DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Profanatorzy przed sądem. Ruszył proces w sprawie „tęczowych” wizerunków Matki Bożej

Profanatorzy przed sądem. Ruszył proces w sprawie „tęczowych” wizerunków Matki Bożej
źródło: twitter.com / Marek Anioł
#PROFANACJA    #SĄD    #MATKA BOŻA    #LGBT    #TĘCZA    #PROCES    #OSKARŻENIE

Kobiety rozpowszechniające nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą stanęły przed płockim sądem. Odpowiadają z paragrafu mówiącego o obrazie uczuć religijnych.

 

Akt oskarżenia obejmujący Elżbietę P., Annę P. i Joannę G. zawiera zarzut z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Chodzi o działania kobiet w 2019 roku, kiedy wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiały nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Nalepki pojawiły się m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu już w czerwcu 2020. Sprawa miała ruszyć w listopadzie, ale z uwagi na stan zdrowia jednej z oskarżonych, termin przesunięto. W środę (13.01.2021) kobiety stawiły się przed sądem.

 

Elżbieta P. oświadczyła, że nie przyznaje się do zarzucanego przez prokuraturę czynu. Jak mówiła dziennikarzom, nie uważa, by „tęcza obrażała cokolwiek i kogokolwiek. Nie popełniłam przestępstwa”. W podobnym tonie – bo pod hasłem „tęcza nie obraża” oskarżonym wtórowała grupa aktywistów demonstrujących pod sądem.

 

W trakcie postępowania prokuratura ustaliła, że oskarżone działały wspólnie i w porozumieniu. Zarzuty zaś dotyczyły „rozklejenia na toalecie, koszu na śmieci, transformatorze, znakach drogowych i ścianach budynków wydruków przedstawiających przerobiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej z widoczną aureolą w kolorach tęczy, będącej symbolem społeczność LGBT”.

 

W sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej głos zabierał ówczesny rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który wskazywał, że profanacja ta „napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością” i apelował, by „niezależnie od przekonań i osobistych poglądów, szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

 

Oskarżycielem posiłkowym w procesie jest Kaja Godek.

 

Źródło: polsatnews.pl

MA


DATA: 2021-01-14 14:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cieszę się że jest ten proces. Oby profanatorki szybko trafiły do więzienia.
2 dni temu / Undostres
 
Nie wiadomo tylko, jaki jest sens happeningu oskarżycielki posiłkowej, która na sali sądowej pojawiła się w stringach na twarzy. Coś komuś chciała udowodnić, ale co i komu, nie wie nikt. Chyba.
2 dni temu / wwm
 
@Paweł...A co to są uczucia homosexualne?
2 dni temu / Marek
 
A za obrazę uczuć homoseksualnych też można trafić przed sąd?
2 dni temu / Paweł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.