DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Profesor Aleksander Stępkowski o ratyfikacji konwencji: chodzi o realizację radykalnych haseł feministycznych

Profesor Aleksander Stępkowski o ratyfikacji konwencji: chodzi o realizację radykalnych haseł feministycznych

Tu nie chodzi wcale o przemoc względem kobiet lub o przemoc domową. Chodzi o realizację radykalnych haseł feministycznych, których marketing oparto na słusznym haśle walki z przemocą względem kobiet – podkreślił prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, prof. Aleksander Stępkowski w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Prof. Aleksander Stępkowski pytany, czy podziela tezę Bronisława Komorowskiego o konstytucyjności genderowej konwencji odpowiedział: „Wiemy, że jedyna ekspertyza zamówiona przez Biuro Analiz Sejmowych, która analizowała zgodność Konwencji (art. 6) z zasadą bezstronności światopoglądowej państwa (art. 25 ust. 2 Konstytucji), stwierdziła kategorycznie, że konwencja narusza tę zasadę. Nikt jednak nie chciał wziąć pod uwagę tego stanowiska, bardzo klarownie wyłożonego przez prof. Cezarego Mika”.

 

„Nie znam ekspertyz, na których prezydent się opierał. Znając realia, szczerze wątpię, by Kancelaria Prezydenta zamówiła jakiekolwiek ekspertyzy. Myślę, że tymi ekspertami prawnymi byli raczej specjaliści od marketingu politycznego prowadzący kampanię prezydenta. Hasło walki z przemocą pasowało im do hasła kampanii mówiącego o bezpieczeństwie. I na tym polegała zapewne subtelna analiza konstytucyjności konwencji” – uważa prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Zdaniem prof. Stępkowskiego „konwencja chce likwidować różnice w sposobie bycia kobiet i mężczyzn, dlatego jako główny sposób przeciwdziałania przemocy nakazuje wykorzenianie ról uznawanych w społeczeństwie za męskie lub żeńskie i promocję tzw. ról niestereotypowych, czyli wszelkich zachowań, które mają kwestionować te różnice. Dlatego w przedszkolach przebiera się chłopców za dziewczynki, każe się im malować paznokcie i bawić lalkami”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk
DATA: 2015-04-14 09:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W strukturach Unii Europejskiej mają większość dzieci Rewolucji Marksistowskiej 1968 tj Lewica Laicka która od czasów rewolucji francuskiej sączy jad nienawiści do Kościoła Rzymsko-Katolickiego jest ona na usługach Rządu "Synagogi Szatana" z Apokalipsy św Jana tj masonerii,która zostanie pokonana przez Matkę Bożą.Silną bronią w walce duchowej z Szatanem jest Różaniec,skuteczna broń w walce z wrogimi siłami.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Pozwole sobie dodac - moze to cos komus da, ze tu z pewnoscia nie chodzi o uznanie roznych form wspolzycia jako grupa na rowni z naturalna rodzina. Naturalna (tzw. tradycyjna) rodzina jest uznawana za szkodliwa forme opresji. W USA zamykane sa sierocince i agencje adpocyjne prowadzone przez siostry zakonne, bo te nie chca uznac "malzenstw" homoseksualnych. Parze, ktora zadeklarowala, ze malzenstwo to zwiazek mezczyzny i kobiety, w ostatniej chwili panstwowa agencja odmowila adopcji. Sodomici sa teraz parami preferowanymi przez takie agencje. Wiadomo, ze ich zwiazki sa nietrwale. Radykalowie stojacy za tym wszystkim seks (tzw. swobode ekspresji sekusalnej) zawsze stawiaja ponad dobro i prawa dzieci. O te ostatnie nikt nie pyta. Dzieci bez glosu sa na lasce i nielasce perwertow wszelkiej masci, ktorzy zwierzecy seks nazywaja miloscia. To ma byc wieksza gwarancja dobra dzieci niz para kochajacych rodzicow, ktorzy obiecuja sobie milosc i wiernosc na dobre i na zle.
ponad 5 lat temu / DM
 
Radykalny feminizm panoszy sie po wszystkich uniwersytetach w formie gender studies - i nie ma nic wspolnego z rownouprawnieniem kobiet. Celem jest, jak otwarcie deklaruje, zniszczenie tradycyjnych struktur, np. naturalnej rodziny. Powtarzam: Komorowski podpisal dokument, za ktorym stoja sily pracujace nad zniszczeniem naturalnej rodziny, ktore otwarcie deklaruja swoje cele w licznych publikacjach. Jednym z postulatow jest wprowadzenie ochrony panstwa dla wszystkich mozliwych konfiguracji (np. kilku sodomitow plus dzieci) jako rodzin. Nalezy zauwazyc, ze sodomici coraz czesciej przyznaja sie do tego, ze ich "orientacja" jest wyborem, i glosza, ze sodomia jest wyzsza forma milosci nad malzenstwo. Nauczaja sodomii w szkolach w ramach sex-ed.
ponad 5 lat temu / DM
 
W Wolnej Polsce te i inne lewackie gnioty usunie się z polskiego prawa!
ponad 5 lat temu / John Galt
 
W nawiązaniu do tytułu:,, chodzi o realizację radykalnych haseł feministycznych,, a to podstawowa formuła ideologiczna UE. Jakoś wszechobecna poprawność polityczna nie pozwala nam głośno o tym mówić. Za UE obrywają polscy politycy , którzy z mocy prawa są jej podporządkowani. Mówienie wprost podniosłoby świadomość polityczną Polaków i wybieraliby innych ludzi niż obecnie, patriotów polskich nie unijnych.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Czy to oznacza że obecnie poprawna politycznie będzie przemoc kobiet wobec mężczyzn?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.