DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Profanacja w Białymstoku. Półnadzy mężczyźni zakłócili Mszę św. w katedrze

Profanacja w Białymstoku. Półnadzy mężczyźni zakłócili Mszę św. w katedrze
Bazylika archikatedralna Wniebowziecia Najświętszej Maryi Panny w Bialymstoku. Fot. Andrzej Sidor/FORUM

W białostockiej katedrze doszło do profanacji, której dopuścili się dwaj półnadzy mężczyźni. Obaj weszli do świątyni w trakcie Mszy świętej, zakłócając ją okrzykami i obraźliwymi gestami kierowanymi wobec wiernych i kapłana. Policja zatrzymała sprawców, a jeden z nich otrzymał już zarzuty, do których się przyznał.

 

Do zdarzenia doszło we środę podczas wieczornej Mszy świętej. Mężczyźni, którzy weszli do katedry starali się zakłócić modlitwę poprzez okrzyki oraz obraźliwe gesty kierowane w stronę księdza odprawiającego Mszę oraz wiernych. Prowokatorzy zdecydowali się również obnażyć co wywołało reakcję wiernych, którzy wezwali policję oraz straż miejską. Niestety jak wynika z relacji świadków, funkcjonariusze straży miejskiej nie zdecydowali się podjąć interwencji w świątyni i czekali, aż mężczyźni opuszczą katedrę. Do akcji wówczas wkroczyła policja, która wyprowadziła sprawców.  

 

Jeden z mężczyzn został zatrzymany w przedsionku świątyni, natomiast drugiego policja ujęła przed ołtarzem, gdzie zakłócał modlitwę wiernych. Obaj sprawcy zostali przewiezieni na komisariat policji, gdzie tłumaczyli się ze swego zachowania. Jeden z nich otrzymał już zarzuty złośliwego przeszkadzania w akcie religijnym oraz obrażania uczuć religijnych. Portal poranny.pl informuje, że mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sprawcy zostali zatrzymani na 24 h i noc spędzili w policyjnym areszcie.

 

Mężczyznom grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: poranny.pl

WMa


DATA: 2018-09-13 19:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No niestety ale trzeba uruchomić dyżury, tych panów co się zwą np. Rycerze Jana Pawła II, bo takich rzeczy może być coraz więcej. Niech stoją w drzwiach podczas Mszy Świętych i nie wpuszczają osób urągających godności świętego miejsca. Nie jest dużo Mszy Świętych w tygodniu ani w niedzielę, a tak się lepiej przysłużą Kościołowi, niż nosząc sztandary i chorągwie. Panowie muszą się zorganizować, bo nikt ich w tym nie wyręczy...no chyba, że Kościół stać na wynajęcie ochrony - może starsze panie chętnie by się złożyły na taki cel? zamiast na inne, mniej pilne w tych czasach...
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Miło, pono w Teksas , wierni mogą że środkami obrony na mszę przychodzić, wcześniej nie chcieli i w autach zostawili, rzekli, że gonić swirow i prowokatorów
ponad 1 rok temu / Do mizar
 
Takie profanacje chyba są coraz bardziej na porządku dziennym. Coraz większy jest brak szacunku dla kościołów, wchodzą pijaki i drą ryje albo się załatwiają, albo ludzie gadają w kościele przez komórki czy ze sobą w ławce. Ja z kolei chciałem się podzielić sytuacją jaka miała miejsce w Gdyni parę tygodni temu w jednej z parafii w centrum. Jako że ów parafia ma stary i nowy budynek, w kolegiacie miał miejsce ślub. Była to godzina 15, z kolei równolegle o tej samej godzinie w nowym kościele było nabożeństwo i później Msza Święta, której byłem uczestnikiem. Ten nowy kościół jest tak ''skonstruowany'', że wchodząc do świątyni jest niby ''przedsionek'', ale to tak naprawdę nie przedsionek, ale już sama świątynia. Z racji ciepła drzwi wszystkie były otwarte. Wszystko przebiegało spokojnie do póki w momencie niemalże przed konsekracją w czasie Mszy, z tyłu nagle dało się słyszeć sporą grupę rozgadanych i rozchichotanych ludzi, którzy byli osobami z tego ślubu ze starego kościo
ponad 1 rok temu / Daniel
 
Dla takich przypadków marzy mi się przywrócenie kary chłosty.
ponad 1 rok temu / mack
 
I najlepiej przy "pokój z tobą" ... ? To Właśnie jest celem wrogów Kościoła. Ale 2 ulice dalej ... " prywatnemu" jak mawiał Pan Kmicic
ponad 1 rok temu / mizar
 
@Pmp Na Mszy w większości są spokojni ludzie, to nic dziwnego , że nie używają przemocy. Interwencja należy do straży miejskiej lub policji.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.