DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Profesor Bartyzel o pożarze Notre-Dame. „Boże, bądź nam miłościw!”

Profesor Bartyzel o pożarze Notre-Dame. „Boże, bądź nam miłościw!”

Nie milkną komentarze dotyczące pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu. Przejmujący wpis opublikował na Facebooku profesor Jacek Bartyzel.

 

„Runął strop jednej z najważniejszych świątyń Chrześcijaństwa i jednego z największych arcydzieł cywilizacji Średniowiecza. Runęła przecudna iglica (chyba nie do odtworzenia) i katedra wciąż płonie. Co stanie się z tysiącami dzieł sztuki tam obecnych, a zwłaszcza z relikwiami na czele z Koroną Cierniową?” – napisał profesor Bartyzel.

 

I dodał: „Jeśli nie jest to celowe podpalenie - co mocno prawdopodobne (dopiero co podpalono przecież drzwi do Saint-Sulpice), bo Mordor coraz wścieklej atakuje - to znaczy, że jest znak od Boga, kara Boża za grzech apostazji współczesnego Zachodu na czele z dawną najstarszą córką Kościoła. Boże bądź miłościw nam, grzesznym!”

 

 

Źródło: FB

kra


DATA: 2019-04-15 22:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To może teraz zróbmy pobieżnie listę kościołów spalonych lub uszkodzonych w Polsce. Rozpoczne od kościoła św. Mikołaja w Gdansku, jednego z nielicznych kościołów gdańskich nie zniszczonych w czasie wojny. Był, też bardziej odległy w czasie, pożar kościoła św. Katarzyny położonego niedaleko. I nie radzę teraz narzekać na Gdańszczan, że to tylko ich wina.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Katedra Notre-Dame została sprofanowana już wieki temu w trakcie rewolucji francuskiej, gdy została przemianowana na "Świątynię Rozumu". Najpierw obchodzono w niej święto rozumu, a potem święto "Istoty Najwyższej". Propagatorem kultu rozumu był wówczas Jacques-René Hébert, który jako wojujący ateista dążył do całkowitego zlikwidowania wszelkiej religii. Ówczesny arcybiskup Paryża - Jean-Baptiste Gobel, po przyłączeniu się do rewolucjonistów wypowiedział znamienne słowa - "gdy nie ma już być żadnego kultu narodowego, oprócz kultu wolności i równości, wyrzekam się wszystkich funkcji moich jako sługi kultu katolickiego". Myślę, że właśnie dlatego pan Macron tak biadoli o stratach i wzywa do odbudowy. Pytanie tylko, co on chce odbudować?
ponad 1 rok temu / Norand
 
Wspomnienie powstańców warszawskich - barykady, dwa trzy dni bez zmiany warty. Przybywa wizytacja dowództwa z London. Czyści, pachnący, z ręczną bronią automatyczną taką, że powstańcy zazdrościli. To czym powstańcy tam walczyli?? Oczywiście dowództwo nie dało. Musiało VIPów chronić. No jest w pewnym sensie dopust boży, bo miewaliśmy znakomitych przywódców i triumfy. Ale umówmy się, wiele, bardzo wiele można by uniknąć, gdyby nie usilny czynnik ludzki, a nie boski.
ponad 1 rok temu / Dariusz
 
Ten pożar to raczej kremacja zwłok - katedry francuskie od czasów rewolucji są martwe.
ponad 1 rok temu / Norand
 
Co żeśmy narobili? Śpieszę - było mocne stronnictwo za rozbiorami, podobnie jak dzisiaj za oddaniem suwerenności. Mówi się wszędzie o bohaterach i wielkich czynach, ale to jacy byliśmy to wystarczy spojrzeć jacy jesteśmy. Do Pana Boga trudno o pretensje. A II wojna światowa - do tej pory w każdym miejsce plac ulica pomnik Piłsudskiego. Sanacja - tuza geostrategii. Jedyny chyba udany układ to był ten zdradziecki z Leninem.
ponad 1 rok temu / Dariusz
 
Kilka, kilkanaście lat będzie trwała odbudowa. Gdyby miał być na szczycie usadzony księżyc zamiast krzyża, znacznie przyśpieszyło by to prace. Bo przecież więcej jest tam muzułmanów.
ponad 1 rok temu / Maro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.