DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Profanacja w Argentynie. Feministki próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża

Profanacja w Argentynie. Feministki próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża
fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne
#FEMINIZM    #ARGENTYNA    #FEMINISTKI    #KRZYŻ    #LEWICA    #PROFANACJA

Lewicowe aktywistki organizacji feministycznych próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża, znajdujący się w argentyńskim mieście Salta. Budowla upamiętnia zorganizowany tam w 1974 r. kongres eucharystyczny.

 

Pomimo tego, że lewicowe aktywistki zdołały podłożyć ogień pod dolną część struktury krzyża, pożar szybko ugaszono. Grupa kilkudziesięciu kobiet tuż po podpaleniu podstawy pomnika wykrzykiwała feministyczne hasła oraz robiła sobie zdjęcia na tle płonącego krzyża. Autorki inicjatywy tłumaczyły, że akcja była „formą sprzeciwu wobec zjawiska przemocy na tle seksualnym” w Argentynie.

 

Krytykując akt wandalizmu arcybiskup Salty Mario Cargnello nazwał wydarzenie z udziałem feministek „szokującym postępowaniem” i „nielogicznym działaniem”. „Co to ma oznaczać? Jaką wiadomość ma nieść ten czyn? Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem?” – pytał retorycznie hierarcha, dodając, że jest zszokowany formą protestu feministek.

 

W wystosowanym komunikacie, abp Mario Cargnello przypomniał, że budowa pomnika w formie krzyża w Salcie była formą wezwania Argentyńczyków do jedności. „Ten krzyż przez lata stał się znakiem głębokich marzeń mieszkańców miasta do jedności, sprawiedliwości, gościnności oraz pokoju” – podkreślał hierarcha z Argentyny.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-12-06 21:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

L - "Osobiście jako kobietę drażni mnie też nazywanie ich feministkami." W sumie rozumiem. Mnie drażni nazywanie homoseksualistów mężczyznami - kiedyś nazywano ich "cioty". Także rozumiem. Słowo feministka przynajmniej obecnie jest stracone - to samo zrobili z tęczą. Tak jak raczej nie daje się dzieciom imienia Adolf. Albo Alfons. Taka analogia.
3 miesiące temu / Jot
 
biedne, niekochane istoty, które chcą koniecznie zaistnieć. Powinniśmy się za nie modlić
3 miesiące temu / syk
 
Można zaobserwowac ,iż istnieje jakaś diabelska prawidłowośc,"tajemnica nieprawości" ,iż każdy dobry czyn zazwyczaj "musi byc karany" dotyczy to zachowań indywidualnych jak i społeczno-politycznych. Natomiast,tam gdzie panuje "zamordyzm" i autorytaryzm jest spokój i posłuch; gdy tylko okazuje się "dobrotliwośc" obdarowani kontratakują i chcą wejśc na przysłowiową "głowę" darczyńcy. Widac,iż wdzięcznośc -jak uczy Ewangelia - jest bardzo niepopularną cnotą w gatunku ludzkim?
3 miesiące temu / t
 
Tępota do potęgi n. One naprawdę nie wiedzą, co ani po co robią. Marionetki. Osobiście jako kobietę drażni mnie też nazywanie ich feministkami.
3 miesiące temu / L
 
Bezmyślna, bezsensowna furia - dzisiaj spaliny symbole, jutro będziemy palić budowniczych... Ciekawe jest to, że te rozwrzeszczane hordy są takie cichutkie, jeśli chodzi o prawa kobiet w islamie. Nikt niczego nie pali, nie krzyczy i nie robi problemu...
3 miesiące temu / Michael Wolf
 
Lewactwo atakuje.
3 miesiące temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.