcy temu / Dariusz
 
Kilka, kilkanaście lat będzie trwała odbudowa. Gdyby miał być na szczycie usadzony księżyc zamiast krzyża, znacznie przyśpieszyło by to prace. Bo przecież więcej jest tam muzułmanów.
9 miesięcy temu / Maro
 
Widziałam zdjęcia na jednym z portali, jak Francuzi klęczą i się modlą patrząc na płonącą katedrę, niektórzy z różańcem w ręku. Mówcie co chcecie, jeżeli to ocali jakieś dusze, to było warto. Człowiek jest istotą wieczną, w odróżnieniu od materii, nawet tej najpiękniejszej. Może się obudzimy dzięki temu.
9 miesięcy temu / Samanta
 
Rozumiem że jeśli pożar to kara za grzech Zachodu, to Smoleńsk to kara za grzech pisu? A i jeszcze 123 lata zaborów, dwie wojny światowe i 50 lat komuny? Cośmy takiego nabroili?
9 miesięcy temu / Pytanko
 
Inne koscioły sami powyburzali,albo pozamieniali na meczety, puby i sklepy, a tutaj płaczą...hipokryci, bardziej im zależy na materialnych zabytkach niz na świątyni Boźej.
9 miesięcy temu / baranek
 
Tu nie o kamienie chodzi, nie o budowlę.Czyż Jezus nie powiedział że w 3 dni obuduje Świątynię? I przedtem i teraz nikt niczego nie rozumie.
9 miesięcy temu / banita
 
Teraz Francja ma swoje World Trade Center i swój Smoleńsk... Czy Francuzi wyciągną wnioski? Czu je zagłaskają w czułostkowym gadaniu? Czy będą szukali alibi dla dalszego trwania w swojej świeckiej bucie? Czy kościoły we Francji przestaną być burzone?
9 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Czytam dzisiaj dużo komentarzy i widzę dużo takiego "triumfalizmu". To za grzechy, upadek Francji, zachodu itd itd.. Bo my czujemy się trochę lepsi. U nas świątynie nie są masowo napadane, niszczone itp. Jest dużo,dużo lepiej.... ale czy to nie jest ostrzeżenie także dla nas. Nie porównujmy się z Francją ale patrzmy jak daleko odeszliśmy od Boga.
9 miesięcy temu / Mirrro
 
Bóg potwierdził rozwód z Francją. I po Najstarszej Córze Kościoła!
9 miesięcy temu / panMarek
 
@mac NIE MOŻE. Nie powtarzaj błędu heretyków!
9 miesięcy temu / Migg
 
@Maria - i miliony modlą się za grzeszników oraz niewinne dzieci. Nie oznacza to, że mamy umniejszać tragedii, jaka spotkała nas i dzisiaj. Tym bardziej, że mamy do czynienia ze znakiem.
9 miesięcy temu / Akwin
 
Jedno nie wyklucza drugiego. Możliwe jest, że celowe podpalenie zostało dopuszczone przez Pana Boga właśnie jako znak i kara. Tak czy inaczej jest w tym palec Boży, bo przecież Pan Bóg ma pieczę nad wszystkim, nic się nie dzieje bez Jego woli lub przyzwolenia. Nie doszłoby do pożaru czy to umyślnie czy przypadkowo zaprószonego, gdyby nie było w tym Jego zamysłu.
9 miesięcy temu / Iw
 
Nawet celowe podpalenie może być rozpatrywane w kategoriach Bożego znaku lub kary.
9 miesięcy temu / mac
 
Świat leje łzy nad murami, a gdy na świecie rocznie traci życie 53 miliony dzieci poczętych świat milczy. To jakieś szaleństwo.
9 miesięcy temu / Maria
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.